Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Newsy > Pilne! Pałac odwołuje wszystkie spotkania Karola i Williama
Weronika Chmielewska
Weronika Chmielewska 29.05.2024 17:02

Pilne! Pałac odwołuje wszystkie spotkania Karola i Williama

Książę William, Karol III
fot. Instagram

Ostatnie miesiące nie były łatwe dla brytyjskiej rodziny królewskiej. Karol III i jego starszy syn, książę William, wypełniali obowiązki podczas publicznych wystąpień. Teraz jednak podjęto nagłą decyzję o odwołaniu wszystkich spotkań. Co stoi za tak drastyczną zmianą planu?

Kłopoty w rodzinie królewskiej. Na pierwszym planie król Karol III i księżna Kate

Brytyjska rodzina królewska od dobrych paru miesięcy mierzy się z ogromnymi problemami. Dotychczas przewidywano, że to książę Harry i Meghan Markle przyciągają najwięcej uwagi mediów, jednak mieszkańcy Buckingham przebili nawet ich. Wszystko przez kłopoty zdrowotne wśród royalsów.

W lutym ujawniono, że Karol III zmaga się z nowotworem. Wiadomość była szokiem, tym bardziej że najstarszy syn zmarłej królowej Elżbiety II dopiero zaczął sprawować obowiązki jako władca. W oficjalnym oświadczeniu zapewniał, że zamierza pełnić rolę, dopóki pomoże mu zdrowie. Szybko jednak uwagę z króla przeniesiono na jego synową.

Księżna Kate ostatni raz publicznie była widziana podczas bożonarodzeniowych nabożeństw w Opactwie Westminsterskim. Od tego czasu pojawiało się mnóstwo teorii dotyczących zniknięcia żony księcia Williama. W marcu na oficjalnym profilu małżeństwa pojawiło się nagranie, na którym 42-latka powiadomiła o chorobie. Podobnie do teścia, zmaga się z nowotworem.

W styczniu przeszłam poważną operację jamy brzusznej w Londynie i wtedy sądzono, że mój stan nie jest nowotworowy. Operacja zakończyła się sukcesem. Jednak badania przeprowadzone po operacji wykazały obecność nowotworu. Dlatego mój zespół medyczny zalecił mi poddanie się chemioterapii zapobiegawczej, której leczenie jest obecnie na wczesnym etapie. Robiliśmy wszystko, co w naszej mocy, aby prywatnie zająć się tą sprawą dla dobra naszej młodej rodziny. Rekonwalescencja po poważnej operacji zabrała mi trochę czasu, aby móc rozpocząć leczenie - wyznała.

Skandaliczny romans w rodzinie królewskiej. Kochankiem okazał się były szwagier Rodzina królewska oficjalnie odcina się od Meghan i Harry'ego. Nagła decyzja schorowanego króla

Nagła decyzja rodziny królewskiej. Karol III i książę William rezygnują z publicznych wystąpień

Od informacji o kłopotach zdrowotnych księżnej Kate minęły dwa miesiące, a żona księcia Williama nadal nie powróciła do swoich obowiązków. Podczas publicznych spotkań mogliśmy do tej pory widzieć jedynie jej męża. Niedawno małżonkowie wydali nawet wspólne oświadczenie w sprawie nagłej śmierci.

Również Karol III coraz rzadziej pojawia się przed poddanymi. W roli reprezentantki Korony w ostatnim czasie zobaczyliśmy za to jego żonę, Kamilę. Brak wieści o chorej synowej króla nie uspokoił nastrojów wśród internautów. 

Teraz atmosfera wokół rodziny królewskiej wydaje się jeszcze bardziej napięta. Rzecznik Pałacu Buckingham stwierdził, że zarówno król jak i jego najstarszy syn rezygnują ze wszystkich spotkań w najbliższym czasie. Ich nieobecność może potrwać dłużej niż miesiąc. Co stoi za taką decyzją? Usunięcie się z widoku mediów nie jest przypadkowe.

Rodzina królewska rezygnuje z wystąpień do odwołania. Co jest przyczyną decyzji?

Wielkimi krokami w Wielkiej Brytanii zbliżają się wybory parlamentarne. Obecnie zaczyna się już kampania wyborcza, która ma ułatwić obywatelom podjęcie decyzji 4 lipca. Jedną z poruszanych głośno kwestii jest przede wszystkim zakończenie konserwatywnego rządu.

Polityka ma być jednym z tematów, w które nie chce angażować się rodzina królewska. Z tej przyczyny podjęto decyzję o rezygnacji z publicznych wystąpień Karola III i jego syna, księcia Williama. Magazyn "People" podkreśla, że royalsi nie chcą zostać postawieni przed wyborem żadnej ze stron.

W takim przypadku nie wiadomo co z nadchodzącymi uroczystościami, które do tej pory rodzina królewska hucznie obchodziła. Ważnym wydarzeniem będą symboliczne obchody z okazji urodzin władcy, "Trooping the Colour". Uroczystość tradycyjnie odbywa się w czerwcu, choć sam Karol III urodził się 14 listopada. Czy oznacza to, że royalsi znikną ze wzroku mediów na ponad miesiąc?

Książę William, fot. Instagram
Książę William i Karol III rezygnują z publicznych wystąpień, fot. Instagram
Karol III, fot. Instagram
Książę William i Karol III rezygnują z publicznych wystąpień, fot. Instagram
Książę William, Karol III, fot. Instagram
Książę William i Karol III rezygnują z publicznych wystąpień, fot. Instagram

Źródło: People