Swiatgwiazd.pl
Jarosław Kaczyński

AGENCJA SE/East News

PiS wydał oficjalne oświadczenie dotyczące ochrony Jarosława Kaczyńskiego

14 Maja 2021

Autor tekstu:

Natalia Niewczas

Udostępnij:

W mediach społecznościowych pojawił się nagły komunikat w sprawie Jarosława Kaczyńskiego. Chodzi o wzmożoną ochronę, której podlega polityk. Partia wyjaśniła, że konieczność dodatkowego zadbania o bezpieczeństwo prezesa PiS wynika między innymi z gróźb, jakie ten otrzymuje. Wpis natychmiast uaktywnił wzburzonych internautów.

  • Niespodziewany komunikat PiS

  • Chodziło o ochronę, z której korzysta Jarosław Kaczyński

  • Internautom w szczególności nie spodobało się zaangażowanie w tę sprawę policji

Osoby Jarosława Kaczyńskiego z pewnością nie trzeba nikomu przedstawiać. Polityk, który od 2020 roku sprawuje funkcję wiceprezesa Rady Ministrów, od dawna jest szczególnym obiektem zainteresowania ze strony mediów. Dziś do sieci dotarły nowe informacje dotyczące ochrony, z jakiej ma korzystać prezes PiS. Nad bezpieczeństwem polityka ma czuwać kilkadziesiąt osób.

Nowe informacje ws. ochrony Jarosława Kaczyńskiego

Nie jest tajemnicą, iż o bezpieczeństwo osób podlegających ustawowej ochronie, w tym Jarosława Kaczyńskiego, dba Służba Ochrony Państwa. SOP dba również o bezpieczeństwo prezydenta, Marszałka Sejmu i Senatu oraz byłych prezydentów Polski.

Ochrona SOP to najwyraźniej dla Jarosława Kaczyńskiego za mało. Jak ustalono w programie „Czarno na białym”, prezes PiS ma dodatkowo korzystać z usług prywatnej firmy ochroniarskiej. I na tym jednak nie koniec.

Nad bezpieczeństwem Jarosława Kaczyńskiego ma również czuwać grupa 40 funkcjonariuszy policji. Według informacji przekazywanych przez TVN24, zadanie ochrony polityka należy jednak do SOP, a nie opłacanej przez podatników policji. To właśnie do tej kwestii odnosi się bezpośrednio komunikat opublikowany przez partię PiS na Twitterze.

[EMBED-1491]

Zgodnie z treścią oświadczenia, decyzje dotyczące działań policji w zakresie ochrony Jarosława Kaczyńskiego mają należeć do jej kierownictwa. Całość ma być oparta, podkreślono w komunikacie, na obowiązujących w tej strukturze organizacyjnej procedurach.

Jak można przeczytać w dalszej części komunikatu, wzmożona ochrona Jarosława Kaczyńskiego ma związek z prowadzoną przeciw politykowi „kampanią nienawiści”. Podkreślano, iż polityk od dawna ma otrzymywać rozmaite groźby, w tym groźby śmierci. Na końcu oświadczenia wyraźnie zaznaczono, iż obecnie nie ma żadnych planów ograniczenia ochrony Jarosława Kaczyńskiego.

- Do siedziby Prawa i Sprawiedliwości kierowane są również regularnie groźby - w tym zabójstwa - pod adresem Jarosława Kaczyńskiego, informacje o ładunkach wybuchowych itp. Dlatego tak długo, jak nasi przeciwnicy polityczni będą wzywać do patroszenia czy odstrzeliwania prezesa PiS, tak długo będzie miał on ochronę - zakończono komunikat.

Wpis uaktywnił internautów

Pod wpisem PiS na Twitterze natychmiast zawrzało od komentarzy. Opinie na temat oświadczenia partii były wyraźnie podzielone. Podczas gdy dla jednych użytkowników sieci ochrona Jarosława Kaczyńskiego jest czymś naturalnym, drugich oburza informacja o zaangażowaniu w tę sprawę policji.

- Naprawdę kogoś dziwi, że szef partii rządzącej ma ochronę? Albo siedziba partii? - dopytuje jeden z internautów.

- Tylko dlaczego z naszych pieniędzy? (...) - dopytuje ktoś inny.

[EMBED-1784]

Artykuły polecane przez redakcję Świat Gwiazd:

  • Krzysztof Krawczyk Junior pominięty w testamencie. Adwokaci zamierzają walczyć

  • Wspólne zdjęcie Edyty Herbuś i Michała Wiśniewskiego. Co ich łączy?

  • Agnieszka Dygant znów spotkała się z bliską jej osobą. Ważny moment

Źródło: Twitter, Pomponik, Gov.pl

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami na temat gwiazd i nowinek ze świata show-biznesu koniecznie napisz do nas na adres: redakcja@swiatgwiazd.pl

Podobne artykuły

DDTVN

Plotki

Barbara Pasek przerywa pracę w "Dzień dobry TVN". "Witajcie w moim nowym etapie"

Czytaj więcej >
Tomasz Stockinger

Plotki

Tomasz Stockinger ma nową partnerkę. Kim jest?

Czytaj więcej >

Plotki

W "M jak miłość" po wakacjach szykuje się wiele zmian. Marysia i Artur nie będą mieć wieść o jednej wyjątkowej osobie

Czytaj więcej >
Monika richardson i zbigniew zamachowski

Plotki

Monika Richardson opublikowała szczery wpis nt. małżeństwa ze Zbigniewem Zamachowskim

Czytaj więcej >
Filip_Chajzer

Plotki

Filip Chajzer opowiedział dokładnie o traumie po śmierci syna

Czytaj więcej >
Anna Mucha

Plotki

Anna Mucha umieściła w sieci zaskakujące wyznanie. "Czuję się oszukana"

Czytaj więcej >