Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Newsy > Partner Mariusza Szczygła nie żyje. Dziennikarz wyjawił szczegóły tragedii. Śmierć przyszła nagle
Kamila  Szamik
Kamila Szamik 15.05.2024 13:59

Partner Mariusza Szczygła nie żyje. Dziennikarz wyjawił szczegóły tragedii. Śmierć przyszła nagle

Partner Mariusza Szczygła nie żyje
fot. KAPiF

Mariusz Szczygieł zamieszanie w mediach wywołał, gdy dokonał coming outu. W życiu spotkała go też wielka tragedia. Stracił ukochanego partnera.

Mariusz Szczygieł dokonał coming outu

Mariusz Szczygieł, jeden z najbardziej znanych reportażystów w Polsce, kilka lat temu wywołał duże poruszenie w mediach, kiedy publicznie przyznał się do swojej orientacji homoseksualnej. Nie ukrywał, że wyznanie to przyszło mu z pewnym trudem.

Kiedy artystka wyznała, że malowanie pieca było kompensacją tego, czego nie nauczyła się mówić wyraźnie i głośno, powiedziałem, że mam ten sam problem: nie umiem mówić publicznie, że jestem gejem. Prywatnie nie mam z tym żadnego problemu, ale wypowiadanie się na ten temat na przykład w mediach nie wchodzi w grę - komentował Szczygieł.

Mariusz Szczygieł w przeszłości rozważał możliwość powiększenia swojej rodziny. Powodem do takich refleksji były propozycje, jakie otrzymywał od kobiet.

Miałem takie propozycje. Wszystkie przyszły pisemnie. Dostałem maile, w jednym było nawet długie uzasadnienie, dlaczego to miałbym być ja. Nic z tego nie wyszło, chyba byłem trochę przerażony. W jednym mailu było napisane, że te dwie kobiety mi obiecują, że nie będę musiał mieć żadnych kontaktów z tym dzieckiem. Oczywiście można by negocjować, ale nie wyobrażam sobie, żeby nie mieć kontaktu ze swoim dzieckiem. Jakoś tak zeszło z tego pomysłu, teraz już go nie mam - wyznał Magdzie Mołek.

Nie żyje Witold Orzechowski. Przykra informacja pojawiła się w mediach Farna, Chylińska, Piaseczny, Margaret, Hyży i Węgiel pokazali w Sopocie niespodziewane stylizacje

Działalność zaowodowa Mariusza Szczygła

Mariusz Szczygieł podczas rozmowy z portalem "ShowNews.pl", podkreślił, że jako jedynak podjął decyzję o sprowadzeniu rodziców z Złotoryi do Warszawy, aby móc się nimi opiekować. Jego 92-letni ojciec bardzo cierpi z powodu braku kontaktu z synem. Warto dodać, że Szczygieł nie potrzebuje telewizji do codziennego funkcjonowania. 

Jest osobą aktywną, prowadzi intensywne życie, a jego książki cieszą się dużym zainteresowaniem, zostały przetłumaczone na ponad 20 języków. Pełni funkcję Prezesa Fundacji Instytut Reportażu i współzałożyciela Wydawnictwa Dowody na Istnienie razem z Wojciechem Tochmanem. W stolicy otworzył również księgarnio-kawiarnię "Wrzenie świata".  Dodatkowo, aktywnie uczestniczy w mediach społecznościowych.

Wyznał również szczegóły ogromne szczegóły tragedii, jaka go spotkała. 

Mariusz Szczygieł o stracie partnera

Po publicznym coming outcie Mariusza Szczygła jako homoseksualisty, regularnie ujawnia on pewne szczegóły ze swojego życia uczuciowego. Tak też było podczas spotkania z Polonią w Nowym Jorku, jak donosi portal ShowNews.pl. Podczas tego wydarzenia poruszająco podzielił się historią dziewięcioletniej żałoby po nagłej śmierci swojego znacznie młodszego partnera, który zmarł na zawał serca.

Wyznał, że efektem rozpaczy była m.in. książka pt. "Nie ma"- opowiedział portalowi “ShowNews.pl” uczestnik wydarzenia. 

Szczygieł wyznał, że w tym roku świętowałby z partnerem 15 lat razem.

Otaczają mnie geje, którzy żyją w stałych związkach. Moi przyjaciele i serdeczni koledzy: Tadeusz i Piotr – 25 lat razem, Paweł i Rafał – 21 lat; Robert i Cezary – 10; Jacek i Paweł – 5. Ja byłem w związku 10 lat, a w następnym sześć i pół, i gdyby nie śmierć mojego partnera, pewnie obchodzilibyśmy w tym roku piętnastolecie – wyznał dziennikarz.

Niewątpliwie to wydarzenie było wstrząsające dla dziennikarza. Taka strata pozostawiła w nim na pewno ogromną pustkę. 

 

Mariusz Szczygieł, fot. KAPiF
Mariusz Szczygieł, fot. KAPiF
Mariusz Szczygieł, fot. KAPiF
Mariusz Szczygieł, fot. KAPiF

 

Mariusz Szczygieł dokonał coming outu. "Nie umiem mówić publicznie, że jestem gejem"
Mariusz Szczygieł (EA)
Znany dziennikarz i pisarz Mariusz Szczygieł dokonał coming outu. O swojej orientacji wspomniał w swojej najnowszej książce pt. "Fakty muszą zatańczyć". Informacja ta odbiła się szerokim echem w mediach, spotykając się z ogromną ilością wsparcia, gratulacji oraz nadzieją na wszechobecną równość i tolerancję. Mariusz Szczygieł chroni swoją prywatność i w większości przypadków unika publicznego mówienia o życiu prywatnym. Mimo to w swojej nowej książce postanowił ujawnić informację o swojej orientacji. Nigdy wcześniej tego nie zrobił.
Czytaj dalej
Tylko u nas: Mariusz Szczygieł o aferze z Samuelą Górską
Samuela Górska
Modelka Samuela Górska ujawniła swoje antysemickie i homofobiczne poglądy. Mariusz Szczygieł: „Niechęć i dyskryminacja Żydów i osób LGBT stawia nas w jednym rzędzie z hitlerowcami” W całym Internecie zawrzało po tym, jak modelka Samuela Górska podzieliła się swoją opinią na temat Konfederacji, Żydów i osób LGBT. Była uczestniczka programu „Top Model” wypowiedziała się ostatnio na temat polityki partii Janusza Korwina-Mikke. W związku z homofobicznymi i antysemickimi słowami gwiazdy, coraz więcej marek zrywa z nią współpracę. Zapytaliśmy Mariusza Szczygła, co myśli na temat takiego zachowania i dlaczego usunął post na Instagramie, w którym poruszył temat wypowiedzi gwiazdy, homofobii i niechęci do Żydów.
Czytaj dalej