Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Newsy > Jakie było imię Edyty Bartosiewicz przed zmianą? Gwiazda zdradziła skrywany latami sekret
Kamil Kozłowski
Kamil Kozłowski 16.09.2023 17:39

Jakie było imię Edyty Bartosiewicz przed zmianą? Gwiazda zdradziła skrywany latami sekret

Edyta Bartosiewicz, fot. KAPIF
Edyta Bartosiewicz, fot. KAPIF

Edyta Bartosiewicz o swoim pierwszym imieniu. Jakie było? Dlaczego zostało zmienione? Tego faktu z życia nagrodzonej pięcioma Fryderykami gwiazdy nie znał nikt poza jej najbliższymi.

Kariera Edyty Bartosiewicz. Dlaczego zrobiła sobie przerwę?

Edyty Bartosiewicz nie trzeba przedstawiać fanom polskiego rocka. Szczyt jej popularności przypada na lata 90. Wtedy wypuściła kilka świetnych płyt, z których pochodzą takie hity jak “Jenny”, “Skłamałam”, “Zegar” czy “Sen”. O jej ogromnym talencie i pozycji na scenie świadczy aż 5 Fryderyków, które są rodzimym odpowiednikiem amerykańskiego Grammy.

Gdy Bartosiewicz była na topie, zdecydowała się usunąć w cień. Do dziś niejasne są powody jej zniknięcia ze sceny. Wiadomo jedynie, że w latach 2006-2008 nie występowała publicznie, co było spowodowane m.in. żałobą po śmierci jej menedżera i przyjaciela, Jacka Nowakowskiego.

Na scenę powróciła w lipcu 2008 roku, prezentując publiczności po raz pierwszy na żywo swój kolejny przebój “Trudno tak” nagrany w duecie z nieodżałowanym Krzysztofem Krawczykiem.

Krzysztof Krawczyk i Edyta Bartosiewicz, fot. KAPIF
Krzysztof Krawczyk i Edyta Bartosiewicz, fot. KAPIF
Gwiazda pokazała świadectwo, a tam prawie same dwóje. Dziś ma rzesze fanów i masę sukcesów na koncie Ktoś jeszcze to studiuje? Piotr Kraśko ma wykształcenie, na które mało kto się decyduje. Jest białym krukiem w mediach

Edyta Bartosiewicz na Instagramie. Co publikuje?

Dziś Edyta przeżywa swoją drugą młodość artystyczną. Wydaje nowe piosenki, nagrywa płyty i komponuje dla innych. Jej głosu na żywo znów można posłuchać na koncertach (np. 1 października w Toruniu). Z fanami gwiazda pozostaje w stałym kontakcie za pośrednictwem social mediów.

Bartosiewicz na Instagramie dzieli się przemyśleniami na najróżniejsze tematy. Pisze, co ją gryzie, cieszy, smuci. Niedawno wyznała, że “dopiero z czasem zaakceptowała” swój bardzo ciepło przyjęty przez krytyków krążek “Renovatio”, który wydała dekadę temu. Album był wielkim powrotem piosenkarki na scenę.

Jakie było pierwsze imię Edyty Bartosiewicz?

Tym razem 58-latka zwierzyła się obserwatorom z osobistego sekretu. Mało kto wiedział, że tak naprawdę imię Edyta nie było pierwszym, które nosiła.

Gwiazda, jeszcze zanim przyszła na świat, miała być Małgorzatą. Jej rodzice ostatecznie wycofali się z tego pomysłu, a inspiracją do wyboru obecnego imienia była 87-letnia dziś spikerka Edyta Wojtczak. Okazją do przekazania tego faktu były przypadające na 16 września imieniny Edyty:

Dziś są moje imieniny, wznieś więc chociaż jakiś skromny toast. Miałam być Małgorzatą, w ostatnim momencie rodzice zdecydowali się na zmianę imienia na cześć popularnej spikerki Edyty Wojtczak. Wszystkiego najlepszego dla moich imienniczek.

Chociaż Edyt w show-biznesie i na scenie jest wiele, to zdecydowanie Bartosiewicz jest jedną z pierwszych, które przychodzą na myśl. To pokazuje, jak wspaniałą jest artystką.

Edyta Bartosiewicz, fot. KAPIF
Edyta Bartosiewicz, fot. KAPIF
Edyta Bartosiewicz, fot. KAPIF
Edyta Bartosiewicz, fot. KAPIF
Edyta Bartosiewicz, fot. KAPIF
Edyta Bartosiewicz, fot. KAPIF