Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Newsy > Pałac tego nie ujawnił. Król Karol wygadał się nt. leczenia raka
Katarzyna Derda
Katarzyna Derda 13.05.2024 20:36

Pałac tego nie ujawnił. Król Karol wygadał się nt. leczenia raka

Król Karol
Fot. East News

Król Karol III usłyszał diagnozę raka. Od tego czasu jest leczony onkologicznie. Z jakim skutkiem? Właśnie ujawniono, jakie odczuwa konsekwencje chemioterapii.

Jaki rodzaj raka ma król Karol III?

Król Karol III od samego początku nie ukrywa swoich problemów ze zdrowiem. Kiedy między 26 a 29 stycznia 2024 przechodził w szpitalu zabieg związany z powiększoną prostatą, ogłosił to w publicznym komunikacie. Chciał w ten sposób zachęcić obywateli do badania. Niestety szybko okazało się, że już za kilka dni ogłosi dużo poważniejsze wieści.

5 lutego w oficjalnym oświadczeniu poinformowano, że u monarchy Wielkiej Brytanii zdiagnozowano raka. Zmiany wykryto podczas przeprowadzanego zabiegu. Nie ujawniono, jakiego typu jest to nowotwór ani w jakim jest stadium, jednak media donosiły, że nie jest to rak prostaty. Od tego czasu władca nie pokazywał się publicznie, by uniknąć powikłań w czasie rozpoczętego leczenia onkologicznego. Dopiero niedawno powrócił do pełnienia obowiązków królewskich. Dziś Karol III i książę William świętowali; przy okazji ujawniono, z jakimi skutkami ubocznymi chemioterapii zmaga się monarcha.

Król Karol III zadał cios synowi. Przykra wizyta księcia Harry'ego w Anglii Król Karol III w szpitalu onkologicznym w Londynie. Towarzyszyła mu żona

Król Karol III pojawił się publicznie z synem Williamem

13 maja król Karol i książę William pojawili się na ceremonii wojskowej w Centrum Lotnictwa Wojskowego w Hampshire. Monarcha nadał tam starszemu synowi tytuł naczelnego pułkownika Korpusu Lotniczego Armii. Tym samym zresztą przekazał mu funkcję, która wcześniej należała do Harry'ego, który służył we wspomnianym regimencie do 2014 roku, działając w Afganistanie.

Książę Walii otrzymał także tytuł szefa RAF Valley i naczelnego pułkownika regimentu Mercian. W mediach społecznościowych rodziny królewskiej pokazano uroczyste nadanie tytułu przed śmigłowcem Apache oraz spotkanie z żołnierzami. Później monarcha i jego syn udali się do miejscowego Wojskowego Muzeum Lotnictwa. To tam, w trakcie rozmowy z weteranami, Karol III podzielił się bolesnym, odważnym wyznaniem, związanym ze swoją chorobą. Poruszające szczegóły poniżej.

Król Karol III ujawnił skutki uboczne chemioterapii

Książę William oraz 75-letni władca Wielkiej Brytanii spotkał się w Wojskowym Muzeum Lotnictwa w Hampshire z weteranem armii brytyjskiej Aaronem Mapplebeckiem. Wojskowy w lutym 2023 roku przeszedł dziewięciotygodniową intensywną chemioterapię z powodu raka jąder. Panowie rozmawiali przez chwilę o swoich doświadczeniach, związanych z leczeniem onkologicznym.

Kiedy Aaron Mapplebeck przyznał, że w trakcie chemioterapii stracił zmysł smaku, okazało się, że Karol III doświadcza dokładnie tego samego skutku ubocznego. Nie wyjaśnił jednak, na jakim etapie jest jego leczenie ani czy odnosi skutek. Pozostaje więc wierzyć w oficjalne komunikaty, zgodnie z którymi lekarze królewscy są zadowoleni z postępów terapii. To, co wiemy, to i tak znacznie więcej, niż w przypadku księżnej Kate, która wciąż nie pokazała się publicznie. Więcej na jej temat przeczytacie TUTAJ.

Król Karol III, choroba, leczenie, w jakim jest stanie, skutki chemioterapii
Król Karol III Royal Garden Party w Pałacu Buckingham 8 maja 2024, fot. JORDAN PETTITT/AFP/East News
Król Karol III, choroba, leczenie, w jakim jest stanie, skutki chemioterapii
Król Karol III i książę William, fot. instagram.com/theroyalfamily

Źródło: The Sun, TMZ