Swiatgwiazd.pl
Ranczo

Youtube.com / kadr z serialu "Ranczo" / Ranczo Wilkowyje – wersja rozszerzona / Kazimierz Lux

"Ranczo" wróci na antenę? Trwają negocjacje, jest podpis Jacka Kurskiego

4 Czerwca 2021

Autor tekstu:

Katarzyna Augustyniak

Udostępnij:

Ranczo było jednym z najbardziej popularnych seriali na antenie TVP. Chociaż już jakiś czas temu zakończono jego dalszą emisję, do niedawna trwały negocjacje dotyczące wznowienia. Jak poinformował producent serialu w rozmowie z Onetem, udało się otrzymać zgodę na kontynuację od prezesa TVP.

  • Ranczo było emitowane na antenie TVP przez wiele lat. Serial przyciągał przed telewizorami miliony widzów.

  • Kiedy zakończono emisję serialu, nie cichły spekulacje, które sugerowały, że może kiedyś doczekamy się kontynuacji.

  • Ostatnio producent serialu Maciej Strzembosz w rozmowie z Onetem wyjawił, że udało mu się nawiązać porozumienie z prezesem Jackiem Kurskim.

Ranczo to serial, którego akcja rozgrywa się w Wilkowyjach. Produkcja zjednała sobie wielu fanów, którzy po zakończeniu emisji byli bardzo rozczarowani. Jak się okazuje, teraz będą znowu mieli sporo powodów do radości. TVP planuje wznowić emisję polskiego hitu.

Ranczo doczeka się kontynuacji?

Wiele wskazuje na to, że tak. Ostatnio producent serialu Maciej Strzembosz w rozmowie z Onetem wyznał, że udało mu się nawiązać porozumienie ze stacją TVP. Jak podkreślił, negocjacje trwały od 2017 roku. W końcu jego propozycja została zaakceptowana przez prezesa.

- [...] ostatnio dostałem odpowiedź podpisaną przez członków zarządu TVP, w tym przez Jacka Kurskiego - zdradził redakcji Onetu.

Jak przyznał Strzembosz, śmierć Pawła Królikowskiego, który wcielał się w rolę jednego z głównych bohaterów - Kusego - wiele zmieniła w jego wyobrażeniach o kontynuacji. Producent zaznaczył, że bez aktora nie wyobraża sobie nakręcenia całego sezonu.

Robert Janowski

W przeszłości żona Roberta Janowskiego została porwana. W najnowszym wywiadzie wspomina chwile grozy

CZYTAJ DALEJ

A więc jakie plany ma Strzembosz? Scenarzysta wyznał, że w zaistniałej sytuacji w grę wchodzą dwa rozwiązania - nagranie tylko trzech odcinków, które miałyby być oficjalnym pożegnaniem z serialem oraz nakręcenie filmu fabularnego.

Jakiej stawki oczekuje Maciej Strzembosz?

Strzembosz nie ukrywał, że nie podał prezesowi Telewizji Publicznej zbyt wygórowanej kwoty za nakręcenie 3 odcinków łącznie z filmem fabularnym:

- Zaproponowałem nieco ponad 2,5 mln zł za trzy odcinki serialu, czyli tyle, ile płacili poprzednio - [...]. I 500 tys. zł za pięć lat praw do filmu fabularnego.

Jak zaznaczył producent, teraz TVP przedstawiła mu własną ofertę. Wciąż trwają rozmowy. Jak stwierdził o swojej propozycji: to śmiesznie niskie pieniądze.

Na koniec Strzembosz pozwolił sobie także na własną ocenę prezesury Jacka Kurskiego. Bez wahania stwierdził, że obecny szef stacji jasno sprecyzował profil widzów TVP. Jak podsumował, Kurski podporządkował format pod elektorat PiS. To właśnie dzięki temu, zdaniem scenarzysty, udaje mu się utrzymać około 40. procent widowni. Ocenił jego pracę jako dobrą biznesową kalkulację.

Zobacz film:

Artykuły polecane przez redakcję Świat Gwiazd:


Źródło: Plotek.pl, Onet.pl

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami na temat gwiazd i nowinek ze świata show-biznesu koniecznie napisz do nas na adres: redakcja@swiatgwiazd.pl

Podobne artykuły

Tomasz Stockinger

Plotki

Tomasz Stockinger ma nową partnerkę. Kim jest?

Czytaj więcej >

Plotki

W "M jak miłość" po wakacjach szykuje się wiele zmian. Marysia i Artur nie będą mieć wieść o jednej wyjątkowej osobie

Czytaj więcej >
Monika richardson i zbigniew zamachowski

Plotki

Monika Richardson opublikowała szczery wpis nt. małżeństwa ze Zbigniewem Zamachowskim

Czytaj więcej >
Anna Mucha

Plotki

Anna Mucha umieściła w sieci zaskakujące wyznanie. "Czuję się oszukana"

Czytaj więcej >
TVP

Plotki

Tancerze protestują przeciwko "Dance Dance Dance". Petycję podpisało tysiące osób

Czytaj więcej >
Dorota Wellman

Plotki

Dorota Wellman szczerze o menopauzie. „To naturalny czas”

Czytaj więcej >