Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Newsy > Niewiarygodne czego zażądał Harry od Karola. Chory król ma dość
Katarzyna Derda
Katarzyna Derda 04.06.2024 07:16

Niewiarygodne czego zażądał Harry od Karola. Chory król ma dość

rodzina królewska
Fot. East News

Rodzina królewska jest w trudnej sytuacji. Informatorzy donoszą mediom o tym, co naprawdę stało się w Londynie między królem Karolem III a księciem Harrym. Źródło konfliktu zadziwia.

Rodzina królewska w kryzysie: spór między królem Karolem a Harrym

Rodzina królewska od dłuższego czasu ma coraz poważniejsze problemy. To już nie tylko afery związane z potencjalnymi romansami jej członków ani nawet oskarżenia ciążące na księciu Andrzeju. Sam król Karol III jest chory, podobnie jak jego synowa i żona następcy tronu, księżna Kate. Do tego dochodzi zachwianie zaufania wobec brytyjskiej monarchii, wywołane nieobecnością żony Williama.

Bardzo głośnym echem odbiły się w mediach niedawne wydarzenia w Londynie, podczas wizyty księcia Harry'ego. Dlaczego tak naprawdę chorujący na raka władca nie spotkał się z młodszym synem? Dopiero teraz ujawniono źródło ich sporu. Te wyjaśnienia zadziwiają.

Tak widzą księżną Kate. Nowy portret to jakaś kpina Kate ma dość! Alarmujące doniesienia prasy

Czemu Król Karol III nie spotkał się z księciem Harrym?

Na początku maja książę Harry przybył do Londynu z okazji 10-lecia istnienia Invictus Games, jakie założył. 8 maja uczestniczył z tej okazji w uroczystej mszy w katedrze św. Pawła. W tym samym czasie król Karol III spotkał się z kilkoma tysiącami gości na przyjęciu w ogrodach Pałacu Buckingham. Dzieliło och zaledwie 10 minut jazdy samochodem. Mimo to władca nie spotkał się z synem.

Magazyn “New Idea” informuje, że Harry usiłował umówić się na spotkanie z Karolem przez ponad miesiąc. Wcześniej spotkali się tylko raz, przez około 40 minut, tuż po upublicznieniu informacji o diagnozie raka u króla.

Karol się zawziął. Czas jest cenny i choć bardzo chciał zobaczyć Harry'ego, jego wymagania były zbyt duże – mówi informator gazety.

O jakie wymagania księcia chodzi? Tu właśnie pojawia się dość szokująca przyczyna tego, czemu nie doszło do spotkania, szczegóły poniżej.

Karol III nie spełni prośby syna. Czego chciał Harry?

Podobno Harry chciał prywatnego spotkania z ojcem, ale tylko wtedy, gdy Karol III zgodzi się na nieobecność królowej Camilli.

To głęboko zabolało króla i szybko zakończyło negocjacje – przekazuje informator.

To, w połączeniu z faktem, że książę w swojej biografii “Ten drugi” z 2023 roku przedstawił Camillę jako czarny charakter, ostatecznie przerosło króla.

Karol kocha swoich dwóch synów, ale kocha też swoją żonę. W ciągu ostatnich kilku miesięcy stało się jasne, jak ważna jest [Camilla]; to ona była podporą całego królewskiego gmachu. Harry zmusił Karola do wyboru, co było głupie, ponieważ Karol i Camilla wybrali siebie nawzajem dawno temu– podkreśla “Daily Beast”.

Jak wiadomo, rzecznik księcia ogłosił później, że król nie znalazł czasu dla Harry'ego. To ostatecznie rozjuszyło władcę.

To zszokowało króla. To było zupełnie niepotrzebne. Ale niestety Harry nadal pokazuje, że nie można mu ufać, w wyniku czego król woli na razie trzymać go na dystans – przekazuje dworskie źródło.

Teraz zagraniczne media przekazują, że na razie Karol III ma dosyć problemów ze swoim synem. Postanowił odciąć go od wszelkich nowych wieści, dotyczących rodziny królewskiej.

król Karol III, książę Harry, rodzina królewska, czemu się nie spotkali, konflikt, spór o Camillę
Okładka magazynu “New Idea”
król Karol III, książę Harry, rodzina królewska, czemu się nie spotkali, konflikt, spór o Camillę
Król Karol III i Camilla w 2024, fot. Rex Features/East News
król Karol III, książę Harry, rodzina królewska, czemu się nie spotkali, konflikt, spór o Camillę
Książę Harry w Nigerii, fot. KOLA SULAIMON/AFP/East News

Źródło: New Idea