Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Newsy > Nagrali z ukrycia Baśkę Kwarc. Prosiła o pieniądze. Tak wygląda po latach dawna gwiazda internetu
Weronika Chmielewska
Weronika Chmielewska 22.05.2024 08:20

Nagrali z ukrycia Baśkę Kwarc. Prosiła o pieniądze. Tak wygląda po latach dawna gwiazda internetu

Baśka Kwarc
fot. YouTube/TikTok

Jeszcze kilka lat temu Baśka Kwarc była jedną z najbardziej rozpoznawalnych postaci polskiego internetu. Kontrowersyjne wypowiedzi przyciągały fanów, którzy do dziś domagają się jej uwagi. W mediach społecznościowych pojawiło się nagranie z dawną gwiazdą. Zaskakujące, o co poprosiła fanów.

Kim jest Baśka Kwarc? Swoimi nagraniami podbiła internet

Barbara Rogowska, kryjąca się pod pseudonimem Baśka Kwarc, dołączyła do serwisu YouTube 14 lat temu. Krótkie nagrania o jej życiu codziennym cieszyły się ogromną popularnością, a cięty język i ostre opinie na temat polityki czy sytuacji społecznej tylko przynosiły jej rozgłos.

Rozpoznawalność zyskała dzięki internetowej serii "Blog Baśki", a także paradokumentalnemu serialowi "Klatka B" ukazującemu się na kanałach tivi.pl oraz Polsat Play. Forma krótkich wywiadów i nagrań z ukrycia przypadła do gustu internautom, którzy obdarzyli sympatią Baśkę Kwarc.

Jej własny kanał cieszył się sporą popularnością, a liczba obserwujących sięgała prawie pół miliona. Tym większy był zawód, gdy prawie dekadę temu gwiazda internetu opublikowała swój ostatni filmik. Pod filmem nawet obecnie fani proszą o jej powrót. Jak potoczyły się jej losy?

Gwiazdy na premierze "Miłość i polityka" Tragiczny koniec Jana A.P. Kaczmarka. Zdobywca Oscara nie miał na leki

Co dzieje się z Baśką Kwarc? Od dawna nic nie publikuje

W przypadku gwiazd internetu często zdarza się, że przestają one wzbudzać sensację prawie z dnia na dzień. Wydawało się jednak, że lubiąca kontrowersję Baśka Kwarc na długo zapisze się na kartach show-biznesu.

Jeszcze kilka lat temu zapraszano ją na medialne eventy jako "gościa specjalnego". Ona sama miała poważne plany co do dalszej kariery.

Jeżdżę po klubach, po eventach. Uwielbiam to robić, jeżdżę po całym świecie. […] Występuję w klubach dyskotekowych, nie dla emerytów, bo ja nienawidzę starości. […] Na pół gwizdka jestem didżejką – didżej miksuje, ja bajeruje. Potem idę na bar, robię szoty, bajeruję i tak wygląda moja praca w klubie - tłumaczyła przed galą galą MMA VIP 4 Marcina Najmana.

Otwarcie przyznawała, że korzysta z rozpoznawalności, by zdobyć dodatkowe środki. Co jednak się z nią stało po słynnych "15 minutach sławy"? Najnowsze nagranie ukazuje realia Baśki Kwarc. Nie wiedziała, że jest nagrywana przez nastolatków.

Baśka Kwarc prosiła o pieniądze. Nie wiedziała, że jest nagrywana

Mieszkańcy Wrocławia do dziś na ulicach miasta mogą zauważyć dawną gwiazdę internetu, choć ona sama raczej stroni od zainteresowania. Nawet podczas krótkich spotkań z fanami wydaje się tracić swój dotychczasowy zapał.

Tym razem podeszła do niej grupka nastolatków. Zachwalano jej działalność w internecie, a na koniec dwójka chłopców chciała zrobić sobie zdjęcie ze słynną Baśką Kwarc. Ta postawiła jeden warunek. Za fotografię miała otrzymać 10 złotych. Fani przystali na warunki i zaczęli pozować z idolką. Ta jednak szybko się speszyła, gdy zauważyła, że wzbudza zainteresowanie przechodniów.

Dobra, bo się wszyscy gapią, cały rynek… - rzuciła na odchodne.

Wygląda na to, że seniorka nie chce wracać do dawnej popularności, choć nadal wzbudza wiele emocji. Finansowe korzyści ze spotkań nie są u niej nowością.

  • Ode mnie też chciała 10 złotych.
  • Dycha to była promocja. Ode mnie kilka lat temu chciała 20 złotych.
  • Poprosiłam też o zdjęcie, chciała 20 złotych - relacjonują internauci.
Baśka Kwarc, fot. YouTube
Nagrali Baśkę Kwarc z ukrycia, fot. YouTube

Źródło: TVReklama