Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Newsy > Druzgocące oświadczenie na profilu Williama i Kate. Potwierdzono śmierć
Weronika Chmielewska
Weronika Chmielewska 28.05.2024 09:19

Druzgocące oświadczenie na profilu Williama i Kate. Potwierdzono śmierć

Książę William, księżna Kate
fot. Instagram

Minione miesiące były szczególnie ciężkim czasem dla brytyjskiej rodziny królewskiej. Ujawniono, że dwie czołowe postacie Korony zmagają się z poważnymi chorobami. Teraz na profilu księcia Williama i księżnej Kate zamieszczono komunikat o nagłej śmierci.

Kłopoty w rodzinie królewskiej. Księżna Kate przestała występować publicznie

Niepokojące wieści dochodziły nas z brytyjskiej prasy już na początku 2024 roku. Najpierw ujawniono, że Karol III zmaga się z nowotworem. Była to szokująca informacja o władcy, który dopiero niedawno objął rządy po swojej zmarłej matce, Elżbiecie II. Mimo choroby zapowiedział dalsze wypełnianie obowiązków.

Szybko zaczęto uważnie obserwować rodzinę królewską i zauważono znaczącą nieobecność księżnej Kate. Miesiącami zastanawiano się, co dzieje się z żoną księcia Williama. Gdy internetowe teorie zaczęły wymykać się spod kontroli, Pałac udostępnił nagranie, na którym 42-latka opowiedziała o chorobie nowotworowej.

W styczniu przeszłam poważną operację jamy brzusznej w Londynie i wtedy sądzono, że mój stan nie jest nowotworowy. Operacja zakończyła się sukcesem. Jednak badania przeprowadzone po operacji wykazały obecność nowotworu. Dlatego mój zespół medyczny zalecił mi poddanie się chemioterapii zapobiegawczej, której leczenie jest obecnie na wczesnym etapie. Robiliśmy wszystko, co w naszej mocy, aby prywatnie zająć się tą sprawą dla dobra naszej młodej rodziny. Rekonwalescencja po poważnej operacji zabrała mi trochę czasu, aby móc rozpocząć leczenie - wyznała.

Od tego momentu przy rodzinie królewskiej znajdują się tylko zaufane osoby. Księżna Kate od miesięcy nie pokazuje się publicznie. Coraz rzadziej widać także jej męża. Teraz małżeństwo musiało jednak zwrócić się do wszystkich z oficjalnym oświadczeniem. Doszło do ogromnej tragedii.

Kate ma dość! Alarmujące doniesienia prasy Tak widzą księżną Kate. Nowy portret to jakaś kpina

Księżna Kate i książę William unikają publicznych wystąpień

Po ogłoszeniu choroby księżnej Kate było jasne, że minie sporo czasu, zanim 42-latka powróci do publicznych wystąpień. Jeszcze w marcu zapewniała, że z pomocą lekarzy postara się kontynuować obowiązki, jednak walka o zdrowie okazała się ważniejsza.

Nie należy oczekiwać powrotu księżnej do pracy, dopóki nie zostanie do niej dopuszczona przez jej zespół medyczny - poinformował rzecznik Pałacu Kensington.

W roli przedstawiciela rodziny królewskiej odnalazł się książę William, który bierze udział tylko w najważniejszych wydarzeniach. Sytuacja żony jest dla niego równie stresująca. Mimo to nie może zapominać o królewskich obowiązkach.

William jest w głębokim szoku z tego powodu. Wciąż próbuje sobie poradzić ze złością i bólem, które odczuwa z powodu bezwzględnej natury raka. To uruchomiło jego poprzedni traumatyczny epizod, kiedy zmarła jego mama - przekazał informator portalu "New Idea".

Po długiej nieobecności para postanowiła wspólnie zwrócić się publicznie do poddanych. Niestety nie miała im do przekazania dobrych wieści. Małżeństwo wyraziło swój smutek z powodu śmierci.

Księżna Kate i książę William potwierdzili najgorsze. Mówią o śmierci

Wspólne oświadczenie małżeństwa przykuło uwagę internautów, tym bardziej że duet zaczął mówić o śmierci. Niedawno w Wielkiej Brytanii doszło do tragicznego wypadku z udziałem myśliwca Spitfire. Maszyna należąca do eskadry zabytkowych brytyjskich samolotów z czasów II wojny światowej rozbiła się. Pilot niestety nie przeżył katastrofy.

Księżna Kate i książę William wypowiedzieli się na temat tragedii w mediach społecznościowych. Łączą się w bólu z pogrążonym w żałobie.

Niezwykle smutno usłyszeć tę wiadomość. Dziś nasze myśli są z bliskimi pilota, lotem upamiętniającym Bitwę o Anglię i całą rodziną RAF. W&C - przekazano.

Dla księcia Williama wiadomość o tragedii mogła być szczególnie bolesna. Sam podczas odbywania służby wojskowej pracował jako pilot śmigłowca ratunkowego RAF. Później podjął pracę cywilną jako pilot ratownik w Cambridgeshire. Wraz z bratem, księciem Harrym, podzielał pasję do lotnictwa. Z żoną złożył szczere kondolencje rodzinie zmarłego pilota.

Zobacz też: William i Karol odwołują wszystkie spotkania!

Księżna Kate, książę William, fot. Instagram
Księżna Kate i książę William poinformowali o nagłej śmierci, fot. Instagram

Źródło: New Idea