Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Newsy > Prokuratura wszczęła postępowanie ws. śmierci Gabriela Seweryna. Zarzuty sa poważne. Oświadczenie wszystko wyjaśnia
Katarzyna Derda
Katarzyna Derda 28.12.2023 16:09

Prokuratura wszczęła postępowanie ws. śmierci Gabriela Seweryna. Zarzuty sa poważne. Oświadczenie wszystko wyjaśnia

Gabriel Seweryn
Postępowanie ws śmierci Gabriela Seweryna, fot. AKPA; Instagram

Gabriel Seweryn zmarł w dramatycznych okolicznościach. Ujawniono, że prokuratura wszczęła postępowanie w sprawie śmierci Versacego z Głogowa. Śledczy badają wątek spowodowania śmierci projektanta. Pojawiły się nowe ustalenia.

Okoliczności śmierci Gabriela Seweryna, wniosek do prokuratury

Gabriel Seweryn zmarł 28 listopada. Jego pogrzeb odbył się 6 grudnia. Okoliczności śmierci projektanta z Głogowa wciąż budzą wiele kontrowersji. Organizacja Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych złożyła do prokuratury zawiadomienie. Powodem są sprzeczne informacje o postawie pogotowia ratunkowego.

Zawiadomiliśmy prokuraturę w Głogowie o pod. popełnienia przestępstwa w sprawie śmieci Seweryna Gabriela. Mężczyzna wezwał karetkę w związku z piekącym bólem w okolicy serca i problemami z oddychaniem. Ratownicy odmówili mu pomocy, kazali jechać na SOR taksówką. Mężczyzna zmarł – brzmi komunikat na profilu OMZRiK na platformie X.

Niedawno prokuratura podała też wstępne wyniki sekcji zwłok. Na co dokładnie zmarł Seweryn? Tu pojawia się jeszcze więcej pytań, niż odpowiedzi, a konflikt rośnie.

Rafał Grabias w podwójnej żałobie. To nie są święta! Serce pękło na zawsze Nowe oświadczenie pogotowia po śmierci Gabriela Seweryna. Zebrali dowody! "Zawiadomienie do prokuratury"

Na co zmarł Gabriel Seweryn? Wyniki sekcji zwłok

Rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Legnicy przekazała niedawno, że sekcja zwłok nie ustaliła przyczyny śmierci Gabriela. Konieczne są dalsze badania toksykologiczne. 

Śledczy obiecywali, że więcej szczegółów będą mogli podać po świętach, możemy się ich zatem spodziewać w każdej chwili. Tymczasem rzecznik pogotowia ratunkowego w Legnicy wydał mocne oświadczenie.

Nie było odmowy przyjęcia. Zespół był na miejscu i chciał udzielić pomocy, ale z uwagi na agresję i grożenie zespołowi ratownictwa medycznemu przez pacjenta i osoby będące na miejscu, zespół nie podjął czynności. Interwencja policji była z uwagi na to, że zespół czuł się zagrożony z powodu gróźb pacjenta i osób będących na miejscu. Tam prawdopodobnie było kilka osób – brzmi komunikat rzecznika.

Pogotowie ratunkowe w Legnicy samo zapowiada złożenie zawiadomienia do prokuratury w sprawie hejtu, jaki wylał się na ratowników. Tymczasem śledczy badają teorię o nieumyślnym spowodowaniu śmierci, szczegóły poniżej.

Postępowanie prokuratury ws. śmierci Gabriela Seweryna

Prokuratura Rejonowa w Legnicy przekazała w rozmowie z “Super Expressem” nowy komunikat, dotyczący trwającego śledztwa. Toczy się ono w sprawie nieumyślnego spowodowania śmierci projektanta.

Prokuratura Rejonowa w Głogowie prowadzi śledztwo w sprawie nieumyślnego spowodowania śmierci Gabriela S. w dniu 28 listopada 2023 roku w Głogowie. W zakresie ustalenia przyczyny zgonu, po przeprowadzonej sekcji zwłok, oczekuje się jeszcze na wyniki badań dodatkowych, które wraz z wynikami sekcji zwłok pozwolą wypowiedzieć się biegłym lekarzom  o przyczynie zgonu Gabriela S. Śledztwo jest w toku – przekazała rzeczniczka Lidia Tkaczyszyn.

Jak sądzicie, jaki finał będzie miała ta sprawa? Jak na razie nikomu nie postawiono poważnych zarzutów, o których mowa w oświadczeniu.

Gabriel Seweryn
Gabriel Seweryn w swojej pracowni w 2020, fot. AKPA
Gabriel Seweryn
Gabriel Seweryn z partnerem, fot. KAPiF
Gabriel Seweryn i Rafał Grabias
Gabriel Seweryn i Rafał Grabias, fot. KAPiF
Gabriel Seweryn i Rafał Grabias
Gabriel Seweryn i Rafał Grabias, fot. KAPiF

 

Źródło: Super Express