Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Newsy > Przemysław Czarnek ponownie "Dzbanem Roku"! Skomentował: "Pieszczota i nobilitacja, bardzo dziękuję"
Katarzyna Derda
Katarzyna Derda 24.01.2024 19:56

Przemysław Czarnek ponownie "Dzbanem Roku"! Skomentował: "Pieszczota i nobilitacja, bardzo dziękuję"

Przemysław Czarnek / Dzban Roku
Przemysław Czarnek "Dzbanem Roku", fot. East News

Przemysław Czarnek właśnie po raz kolejny został wyróżniony tytułem „Dzbana Roku” za 2023. Głośną nagrodę przyznały mu setki tysięcy Polaków, jak na to zareagował?

Co zrobił Przemysław Czarnek?

Przemysław Czarnek jeszcze niedawno pełnił funkcję ministra edukacji. Teraz w tej roli zastąpiła go Barbara Nowacka. Przez lata swojej kariery wielokrotnie spotykał się z ostrą krytyką, także ze strony środowisk nauczycielskich i pedagogicznych. Zarzucano mu upolitycznienie szkoły i szkodliwe decyzje.

Obecnie były mister także ma ręce pełne roboty. Wciąż nie daje o sobie zapomnieć w Sejmie oraz podczas przesłuchań w komisji śledczej dotyczącej tzw. wyborów kopertowych. Niedawno, przy okazji wizyty w Polsce Elona Muska, polityk chciał namówić go, by ten wstawił się za Mariuszem Kamińskim i Maciejem Wąsikiem.

Teraz Czarnek otrzymał wyjątkową antynagrodę. Co gorsza, został laureatem zawstydzającego plebiscytu już drugi raz. Jego reakcja jest zadziwiająca, szczegóły poniżej.

Ruszyła zbiórka pieniędzy na dzieci Wąsika i Kamińskiego. Syn jednego z nich wydał oświadczenie Żona Przemysława Czarnka to prawdziwa piękność. Sprawdziliśmy, kim jest i czym się zajmuje

Czym jest wyróżnienie "Dzban Roku"?

Plebiscyt „Dzban roku” organizowany jest od czterech lat. Prowadzą go w sieci Michał Marszał z tygodnika „Nie” oraz Jakobe Mansztajn znany z profilu „Make life harder”. Jednak to nie oni wyłaniają konkretnego zwycięzcę, a ich odbiorcy, w publicznym głosowaniu.

W głosowaniu dotyczącym 2023 roku o ten niezbyt zaszczytny tytuł konkurowały takie tuzy, jak Danuta Holecka, Oskar Szafarowicz, Grzegorz Braun, Janusz Kowalski czy Marcin Dubiel. Okazało się jednak, że żaden z nich nie miał szans z Czarnkiem. Zajmujący drugie miejsce Braun otrzymał 152 205 głosów, a były minister edukacji aż 309 632 głosy.

Poseł KO, Marcin Józefaciuk zauważył, że w wyborach parlamentarnych na Czarnka głosowało 130 tysięcy osób, zatem dwa razy mniej, niż w tym konkursie. Jak polityk PiS zareagował na to „wyróżnienie”? Cytujemy go poniżej.

Przemysław Czarnek reaguje na tytuł "Dzbana Roku", co za komentarz

Czarnek udzielił teraz wywiadu w programie „Rzecz o polityce”, na kanale magazynu „Rzeczpospolita” w serwisie YouTube. Rozmawiający z nim Jacek Nizinkiewicz zapytał go, czy odbierze przyznane mu wyróżnienie. W końcu został uznany za „Dzbana Roku” w 309 tysiącach głosów.

Przez kogo zostałem uznany? Konkurs organizowany przez ludzi od Urbana i od tygodnika "Nie", czyli świat lewacki, który mnie próbuje nieskutecznie obrażać! Takie nieskuteczne obrażanie jest dla mnie wyłącznie nobilitacją, jeśli to robią lewacy. Gdyby mnie chwalili, to zapadłbym się pod ziemię ze wstydu. Tymczasem tego rodzaju rzeczy to jest dla mnie pieszczota i nobilitacja, bardzo dziękuję – wypalił w odpowiedzi Czarnek.

Czy twórcom plebiscytu poszło w pięty? Raczej nieszczególnie. Michał Marszał z „Nie” zamieścił na Instagramie kilka memów, związanych z odpowiedzią Czarnka. Dodał też:

No to od dziś tylko chwalimy – napisał Marszał, odnosząc się do komentarza byłego ministra.

Publicysta pokazał też ironiczny obrazek ze szkieletem, podpisany „Urban oddający głos na Czarnka w Dzbanie Roku 2023”. Przypomnijmy, że Urban zmarł w 2022 roku.

Przemysław Czarnek, Dzban Roku 2023, komentarz
Przemysław Czarnek z tytułem “Dzbana Roku 2023”, fot. instagram.com/michalmarszal
Przemysław Czarnek, Dzban Roku 2023, komentarz
Przemysław Czarnek z tytułem “Dzbana Roku 2023”, fot. instagram.com/michalmarszal
Przemysław Czarnek, Dzban Roku
Przemysław Czarnek z tytułem “Dzbana Roku 2023”, fot. instagram.com/michalmarszal
Przemysław Czarnek, Dzban Roku 2023, komentarz
Przemysław Czarnek na obradach Sejmu, fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER
Przemysław Czarnek, Dzban Roku 2023, komentarz
Przemysław Czarnek, posiedzenie komisji śledczej ds. wyborów kopertowych, fot. Michal Zebrowski/East News
Przemysław Czarnek, Dzban Roku 2023, komentarz
Przemysław Czarnek, fot. Wojciech Olkusnik/East News
Przemysław Czarnek, Dzban Roku 2023, komentarz
Przemysław Czarnek na obradach Sejmu, fot. Wojciech Olkusnik/East News

Źródło: YouTube @Rzeczpospolita