Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Newsy > Syn Anny German o swojej matce. Nie chce być kojarzony z jej dorobkiem
Katarzyna Augustyniak
Katarzyna Augustyniak 22.09.2021 02:00

Syn Anny German o swojej matce. Nie chce być kojarzony z jej dorobkiem

german
Youtube.com / Полина

Syn Anny German w jednym z wywiadów przyznał, że nie chciałby być kojarzony ze swoją mamą. Sam uznał, że może to dziwnie zabrzmieć, ale tak właśnie uważa. 46-latek jest dziś cenionym naukowcem i specjalistą w dziedzinie kolejnictwa. Co powiedział na temat twórczości swojej mamy i ile miał lat, gdy odeszła? Znamy szczegóły.

Anna German była jedną z najbardziej uznanych wokalistek w Polsce. Jej głos zachwycał miliony. Kiedy zaszła w ciążę, była to dla niej wielka niespodzianka, bo wcześniejszy wypadek miał na zawsze przekreślić jej macierzyństwo. Stało się jednak inaczej, a ona sama w jednym z wywiadów dla moskiewskiej telewizji przyznała, że dostała najpiękniejszy dar od losu.

Syn Anny German: Nie chcę, aby łączono mnie z Anną German

U Anny German, gdy jej syn Zbyszek junior miał niespełna pięć lat, stwierdzono mięsaka kości. Gwiazda nie chciała się poddać, dlatego nie zrezygnowała z koncertów, ale, by oszczędzić rodzinie wydatków i kłopotu zrezygnowała z leczenia. Niestety, gdy już nie mogła poradzić sobie z potwornym bólem, lekarz niewiele mógł zdziałać.

- Profesor Koszarowski wiedział, że jest bardzo źle i zaproponował jej leczenie. Wtedy odniósł wrażenie, że ona więcej już do niego nie wróci. I więcej nie wróciła - mówiła Maria Szabłowska w Pytaniu na śniadanie.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

Gdy kilka dobrych lat po śmierci Anny jej mąż Zbigniew Tucholski opowiadał w wywiadzie o ich synu, przyznał, że mały Zbyszek przez długi czas myślał, że mama po prostu chciała umrzeć, że go zostawiła. W ich domu na Żoliborzu nie słuchało się piosenek Anny German, by nie rozdrapywać ran.

Zbyszek Tucholski: Chcę być kojarzony z moim dorobkiem, a nie z Anną German

Dziś Zbyszek junior jest naukowcem i całe swoje życie poświęcił kolejnictwu. Był szefem Towarzystwa Miłośników Kolei Wąskotorowych, pracował także w Katedrze Transportu Szynowego na Wydziale Transportu Politechniki Śląskiej w Katowicach. Był swego czasu rzeczoznawcą w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Już od wielu lat pracuje w Instytucie Historii Nauki Polskiej Akademii Nauk.

Jak donosi Pomponik, Zbigniew jest kawalerem i mieszka z ojcem. Na wszelkie pytania odnośnie swojej mamy nie chce odpowiadać.

- Chcę być kojarzony z moim dorobkiem, a nie z Anną German - mówił w rozmowie z Angorą.

Zobacz nagranie:

Artykuły polecane przez redakcję Świat Gwiazd:

Źródło: Pomponik

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami na temat gwiazd i nowinek ze świata show-biznesu koniecznie napisz do nas na adres: [email protected].