Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Newsy > Smutne i nagłe oświadczenie księcia Williama. Wspomniał o żonie
Karolina Kurek
Karolina Kurek 03.06.2024 10:12

Smutne i nagłe oświadczenie księcia Williama. Wspomniał o żonie

księżna Kate/książę William
fot. Instagram

Książę William i księżna jeszcze niedawno cieszyli się z przełomu w leczeniu Middleton. Smutna wiadomość przyszła nagle. Nikt się tego nie spodziewał. Syn króla Karola III zamieścił oświadczenie. 

Choroba księżnej Kate

Wokół księżnej Kate od tygodni trwa zamieszanie w mediach. Na początku bieżącego roku opinia publiczna wyraziła niepokój, gdyż Middleton zniknęła z życia publicznego. Żona księcia Williama do tej pory sumiennie wykonywała wszystkie powierzane jej obowiązki jako księżnej Walii. Jej nieobecność była tłumaczona przez Pałac Buckingham planowanym zabiegiem w placówce medycznej i rekonwalescencją, o czym informowano już u schyłku poprzedniego roku. 

Te zapewnienia nie uspokoiły jednak mediów. Codziennie zaczęły się ukazywać nowe artykuły w sprawie Kate oraz spekulacje, dotyczące jej zniknięcia. Księżna zdecydowała się zabrać głos i wydała specjalne oświadczenie, które zostało wyemitowane w stacji telewizyjnej BBC. Middleton przekazała, że choruje na nowotwór. 

W styczniu przeszłam poważną operację jamy brzusznej w Londynie i wtedy sądzono, że mój stan nie jest nowotworowy. Operacja zakończyła się sukcesem. Jednak badania przeprowadzone po operacji wykazały obecność nowotworu. Dlatego mój zespół medyczny zalecił mi poddanie się chemioterapii zapobiegawczej, której leczenie jest obecnie na wczesnym etapie. Robiliśmy wszystko, co w naszej mocy, aby prywatnie zająć się tą sprawą dla dobra naszej młodej rodziny. Rekonwalescencja po poważnej operacji zabrała mi trochę czasu, aby móc rozpocząć leczenie - wyznała. 

Kate ma dość! Alarmujące doniesienia prasy "To dla mnie wielka ulga". Nowe wieści ws. stanu zdrowia Kate

Przełom w leczeniu Middleton

Kilka dni temu Katie Nicholl, amerykańska korespondentka 'Vanity Fair", która na co dzień pisze artykuły na temat dynastii Windsorów w Wielkiej Brytanii, przekazała radosną nowinę w mediach. Według jej relacji doszło do przełomu w leczeniu księżnej Kate

Dziennikarka dowiedziała się, że organizm Middleton pozytywnie reaguje na przyjmowane leki w związku z chemioterapią. Żona księcia Williama według słów Nicholl dziś czuje się znacznie lepiej, niż kilka tygodni temu. Ta wiadomość ucieszyła księcia i księżną Walii. Syn króla Karola III stara się wspierać partnerkę w tym trudnym okresie i być przy niej. 

To dla mnie wielka ulga, że toleruje leki i faktycznie czuje się o wiele lepiej. To był oczywiście bardzo trudny i niepokojący okres. Wszyscy byli wokół niej. William, jej rodzice oraz siostra i brat — powiedział informator cytowany przez "Fox News".

Książę William i księżna Kate opublikowali smutne oświadczenie

Na profilu księcia Williama i księżnej Kate niedawno pojawił się nowy post. Książęca para opublikowała smutne oświadczenie, dotyczącej śmierci byłego gracza rugby, Roba Burrowa. Mężczyzna w ostatnich latach życia mierzył się z chorobą neuronu ruchowego. Burrow odszedł w wieku 41 lat w placówce medycznej Pinderfields, niedaleko domu rodzinnego. W chwili śmierci byli przy nim bliscy. 

Uczył nas, że w świecie pełnym przeciwności losu musimy odważyć się marzyć. Catherine i ja przesyłamy wyrazy miłości Lindsey, Jacksonowi, Mayi i Macy - brzmi treść oświadczenia księcia i księżnej Walii. 

Rob Borrow był angielskim sportowcem z pasmem sukcesów na koncie. W barwach drużyny Leeds zdobył aż siedem tytułów Super League. Diagnozę usłyszał pięć lat temu. W 2017 roku zawodnik przeszedł na emeryturę. Ostanie lata spędził nie tylko na walce z chorobą, ale dążył także do zwiększenia świadomości na temat tego schorzenia. Wraz z małżonką prowadził profil w mediach społecznościowych, gdzie dodawali informacje na temat choroby oraz pokazywali jego codzienne zmagania. 

Oświadczenie księcia Wiilliama i księżnej Kate, fot. Instagram
Oświadczenie księcia Wiilliama i księżnej Kate, fot. Instagram
Księżna Kate, książę William, fot. Instagram
Oświadczenie księcia Wiilliama i księżnej Kate, fot. Instagram