Swiatgwiazd.pl
Teresa Lipowska szczerze o swojej emeryturze

TRICOLORS/East News

Teresa Lipowska szczerze o swojej emeryturze

2 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Barbara Bujar

Udostępnij:

Teresa Lipowska od ponad dwóch dekad gra w serialu "M jak miłość", wcielając się w uwielbianą przez widzów postać Barbary Mostowiak. W jednym z wywiadów aktorka przyznała, że bez pracy na emeryturze jej sytuacja finansowa

  • Teresa Lipowska w roli Barbary Mostowiak skradła serca milionów Polaków

  • Aktorka występuje w serialu „M jak miłość” od ponad 20 lat

  • Kolejne odcinki z udziałem 83-latki pozwalają jej na stabilizację finansową

  • Emerytura Teresy Lipowskiej to nieco ponad dwa tysiące złotych

Choć w lipcu ubiegłego roku Teresa Lipowska skończyła 83 lata, wciąż jest aktywna zawodowo. Aktorka od ponad dwudziestu lat gra nestorkę rodu Mostowiaków w popularnym serialu „M jak miłość”. Mimo to jej sytuacja finansowa nie wygląda ciekawie.

Emerytura Teresy Lipowskiej

Teresa Lipowska po raz pierwszy wystąpiła przed kamerą, gdy miała 13 lat. Przez następne 70 dopisywała do swojego dorobku kolejne produkcje filmowe i telewizyjne, a także spektakle teatralne. Za całokształt swojej pracy nie może jednak liczyć na wysoką emeryturę. Jak zdradza Super Express, gwiazda serialu „M jak miłość” otrzymuje zaledwie od 2000 do 2200 złotych świadczenia.

- (...) Uważam, że to jest taka średnia emerytura, bo bywają gorsze. To jest tylko i wyłącznie z gaży, czyli z części w teatrze, a nie od żadnych dodatków, filmów czy koncertów… Gdybym nie miała takiego wielkiego szczęścia, a w moim wieku to jest wyjątkowe szczęście, że trafiłam na serial, który mi, że tak powiem, uzupełnia tę emeryturę co miesiąc, i mogę sobie pozwolić na parę rzeczy, to byłoby bardzo cieniutko – wyznała Lipowska.

Okazuje się, że dalsza aktywność zawodowa Teresy Lipowskiej wynika z dwóch czynników. Pierwszym – jak zdradziła aktorka w przytoczonej wypowiedzi – jest stabilizacja finansowa. Dzięki występowaniu w kolejnych odcinkach serialu serialowa Barbara nie musi się bowiem martwić, czy będzie ją stać na życie. Drugim czynnikiem jest natomiast miłość do zawodu.

Mimo wieku emerytalnego Teresa Lipowska nie chce rezygnować z pracy na planie, ponieważ to, co robi, daje jej ogromną satysfakcję. Mimo że obecnie zawód nie pozwala jej na opływanie w luksusy, aktorka nie żałuje swojej decyzji sprzed lat. Do nikogo nie ma też żadnych pretensji.

- W workach nie chodzę, w szampanie się nie kapię. Ale nie mam żadnych potrzeb ani żadnych pretensji – wyznała w rozmowie dla „Twojego Imperium”.

Teresa Lipowska – kim jest?

Teresa Lipowska urodziła się 14 lipca 1937 roku w Warszawie. Przed kamerą pojawiła się już jako 13-latka, kiedy wystąpiła jako statystka w filmie „Pierwszy start” Leonarda Buczkowskiego. Marzyła o tym, by zostać aktorką.

Przełomem w biografii Teresy Lipowskiej był rok 1955, kiedy skończyła ona łódzką średnią szkołę muzyczną w klasie fortepianu. Dwa lata później otrzymała natomiast dyplom ukończenia Wydziału Aktorskiego PWSFTviT w Łodzi.

Teresa Lipowska skradła serca widzów rolą Barbary Mostowiak w popularnym serialu „M jak miłość”. W trakcie swojej kariery aktorka wcieliła się jednak w kilkadziesiąt innych ról. Na jej koncie znajdują się takie produkcje jak: „Przystań”, „Noce i dnie”, „Dom” czy „Matki, żony i kochanki”.

Artykuły polecane przez redakcję ŚwiatGwiazd.pl:

  • Henryk Gołębiewski wiele stracił przez alkohol. Zarzeka się, że nie pije od 2 lat

  • Artur Barciś przyjął szczepionkę na COVID-19. Relacja aktora zaskakuje

  • Nie żyje Jarosław Szczepaniak. Aktor grał w największych hitach TVP

Źródło: Super Express, Plotek, zyciorysy.info

Podobne artykuły

Sara Müldner z "Na dobre i na złe"

Życie gwiazd

Jak dziś wygląda Sara Müldner? Była gwiazdą "Na dobre i na złe"

Czytaj więcej >
Piotr Fronczewski

Życie gwiazd

Piotr Fronczewski poświęca dużo czasu rodzinie. Nie chce popełnić błędu sprzed lat

Czytaj więcej >
Jolanta Fraszyńska

Życie gwiazd

Jolanta Fraszyńska szykuje się do ślubu. Kim jest jej wybranek?

Czytaj więcej >
Zdzisław pokazał ukochaną

Życie gwiazd

„Sanatorium miłości”: Zdzisław pochwalił się ukochaną

Czytaj więcej >

Życie gwiazd

Cezary Pazura prezentuje umięśnioną klatę na Instagramie żony. Fani zaniemówili

Czytaj więcej >

Życie gwiazd

Cezary Pazura świętuje 12 urodziny córki. Pokazał urocze zdjęcia

Czytaj więcej >