Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Newsy > Oto ranking 100 najbogatszych Polaków wg. "Forbes". Ich dzieci też są bogaczami! Na czym dorobili się majątków?
Kamila  Szamik
Kamila Szamik 29.02.2024 14:49

Oto ranking 100 najbogatszych Polaków wg. "Forbes". Ich dzieci też są bogaczami! Na czym dorobili się majątków?

Dzieci 100 najbogatszych Polaków wg. "Forbes".
Oto ranking 100 najbogatszych Polaków wg. "Forbes". Ich dzieci też są bogaczami! Na czym dorobili się majątków?, fot. KAPiF/Facebook

W tym roku znowu pojawił się ranking najbogatszych Polaków. Są właścicielami wielomiliardowych fortun. Kto dziedziczy ten majątek? Zobaczcie, kim są dzieci miliarderów. 

Najbogatsi Polacy wg. rankingu "Forbesa"

Najnowszy ranking najbogatszych Polaków został opublikowany przez magazyn "Forbes". Pomimo rosnącej inflacji, majątki największych biznesmenów z listy 100 Najbogatszych Polaków wzrosły o 15 procent. Kto jest w pierwszej dziesiątce miliarderów? Na czele nadal znajduje się Michał Sołowow, którego majątek oszacowano na 27,25 mld złotych. Dalej w rankingu widnieją: 

  • Tomasz Biernacki z majątkiem 23,62 mld zł,
  •  Jerzy Starak z 19,47 mld zł,
  •  Sebastian Kulczyk z 9,38 mld zł,
  •  Bogusław Cupiał z 8,17 mld zł,
  •  Dominika Kulczyk z 8,05 mld zł, 
  • Paweł Marchewka z 7,80 mld zł, 
  • Zygmunt Solorz z 7,72 mld zł, 
  • Zbigniew i Mateusz Juroszek z rodziną z 7,44 mld zł
  • Arkadiusz Muś z majątkiem 4,25 mld zł. 

Kim są ich dzieci, które również odnoszą sukcesy w biznesie i nieustannie się rozwijają? 

"Forbes" wycenił 100 gwiazd. Oto najnowszy ranking. Anna Lewandowska druga, Doda poza top10, a Margaret w ścisłej czołówce Omenaa Mensah poznała Agatę Dudę. Opowiedziała o kulisach spotkania

Córki Michała Sołowowa i Jerzego Staraka

Karolina Sołowow, córka Michała Sołowowa, przyszła na świat w 1986 roku i jest jedynym dzieckiem najbogatszego Polaka. Posiada tytuł magistra prawa po ukończeniu studiów w Krakowie, ze specjalizacją w prawie karnym. Odziedziczyła po ojcu talent do biznesu i szybko wkroczyła na ścieżkę sukcesu. Swój pierwszy biznesowy krok stawiała przy boku ojca w firmie North Food, działającej w branży gastronomicznej. Założyła Fundację Fabryka Marzeń, która wspiera młodych ludzi w rozwijaniu ich talentów. Obecnie pełni rolę partnera w firmie Tower Executive Search, gdzie zajmuje się analizami merytorycznymi, prawnymi i ratingowymi projektów. Od kilku lat związana jest ze znanym sportowcem i przedsiębiorcą, Rafałem Sonikiem. Para doczekała się synka Gniewka, urodzonego 3 lipca 2016 roku. Karolina Sołowow jest także matką dwójki dzieci z poprzednich związków.

Jerzy Starak z drugą żoną Anną Woźniak-Starak mają córkę Julię Starak. Spadkobierczyni miliardera urodziła się w 1990 roku i jest absolwentką renomowanego Aiglon College w Szwajcarii. Następnie ukończyła studia z neurologii i ekonomii na Uniwersytecie Brown w Stanach Zjednoczonych, przebywając w Providence, stanie Rhode Island.  Według najnowszych raportów Julia Starak wraz z mężem Fabrizio obecnie mieszkają w Zurychu. Mimo że wcześniej regularnie uczestniczyła w wydarzeniach publicznych, po tragicznej śmierci brata, Piotra Woźniak-Staraka, zrezygnowała z udziału w branżowych imprezach. Obecnie zaangażowana jest w działalność charytatywną razem z matką.

Karolina Sołowow, fot. Facebook
Karolina Sołowow, fot. Facebook
Karolina Sołowow, fot. Facebook
Karolina Sołowow, fot. Facebook

Dzieci Jana Kulczyka i Zygmunta Solorza-Żaka

Po śmierci Jana Kulczyka, jego dzieci podzieliły się majątkiem, choć przez pewien czas próbowali wspólnie nim zarządzać. Pierwszym krokiem było sprzedanie udziałów w firmie SABMiller. Dominika Kulczyk założyła Kulczyk Foundation, gdzie pełni funkcję prezesa, jest również przewodniczącą Rady Nadzorczej Kulczyk Holding i Polenergia S.A., oraz współzałożycielką Grupy Firm Doradczych Values. Znana jest z działalności charytatywnej.  W latach 2001–2013 Dominika była żoną Jana Lubomirskiego-Lanckorońskiego, z którym ma dwójkę dzieci, Jeremiego i Weronikę. Natomiast Sebastian Kulczyk, urodzony w 1980 roku, ukończył studia na poznańskim Wydziale Prawa i Administracji UAM oraz London School of Economics and Political Science. Jest prezesem Kulczyk Investments, kluczowej firmy w dorobku jego ojca.  Sebastian Kulczyk wziął ślub 5 czerwca 2010 roku z Katarzyną Jordan, córką biznesmena Krzysztofa Jordana. Ich małżeństwo zakończyło się rozwodem w 2017 roku.    

Zygmunt Solorz-Żak ma dwóch synów, Piotra i Tobiasa, oraz córkę, Aleksandrę. Mężczyźni stopniowo przejmują kontrolę nad tym, co przez lata udało się zbudować ich ojcu, właścicielowi Polsatu. Tobiasz Solorz ma obecnie 44 lata i jest absolwentem Uniwersytetu Warszawskiego na kierunku zarządzanie i marketing. W 2014 roku został prezesem Cyfrowego Polsatu, a rok później awansował na stanowisko szefa całej Grupy Polsat. Oficjalnie zrezygnował z tej funkcji w 2019 roku. Od 2016 roku jego żoną jest Monika Suchocka, Miss Nastolatek 2009. Para ma córkę. Piotr Żak studiował zarządzanie na Uniwersytecie Warszawskim oraz ekonomię na Royal Holloway w Londynie. Od 2018 roku zasiada w radzie nadzorczej Grupy Polsat. Od stycznia 2023 roku jest członkiem rad nadzorczych spółek Interia.pl, Liberty Poland, InterPhone Service oraz PAK-Polska Czysta Energia. Na początku 2024 roku objął obowiązki prezesa Telewizji Polsat, pozostając jednocześnie wiceprzewodniczącym rady nadzorczej stacji.

Julia Starak, fot. KAPiF
Julia Starak, fot. KAPiF
Julia Starak, fot. KAPiF
Julia Starak, fot. KAPiF
Dominika i Sebastian Kulczykowie, fot. KAPiF
Dominika i Sebastian Kulczykowie, fot. KAPiF
Dominika Kulczyk, fot. KAPiF
Dominika Kulczyk, fot. KAPiF
Sebastian Kulczyk, fot. KAPiF
Sebastian Kulczyk, fot. KAPiF