Swiatgwiazd.pl
Teresa Lipowska

TRICOLORS/East News

Teresa Lipowska na zdjęciach sprzed lat. Jak wyglądały początki jej kariery?

21 Lipca 2021

Autor tekstu:

Barbara Bujar

Udostępnij:

Teresa Lipowska od lat nie znika z czołówki najpopularniejszych aktorek w Polsce. Choć dziś większość widzów kojarzy ją z roli Barbary z „M jak miłość”, aktorka ma za sobą wiele wspaniałych produkcji. Nieoczekiwanie w sieci pojawiły się zdjęcia z początków jej kariery. Rozpoznalibyście na nich panią Teresę?

  • Teresa Lipowska debiutowała na ekranie w 1950 roku

  • Obecnie gra w popularnym serialu „M jak miłość”

  • Do sieci trafiły zdjęcia dwudziestokilkuletniej aktorki

  • Dziś ma 84 lata i wygląda, jakby czas się dla niej zatrzymał

Teresy Lipowskiej nie trzeba nikomu przedstawiać. Aktorka od lat cieszy się opinią jednej z najpopularniejszych, a przy tym najbardziej cenionych gwiazd polskiego show-biznesu. W ostatnich latach szeroką popularność przyniósł jej serial „M jak miłość”.

Kariera Teresy Lipowskiej

Choć dziś najpopularniejszą rolą Teresy Lipowskiej jest ta w „M jak miłość”, aktorka ma na swoim koncie o wiele więcej wspaniałych i rozpoznawalnych produkcji. Warto zaznaczyć, że na ekranie pojawiła się jeszcze przed ukończeniem studiów na Wydziale Aktorskim PWSFTviT w Łodzi – w 1950 roku zagrała w filmie „Pierwszy start” Leonarda Buczkowskiego.

Późniejsza kariera Teresy Lipowskiej potoczyła się błyskawicznie. Dziś w dorobku aktorki nie brakuje wystąpień teatralnych. Na jej koncie zgromadziło się także kilkadziesiąt produkcji filmowych i telewizyjnych, takich jak między innymi „Noce i dnie”, „Klucznik”, „W labiryncie” oraz cieszące się wciąż popularnością „M jak miłość”.

Halina Mlynkova

Halina Mlynkova opowiedziała o groźbach, jakie dostaje. "Nie mieści mi się w głowie takie zło"

CZYTAJ DALEJ

Lipowska to, śmiało można, rzec ikona polskiego kina i telewizji. Poza wyjątkowym talentem i nietuzinkową osobowością aktorka od zawsze mogła pochwalić się też wspaniałą urodą. Jej serce należało i wciąż należy jednak tylko do jednego mężczyzny -zmarłego już męża Tomasza Zaliwskiego.

Lipowska: W ogóle sobie tego nie wyobrażam, że ktoś mógłby zająć miejsce Tomka

Jej pierwsze małżeństwo z Aleksandrem Lipowskim przetrwało zaledwie 3 lata. Tym jedynym na całe życie okazał się być Tomasz Zaliwski, z którym spędziła ponad 43 lata -aż do jego śmierci w 2006 roku. Małżeństwo doczekało się syna Marcina.

Zaliwski przez kilka lat chorował na nowotwór. Do dziś w mieszkaniu pani Teresy znajduje się wiele pamiątek po nim. Jak przyznała ostatnio w rozmowie z Vivą, gdy została zapytana, czy ktoś mógłby zająć miejsce jej zmarłego męża:

-W ogóle sobie tego nie wyobrażam, że ktoś mógłby zająć miejsce Tomka. Poza tym w moim mężu odpowiadało mi właściwie wszystko, a nie widzę tych cech w innych mężczyznach.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Gwiazd:

Źródło: Pudelek, Plotek, Super Express

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami na temat gwiazd i nowinek ze świata show-biznesu koniecznie napisz do nas na adres: redakcja@swiatgwiazd.pl

Podobne artykuły

DDTVN

Plotki

Barbara Pasek przerywa pracę w "Dzień dobry TVN". "Witajcie w moim nowym etapie"

Czytaj więcej >
Tomasz Stockinger

Plotki

Tomasz Stockinger ma nową partnerkę. Kim jest?

Czytaj więcej >

Plotki

W "M jak miłość" po wakacjach szykuje się wiele zmian. Marysia i Artur nie będą mieć wieść o jednej wyjątkowej osobie

Czytaj więcej >
Monika richardson i zbigniew zamachowski

Plotki

Monika Richardson opublikowała szczery wpis nt. małżeństwa ze Zbigniewem Zamachowskim

Czytaj więcej >
Filip_Chajzer

Plotki

Filip Chajzer opowiedział dokładnie o traumie po śmierci syna

Czytaj więcej >
Anna Mucha

Plotki

Anna Mucha umieściła w sieci zaskakujące wyznanie. "Czuję się oszukana"

Czytaj więcej >