Swiatgwiazd.pl > Newsy > Ray Stevenson odszedł nagle, zostawił żonę i trójkę dzieci. Branża filmowa pogrążyła się w rozpaczy
Weronika Chmielewska
Weronika Chmielewska 22.05.2023 22:18

Ray Stevenson odszedł nagle, zostawił żonę i trójkę dzieci. Branża filmowa pogrążyła się w rozpaczy

Ray Stevenson
Kadr z filmu "Thor", reż. Kenneth Branagh

Nie żyje brytyjski gwiazdor, Ray Stevenson. Najbardziej znany był ze swoich ról w trzech pierwszych części "Thora" z uniwersum Marvela. Śmierć 58-latka potwierdziła agencja Independent Talent. 

Aktor przez długi czas nie był pewny swojej zawodowej ścieżki, ale prawdziwą pasję odkrył przed kamerą. Wystąpił w kilku kasowych produkcjach, które zapewniły mu rozpoznawalność na całym świecie.

Nie żyje Ray Stevenson

Pochodzący z Irlandii aktor przygodę z kamerą zaczął jako 25-latek. Przełomowym sukcesem w karierze był serial "Rzym", gdzie wcielił się w rolę Tytusa Pullo. Później otrzymał angaż w pierwszej części kasowego hitu Marvela "Thor". Przygoda z komiksowym uniwersum przyniosła mu światową popularność.

Informacja o śmierci 58-latka pojawiła się w mediach 21 maja bieżącego roku. Na razie nie ujawniono przyczyny śmierci Brytyjczyka.

Małgorzata Ohme pokazała się w sukni ślubnej. Zamieściła szczery i emocjonalny wpis

Życie prywatne go nie rozpieszczało

Przełomowa rola przyniosła mu pierwszy sukces zawodowy, ale także ogromne kłopoty poza kamerą. Rola legionisty została z nim, po ostatnim klapcie na planie zdjęciowym.

Nie mogłem funkcjonować bez butelki whisky. Kotłowały się we mnie wszystkie demony. To był koniec mojego małżeństwa — wspominał w jednym z wywiadów.

Na szczęście kryzys nie trwał długo i Ray Stevenson wrócił przed kamerę. Ponownie ożenił się z włoską antropolożką. Wspólnie doczekali się trzech synów.

Potrafił zagrać prawdziwych twardzieli

Oprócz Asgardczyka wyposażonego w topory grywał także innych groźnych mężczyzn. W tym samym uniwersum wcielił się w główną postać Franka Castlego w filmie "Punisher: Strefa wojny" z 2008 roku. Do filmografii należą również m.in.: "Trzej Muszkieterowie", "G.I. Joe: Odwet" czy "Niezgodna".

Po raz ostatni na wielkim ekranie pojawił się w 2022 roku w produkcji "Pan Wypadek: Wakacje zabójcy". Na premierę czekają jeszcze trzy tytuły z jego udziałem.

Zobacz zdjęcia:

Ray Stevenson (2).png
Kadr z filmu "Thor", reż. Kenneth Branagh
Ray Stevenson.jpg
fot. Mingle Media TV - flickr.com, CC BY-SA 2.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=31975522

Źródło: Wirtualna Polska