Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Newsy > Tak dziś wygląda 50-letnia Iwona Guzowska
Weronika Chmielewska
Weronika Chmielewska 15.05.2024 18:13

Tak dziś wygląda 50-letnia Iwona Guzowska

Iwona Guzowska
fot. KAPiF

Iwona Guzowska swego czasu była rozpoznawalna w świecie sportu, show-biznesu, a nawet polityki. Jej kariera obfitowała w wiele głośnych skandali. Dziś jednak niewiele kto wie, czym zajęła się była gwiazda boksu. Rzeczywistość 50-latki wygląda obecnie zupełnie inaczej.

Iwona Guzowska zasłynęła dzięki boksowi

Swoją przygodę ze sportem rozpoczęła jako nastolatka. Początkowo za namową przyjaciółki pojawiła się na zajęciach taekwondo. Szybko jednak okazało się, że ma w sobie sporo siły, która może się przydać w nieco bardziej brutalnej dziedzinie. Postawiła na boks.

Przyjaciółka zabrała mnie na taekwondo, a moje ciosy po jakimś czasie okazały się za mocne. Trener zabrał mnie na kick-boxing. To miała być tylko zabawa... Prawdziwie trudnym momentem było przejście na boks zawodowy - opowiadała portalowi "Trójmiasto.pl".

Iwona Guzowska miała prawdziwy talent do walk w ringu. Na jej koncie zaczynały pojawiać się kolejne wyróżnienia, w tym na skalę światową. Została mistrzynią Polski, Europy oraz Świata, a karierę zawiesiła w 2003 roku.

Wtedy to postanowiła oddać się nieco innym zajęciom. O utalentowanej sportsmence usłyszał show-biznes, a ona chętnie występowała przed kamerami. Wszyscy poznali jej możliwości, a także niełatwą przeszłość.

Sopot 2024. Blanka skradła show na konferencji. Kogo uwiodła? Gęsta atmosfera między Dodą i Roxie? Wymowne zdjęcia z konferencji przed Sopotem

Iwona Guzowska porzuciła sport dla show-biznesu i polityki

Gwiazda zaczęła występować przed kamerami, a widzowie mogli rozpoznawać ją z m.in.: "Moim pierwszym razie" w TVP2, "Show! Time!" oraz "Baru" w Polsacie, a nawet jako amatorską aktorkę w serialu "Lokatorzy" i filmie "Nie kłam kochanie". 

Iwona Guzowska nie ukrywała przed mediami prywatności. Otwarcie mówiła o trudnościach związanych z życiem bez biologicznych rodziców. 

Gdy tylko się urodziłam, życie mi pokazało, że może niekoniecznie jestem potrzebna, chciana, kochana. Oczywiście, nie miałam tej świadomości, bo dopiero jak miałam sześć lat, dowiedziałam się, że jestem adoptowana. Ale to był tylko początek. Moje życie wielokrotnie rozpadało się na tysiące małych kawałeczków, a później od nowa się tworzyło - wyznała "Polityce".

Sama doczekała się syna z pierwszego małżeństwa zakończonego rozwodem. Od 2014 roku jest żoną żołnierza, Jacka Wiśniewskiego. Kamery i błyski fleszy porzuciła na rzecz polityki. Rozpoznawalność otworzyła jej wiele drzwi, a kierowana własnym doświadczeniem postanowiła skorzystać z możliwości. Inicjowała m.in. nowelizację ustawy o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie.

W Sejmie RP spędziła dwie kadencje. Pierwszą z nich wspomina jako fantastyczny czas. Później było już nieco gorzej.

W tej drugiej kadencji byłam kiepskim posłem. Uznałam, że jeśli mam być byle jaka, to chyba nie jest w porządku, żebym tam siedziała - tłumaczyła magazynowi "Wolna Sobota".

Po karierze w polityce świat show-biznesu zapomniał o Iwonie Guzowskiej. Czym zajmuje się obecnie? Gwiazda porzuciła rozpoznawalność na rzecz pomagania innym.

Czym zajmuje się dziś Iwona Guzowska?

W ostatnich latach Iwona Guzowska zajęła się zupełnie nową działalnością. Była gwiazda sportu zaczęła prowadzić wykłady i szkolenia motywująco-inspiracyjne jako "trenerka mocy" oraz "mentorka rozwoju". Niedawno zaczęła nawet prowadzić rozmowy w internecie.

Po wczorajszym webinarze, który był świetny i tak zdecydowanie wolę spotkanie z ludźmi na żywo, twarzą w twarz. Chociaż...już wkrótce ruszam z webinarami tu na IG i FB ale po to, żeby później móc się z Wami spotkać osobiście - wyznała.

Iwona Guzowska niedawno ponownie odwiedziła salony po dwuletniej przerwie. Być może jeszcze nie zamknęła ostatecznie drzwi do show-biznesu. Tym razem może wrócić na usta dziennikarzy z zupełnie nowymi pomysłami.

Iwona Guzowska, fot. KAPiF
Iwona Guzowska, 2024 rok, fot. KAPiF
Iwona Guzowska, fot. KAPiF
Iwona Guzowska, 2015 rok, fot. KAPiF

Źródło: Trójmiasto.pl, Polityka, Wolna Sobota