Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Newsy > Santor trafiła do szpitala. Przeszłą pilną operację. Wiemy, w jakim jest stanie
Kamila  Szamik
Kamila Szamik 07.06.2024 08:09

Santor trafiła do szpitala. Przeszłą pilną operację. Wiemy, w jakim jest stanie

Irena Santor
fot. KAPiF

Kilka miesięcy temu informowaliśmy, że Irena Santor trafiła do szpitala. Teraz okazuje się, że gwiazda znowu musiała trafić na stół operacyjny. Wiadomo, jak się czuje.

Irena Santor: twórczość i życie prywatne

Irena Santor to polska piosenkarka specjalizująca się w tradycyjnym popie, a także pierwsza w Polsce artystka uhonorowana doktoratem honoris causa. Znana jest jako pierwsza dama polskiej piosenki. Karierę rozpoczęła w zespole pieśni i tańca Mazowsze, a od 1959 roku występuje jako solistka. 

Santor wydała wiele płyt i stworzyła liczne przeboje, które wciąż cieszą się ogromną popularnością. Nagrała również duety z takimi artystami jak Edyta Górniak, Justyna Steczkowska i Zbigniew Wodecki. Koncertowała nie tylko w Polsce, ale także w wielu krajach Europy, Azji, Australii oraz obu Amerykach.

W jej  życiu prywatnym również zawsze sporo się działo. Pierwszym mężem Ireny Santor był od 1958 roku Stanisław Santor, koncertmistrz i pierwszy skrzypek Orkiestry Polskiego Radia i Telewizji. Po 19 latach ich małżeństwo zakończyło się rozwodem, jednak pozostali przyjaciółmi. Stanisław Santor zmarł w 1999 roku. Kolejnym długoletnim partnerem artystki był aktor Zbigniew Korpolewski, którego poznała w warszawskim Teatrze Syrena, gdzie później pełnił funkcję dyrektora. Zbigniew Korpolewski zmarł w 2018 roku. 

W styczniu 2021 roku Irena Santor ujawniła, że miała córkę Sylwię ze związku ze Stanisławem Santorem, która zmarła po dwóch dniach życia w 1959 roku. Przedwczesna śmierć dziecka była przyczyną rozpadu ich małżeństwa. Irena Santor nie ma biologicznych dzieci, jednak może liczyć na wsparcie przyszywanej córki Katarzyny, dziecka jej ostatniego partnera, Zbigniewa Korpolewskiego.

Ostatnio Irena Santor ma problemy ze zdrowiem. Fani artystki zmartwili się, gdy w lutym poinformowano o operacji. 

Nie uwierzycie, ale Irena Santor wyglądała kiedyś prawie jak Doda! Mamy zdjęcie, które ścina z nóg 89-letnia Irena Santor w poruszającym wyznaniu: "Trudno się zgodzić na to, że przestanie się być"

Irena Santor ma problemy zdrowotne

U Ireny Santor zdiagnozowano kamienie nerkowe, które powodowały kolkę nerkową, co wymagało przeprowadzenia operacji chirurgicznej. Wygląda na to, że piosenkarka wraca do zdrowia. Osoba z jej bliskiego otoczenia ujawniła w rozmowie z "Super Expressem", że nie ma już powodów do obaw. 

Operacja była zaplanowana. Wszystko przebiegło pomyślnie. Irenka już odzyskuje siły i czuje się coraz lepiej - przekazał rozmówca dziennika. 

Teraz okazuje się, że wokalistka znowu trafiła do szpitala. Szczegóły poniżej.

Irena Santor kolejny raz przeszła operację

7 czerwca “Super Express” poinformował o kolejnej operacji, której została poddana Irena Santor. Artystka trafiła do jednego z warszawskich szpitali z powodu zmiany skórnej na nosie. Lekarze uznali, że zmiana może być niebezpieczna, dlatego zdecydowali się na wycięcie fragmentu skóry i przesłanie go do badania histopatologicznego. Na wyniki trzeba czekać trzy tygodnie.  

Pani Irenka czuje się bardzo dobrze i jest dobrej myśli. Lada chwila wraca do domu - mówi informator “Super Expressu”. 

Pomimo operacji nerek oraz zabiegu na nosie, diwa polskiej sceny nie zamierza zamykać się w domu. Nadal uczestniczy w warszawskich wydarzeniach kulturalnych i odwiedza centra handlowe, ciesząc się wolnym czasem.

Irena Santor, fot. KAPiF
Irena Santor, fot. KAPiF
Irena Santor, fot. KAPiF
Irena Santor, fot. KAPiF