Krzysztof Krawczyk - syn muzyka został bez pieniędzy Żródło: TRICOLORS/East News

Syn Krzysztofa Krawczyka został bez pieniędzy. Przyjaciele deklarują chęć pomocy

29 Kwiecień 2021 Barbara BujarBarbara Bujar

Śmierć Krzysztofa Krawczyka pogrążyła w żałobie setki tysięcy fanów, a także przyjaciół i rodzinę muzyka. Z odejściem legendarnego artysty wciąż nie może pogodzić się jego syn. Dodatkowo mężczyzna zmaga się z poważnymi problemami zdrowotnymi i finansowymi – Krzysztof Krawczyk Junior choruje na padaczkę, nie ma gdzie mieszkać, a sprawa o przyznanie mu alimentów została umorzona.

  • Krzysztof Krawczyk zmarł 5 kwietnia 2021 roku. Muzyk został pochowany za cmentarzu w Grotnikach
  • Legendarny wokalista miał jednego syna, którego doczekał się ze swoją drugą żoną, Haliną Żytkowiak
  • Krzysztof Krawczyk Junior zmaga się z poważnymi problemami. Z pomocą spieszą mu przyjaciele zmarłego ojca

Śmierć Krzysztofa Krawczyka wstrząsnęła całą Polską. Uwielbiany przez publiczność muzyk zmarł 5 kwietnia bieżącego roku tuż przed godziną 15:00. Jego pogrzeb odbył się pięć dni później w Bazylice archikatedralnej św. Stanisława Kostki w Łodzi. Po uroczystej mszy świętej kondukt żałobny odprowadził zmarłego na cmentarz w Grotnikach (więcej TUTAJ).

Od tego czasu media społecznościowe i serwisy internetowe zasypują treści dotyczące Krzysztofa Krawczyka i jego najbliższych. Kilka dni temu do sieci trafiła informacja o poważnych problemach, z którymi zmaga się syn zmarłego wokalisty. Sytuacja Krzysztofa Krawczyka Juniora ma być bardzo poważna.

Krzysztof Krawczyk Junior nie ma gdzie mieszkać

Krzysztof Krawczyk trzy razy stawał na ślubnym kobiercu, jednak tylko z jedną z żon doczekał się potomka. Mowa o Halinie Żytkowiak, którą artysta poślubił w latach 70. ubiegłego wieku. Owocem ich miłości jest Krzysztof Krawczyk Junior. Dziś mężczyzna ma 47 lat i sporo problemów na głowie.

Okazuje się, że syn Krzysztofa Krawczyka od lat zmaga się z padaczką. Choroba ma być następstwem po wypadku samochodowym, do którego doszło pod koniec lat 80. minionego wieku. W związku z tym otrzymuje rentę inwalidzką, jednak ta nie starcza mu na zaspokojenie wszystkich najważniejszych życiowych potrzeb.

Patrycja Markowska przekazała informacje dotyczące taty. Stara się uspokoić fanówPatrycja Markowska przekazała informacje dotyczące taty. Stara się uspokoić fanówCzytaj dalej

Aby podrasować jakoś swój indywidualny budżet, syn Krzysztofa Krawczyka zatrudnił się papugarni w Zgierzu. Niestety, z uwagi na pandemię koronawirusa, mężczyzna stracił pracę. Nie powiodła się także sprawa o alimenty, które Krzysztof Krawczyk Junior chciał otrzymywać od znanego ojca. Z powodu śmierci artysty sprawa została umorzona.

O złej sytuacji Krzysztofa Krawczyka Juniora doskonale wie Krzysztof Cwynar – lider łódzkiego Studia Integracji, która skupia niepełnosprawnych artystów. W rozmowie dla serwisu Pomponik mężczyzna przyznał, że ma zamiar pomóc synowi zmarłego muzyka.

-Dostał ode mnie wyraźny sygnał, że ma wracać, że czekamy na niego z muzyką. Nie ma rozczulania się nad sobą, jest ciężka praca na scenie i publiczność, która go bardzo lubi– powiedział.

Jak zaznaczył Krzysztof Cwynar, syn Krzysztofa Krawczyka nie potrafi też samodzielnie zapewnić sobie mieszkania. Z pomocą innych osób udało mu się jednak złożyć wniosek o lokum komunalne w Łodzi. Okazuje się, że już niedługo ma je otrzymać.

- Bardzo o to walczyłem, bo Krzyś powinien mieć swój samodzielny kąt. Jest realna szansa, że wkrótce je otrzyma – dodał.

Chęć pomocy Krzysztofowi Juniorowi deklaruje także Marian Lichtman. Muzyk znany z Trubadurów zdradził, że o synu zmarłego wokalisty pamięta także jego matka chrzestna, Ewa Kulikowska.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Gwiazd:

Źródło: Pomponik, Fakt

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami na temat gwiazd i nowinek ze świata show-biznesu koniecznie napisz do nas na adres: redakcja@swiatgwiazd.pl

Następny artykuł