Robert Lewandowski nagrodzony przez prezydenta Żródło: Instagram.com/_rl9

Robert Lewandowski nagrodzony przez prezydenta

23 Marzec 2021 Barbara BujarBarbara Bujar

Robert Lewandowski odebrał kolejną nagrodę. Tym razem piłkarz został uhonorowany Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski, który osobiście wręczył mu prezydent Andrzej Duda. Podczas spotkania Lewy zaprezentował parze prezydenckiej swoje umiejętności. Agata Duda była pod wielkim wrażeniem jego wystąpienia.

  • W poniedziałek Robert Lewandowski odebrał Krzyż Komandorski Odrodzenia Polski
  • Prezydent uhonorował go za osiągnięcia sportowe i promowanie Polski na arenie międzynarodowej
  • Kapitan reprezentacji Polski w piłce nożnej pokazał zebranym, co potrafi

Robert Lewandowski przebywa chwilowo w Polsce. Kapitan polskiej reprezentacji w piłce nożnej szykuje się wraz z drużyną do trzech meczów – z Węgrami, Andorą i Anglią. Pierwsze starcie odbędzie się już w czwartek, jednak zanim to nastąpi, Lewy odpowiedział na zaproszenie Andrzeja Dudy.

Robert Lewandowski odebrał nagrodę z rąk prezydenta Polski

Spotkanie Andrzeja Dudy i Roberta Lewandowskiego odbyło się wczoraj w Pałacu Prezydenckim. Na wydarzeniu zjawili się także ministrowie Kancelarii Prezydenta RP oraz pierwsza dama, Agata Duda. W ich obecności sportowiec odebrał Krzyż Komandorski Orderu Odrodzenia Polski.

- Kapitan piłkarskiej reprezentacji Polski został dziś uhonorowany przez Prezydenta Andrzeja Dudę Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski za wybitne osiągnięcia sportowe i promowanie Polski na arenie międzynarodowej– czytamy na Instagramie.

Podczas spotkania w Pałacu Prezydenckim Andrzej Duda wygłosił przemówienie, podczas którego zwrócił się do Roberta Lewandowskiego. Zwrócił uwagę na jego niebywały talent, ale przede wszystkim na ciężką pracę i wytrwałość w dążeniu do celu.

Natasza Urbańska z mężem otwierają nowy biznesNatasza Urbańska z mężem otwierają nowy biznesCzytaj dalej

- Jest Pan człowiekiem bardzo systematycznej, wytrwałej, niezwykle ciężkiej pracy, która dodana do talentu owocuje tym wspaniałym sukcesie. Zawsze podkreśla Pan swoją polskość. I buduje Pan dobre imię Rzeczypospolitej, wszędzie tam, gdzie gra Pan w piłkę – mówił Andrzej Duda cytowany przez serwis Jastrząb Post.

Robert Lewandowski grał w piłkę w Pałacu Prezydenckim

Kapitan reprezentacji Polski w piłce nożnej, którego talent zachwalał Andrzej Duda, postanowił podczas wydarzenia pokazać kilka swoich umiejętności. W obecności pary prezydenckiej oraz wszystkich zebranych ministrów złapał za piłkę i zaprezentował jedną ze swoich sztuczek piłkarskich. Widząc ten popis z bliska, Agata Duda aż zaniemówiła.

Mowę odebrało także fanom Roberta Lewandowskiego, którzy w social mediach zasypali go mnóstwem komentarzy. Części z nich pojawiła się pod zdjęciami z Pałacu Prezydenckiego opublikowanymi na prezydenckim profilu na Instagramie.

- Gratulacje! Należy się – pisze jeden z internautów.

- Gratulacje dla Pana Roberta – dodaje kolejny.

Nagrody Roberta Lewandowskiego

Krzyż Komandorski Orderu Odrodzenia Polski jest kolejną nagrodą w dorobku Roberta Lewandowskiego. Kapitan reprezentacji Polski i przedstawiciel barw Bayernu Monachium został już Piłkarzem Roku UEFA oraz Najlepszym Piłkarzem FIFA. Otrzymał także statuetkę Globe Soccer Awards.

Artykuły polecane przez redakcję ŚwiatGwiazd.pl:

źródło: Jastrząb Post, Instagram

Następny artykuł