Swiatgwiazd.pl
Krzysztof Krawczyk - specjalna msza  święta

TRICOLORS/East News

Odbędzie się specjalna msza dla Krzysztofa Krawczyka, Ryszard Rynkowski jest pomysłodawcą

14 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Barbara Bujar

Udostępnij:

W minioną sobotę w łódzkiej archikatedrze odbył się pogrzeb Krzysztofa Krawczyka. Z uwagi na pandemię koronawirusa nie wszyscy mogli towarzyszyć artyście w jego ostatniej drodze. Na ceremonii zabrakło między innymi Ryszarda Rynkowskiego. Z tego wzg

  • W sobotę 10 kwietnia w łódzkiej Bazylice Archikatedralnej św. Stanisława Kostki odbył się pogrzeb Krzysztofa Krawczyka. Muzyk został pochowany na cmentarzu w Grotnikach

  • Zgodnie z zasadami reżimu sanitarnego we mszy świętej udział wzięła ograniczona liczba żałobników. W kościele pojawili się między innymi Ewa Krawczyk i Daniel Olbrychski

  • W uroczystości nie mógł uczestniczyć Ryszard Rynkowski. Piosenkarz zamówił mszę świętą w intencji Krzysztofa Krawczyka. Nabożeństwo odbędzie się w Brodnicy

W poniedziałek 5 kwietnia odszedł legendarny muzyk Krzysztof Krawczyk. Najbliżsi pożegnali go w minioną sobotę 10 kwietnia w łódzkiej Bazylice Archikatedralnej św. Stanisława Kostki. Msza święta z udziałem ściśle określonej liczby żałobników rozpoczęła się o godzinie 12:00.

Pogrzeb Krzysztofa Krawczyka

W sobotę w samo południe trumna z ciałem Krzysztofa Krawczyka stanęła w łódzkiej archikatedrze. W pogrzebie, którego charakter określono jako państwowy, wzięli udział żołnierze Wojska Polskiego oraz pogrążeni w żałobie krewni i przyjaciele muzyka. Mszę poprowadził biskup Antoni Długosz.

W ostatniej drodze Krzysztofowi Krawczykowi towarzyszyła między innymi ukochana żona Ewa, która z oczywistych powodów nie była w stanie wygłosić przemówienia podczas pożegnania artysty. W jej imieniu zrobił to wieloletni menadżer, a zarazem bliski przyjaciel muzyka, Andrzej Kosmala.

- Poprosiła mnie jednak twoja ukochana żona Ewa o powiedzenie kilku słów, których ona nie ma dziś, w tej ciężkiej dla niej chwili, wypowiedzieć. Prosiła mnie, bym powiedział krótko: nie żegnaj, lecz do widzenia. (...) Pan Bóg dał ci talent, a ty tego daru nie zmarnowałeś – mówił w czasie uroczystości pogrzebowych.

W kościele i na cmentarzu w Grotnikach, gdzie zostało pochowane ciało Krzysztofa Krawczyka, nie zabrakło także Daniela Olbrychskiego. Aktor jeszcze w kościele przeczytał zebranym fragment Listu do Koryntian (więcej TUTAJ).

Specjalna msza w intencji Krzysztofa Krawczyka

Niestety, z uwagi na trwającą wciąż epidemię koronawirusa w ostatniej ziemskiej drodze Krzysztofa Krawczyka, nie mogli towarzyszyć wszyscy czujący taką potrzebę żałobnicy. Jedną z takich osób jest Ryszard Rynkowski. Znany piosenkarz postanowił jednak nie rezygnować z pożegnania zmarłego artysty i sam zamówił mszę w jego intencji.

Nabożeństwo, którego pomysłodawcą jest Ryszard Rynkowski, odbędzie się we wtorek 4 maja w kościele w Brodnicy. O szczegółach wydarzenia poinformował na Facebooku Andrzej Kosmala.

- 4 maja o godz. 17 w kościele w Brodnicy Msza Święta za cudownego Krzysztofa. Ryszard Rynkowski – czytamy.

Wpis menadżera wywołał spory odzew wśród fanów zmarłego muzyka. Wielu z nich deklaruje swoje uczestnictwo w ceremonii, a także gratuluje pięknego gestu Ryszardowi Rynkowskiemu.

4 maja o godz 17 w kościele w Brodnicy Msza Św. za cudownego Krzysztofa RYSZARD RYNKOWSKI

Opublikowany przez Andrzeja Kosmalę Wtorek, 13 kwietnia 2021

Artykuły polecane przez redakcję Świat Gwiazd:

Źródło: Facebook, Jastrząb Post

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami na temat gwiazd i nowinek ze świata show-biznesu koniecznie napisz do nas na adres: redakcja@swiatgwiazd.pl

Barbara Bujar

Redaktor serwisu swiatgwiazd.pl. Prywatnie wielbicielka górskich wędrówek, sportów zimowych i dobrej książki. Lubi podejmować się nowych wyzwań i ceni sobie możliwość rozwoju.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@swiatgwiazd.pl

Podobne artykuły

Plotki

Marek Piekarczyk złamał zasady "The Voice of Poland". Wcisnął przycisk innego trenera

Czytaj więcej >

Plotki

Nie żyje John Challis. Rodzina potwierdziła smutne wieści

Czytaj więcej >

Plotki

Ewa Chodakowska szczerze o dzieciach. Nie chce zostać mamą

Czytaj więcej >
Zbigniew Zamachowski

Plotki

Zbigniew Zamachowski ze swoją koleżanką przyłapani na ratowaniu ślimaka

Czytaj więcej >
Tadeusz Sznuk

Plotki

Tadeusz Sznuk odpowiedział, co znajduje się w kuferkach finalistów "Jeden z dziesięciu"

Czytaj więcej >
Barbara Sienkiewicz

Plotki

Co obecnie słychać u Barbary Sienkiewicz? Doniesienia niepokoją

Czytaj więcej >