Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Newsy > Nowy portret Karola III obiektem drwin. Poddanym kojarzy się tylko z jednym
Karolina Kurek
Karolina Kurek 15.05.2024 08:43

Nowy portret Karola III obiektem drwin. Poddanym kojarzy się tylko z jednym

Król Karol III
fot. Instagram

W Londynie odsłonięto nowy portret króla Karola III. Zdjęcie dzieła zostało również udostępnione w mediach społecznościowych. Internauci wyrazili swoją opinię. Wielu miało te same skojarzenia. Szczegóły. 

Choroba króla Karola III

Świat przeżył szok gdy na początku lutego bieżącego roku Pałac Buckingham wydał oficjalne oświadczenie, że król Karol III choruje na nowotwór. Monarcha miesiąc wcześniej  przeszedł operację zmniejszenia prostaty. Wielu podejrzewało, że władca Zjednoczonego Królestwa ma właśnie nowotwór tego narządu, jednak zaprzeczano tym doniesieniom. W oświadczeniu nie przekazano, na jaki rodzaj raka choruje Karol III, ani w jakim jest stadium. Wiadomo, że monarcha poddał się leczeniu i na jakiś czas ograniczył swoje obowiązki. Powrócił do nich dopiero w ostatnich dniach kwietnia. 

Podczas jednego z ostatnich spotkań król Karol III zdradził, że w jego przypadku skutkiem ubocznym chemioterapii jest utrata zmysłu smaku. Nie zdradził jednak, czy leczenie przynosi efekty. W tej kwestii pozostaje kierować się treścią oficjalnych oświadczeń wydanych przez Pałac Buckingham. 

Pałac tego nie ujawnił. Król Karol wygadał się nt. leczenia raka Cios dla Harry'ego. Jednym ruchem Karol pogrzebał szansę na pojednanie

Nowy portret króla Karola III

We wtorek 14 maja w Pałacu Buckingham miało miejsce odsłonięcie nowego portretu króla Karola III. Autorem dzieła jest Jonathan Yeo. Jest to pierwszy oficjalny portret władcy Zjednoczonego Królestwa od czasu jego koronacji, która odbyła się w maju zeszłego roku. Obraz przedstawia króla Karola III w mundurze Gwardii Walijskiej. W ręku trzyma on miecz, a nad jego ramieniem dostrzegalny jest motyl. Yeo wyznał, że prace nad portretem rozpoczął za czasów gdy dzisiejszy król był jeszcze księciem Walii. Także jego dzieło było poddawane modyfikacjom w związku z przyjęciem nowej roli przez króla Karola III, do której był przygotowywany przez całe życie. 

Staram się uchwycić doświadczenia życiowe i człowieczeństwo wyryte na twarzy każdej osoby i mam nadzieję, że właśnie to udało mi się osiągnąć na tym portrecie - powiedział Jonathan Yeo, cytowany przez NBC News. 

Dzieło będzie wisieć w Draper's Hall w Londynie. Warto dodać, że Yeo namalował również portrety królowej Camilii oraz księcia Edynburga, Filipa. Obraz przedstawiający króla Karola jednak nie wszystkim przypadł do gustu.

Internauci komentują portret króla Karola III

Internauci wyrazili swoje zdanie na temat dzieła Yeo. Zdjęcie portretu króla Karola III zostało udostępnione w mediach społecznościowych na profilu BBC. Wielu obserwującym nie spodobał się zamysł artysty. Krytykują oni ideę przedstawienia monarchy w czerwonym mundurze na tle tego samego koloru. 

  • Nie chcę być wredny, ale wygląda, jakby palił się w piekle.
  • Kto to zatwierdził?! To wygląda, jakby artysta drwił z króla.
  • Artysta wiedział, co robił.
  • Tampon, którym zawsze chciał być - pisali internauci na Instagramie. 

Ostatni z komentarzy odnosi się do afery w mediach, która wybuchła gdy monarcha był mężem księżnej Diany a jednocześnie miał romans z Camillą - dzisiejszą małżonką. Zostały wtedy ujawnione nagrania ich prywatnych rozmów. W jednej z nich król Karol III wyraził się, że… chciałby być jej tamponem. 

Co myślicie o nowym portrecie władcy Zjednoczonego Królestwa?

król Karol III, fot. Instagram
król Karol III, fot. Instagram
król Karol III i królowa Camilla, fot. Instagram
król Karol III i królowa Camilla, fot. Instagram