Henryk Gołębiewski nie pije od dwóch lat Żródło: Wikimedia Commons/fot. Ja Fryta

Henryk Gołębiewski nie pije od dwóch lat

2 Kwiecień 2021 Barbara BujarBarbara Bujar

Życie boleśnie doświadczyło Henryka Gołębiewskiego, który przez długi czas zmagał się z uzależnieniem od alkoholu. Choć aktorowi udało się wygrać z nałogiem, dziennikarze Super Expressu przyłapali go ostatnio na niespodziewanym zakupie. Szybko okazało się jednak, że gwiazdor serialu „Lombard. Życie pod zastaw” sięgnął po napój bezalkoholowy.

  • Henryk Gołębiewski jest popularnym aktorem filmowym i telewizyjnym
  • Kultowy „Edi” stracił prawie wszystkich swoich najbliższych i popadł w podstępny nałóg
  • Po wygranej walce z uzależnieniem aktor zapewnił, że już nigdy nie sięgnie po alkohol
  • Podczas ostatnich zakupów udowodnił, że mocno trzyma się swojego postanowienia

Los nie oszczędzał Henryka Gołębiewskiego, który wskutek uzależnienia od alkoholu omal nie upadł na samo dno. Ponieważ gdzieś w głębi siebie znalazł ogromną siłę, dziś znów cieszy się życiem. Od dwóch lat nie zamoczył nawet ust w alkoholu.

Życiowy upadek Henryka Gołębiewskiego

Henryk Gołębiewski urodził się w rodzinie wielodzietnej, dlatego od zawsze był otoczony ludźmi. Niestety, aktor w krótkim czasie stracił prawie wszystkich swoich najbliższych – odeszli jego rodzice, a także dwoje braci i kobieta, z którą Gołębiewski przez 18 lat. Miała na imię Mira.

Choć śmierć najbliższych wymagała od aktora wiele siły, nie jest ona jego jedynym przykrym wspomnieniem. W jego głowie już na zawsze zostanie okres, w którym jego życiem rządził alkohol. W tym czasie kolorowa praca nie zostawiała na Henryku Gołębiewskim suchej nitki, a on sam stracił pracę.

Żeby rewelacji było mało, w pewnym momencie sieć obiegła fałszywa wiadomość o domniemanej śmierci Gołębiewskiego. Fake news szybko został zdementowany, a aktor znalazł w sobie siłę i motywację, by stawić czoła swojemu uzależnieniu. Kilka lat temu wyszedł na prostą.

Artur Barciś przyjął szczepionkę na koronawirusaArtur Barciś przyjął szczepionkę na koronawirusaCzytaj dalej

Przyłapany na zakupach

Henryk Gołębiewski od lat zarzeka się, że alkohol zupełnie przestał go interesować. O trzymaniu się swoich postanowień mówił między innymi w rozmowie dla magazynu „Twoje Imperium”. Jak przyznał, wolność od nałogu dała mu drugie życie.

- Teraz już tak się nie stanie, bo nie piję od ponad dwóch lat. Muszę przyznać, że jestem bardzo szczęśliwy z tego powodu – mówił w wywiadzie.

Słowa Henryka Gołębiewskiego najwyraźniej nie zostały rzucone na wiatr. Podczas zakupów aktorowi przyjrzeli się bowiem dziennikarze Super Expressu. Jak możemy przeczytać w ich artykule, w pierwszej chwili byli zaskoczeni wyborem Gołębiewskiego, który sięgnął po ustawione na półce piwo. Szybko okazało się jednak, że jest ono bezalkoholowe.

Henryk Gołębiewski – kim jest?

Henryk Gołębiewski urodził się 15 czerwca 1956 roku w Warszawie. Dzieciństwo spędził na starym Mokotowie, gdzie wraz z kolegami spędzał całe dnia na zabawie. Gdy miał dwanaście lat, na podwórku dostrzegł go Janusz Nastfeter. Tak zaczęła się jego przygoda z filmem.

Choć Henryk Gołębiewski nie rozpoczął swojej kariery od razu, pracując między innymi w brygadach remontowo-budowlanych, szybko powrócił do aktorstwa. Za jedną z jego najznakomitszych ról uznaje się postać zbieracza złomu w filmie „Edi” Piotra Trzaskalskiego. Dziś Gołębiewski występuje w serialu „Lombard. Życie pod zastaw”.

Artykuły polecane przez redakcję ŚwiatGwiazd.pl:

Źródło: Super Express, Filmweb, WP Gwiazdy

Następny artykuł