Swiatgwiazd.pl
Henryk Gołębiewski nie pije od dwóch lat

Wikimedia Commons/fot. Ja Fryta

Henryk Gołębiewski nie pije od dwóch lat

2 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Barbara Bujar

Udostępnij:

Życie boleśnie doświadczyło Henryka Gołębiewskiego, który przez długi czas zmagał się z uzależnieniem od alkoholu. Choć aktorowi udało się wygrać z nałogiem, dziennikarze Super Expressu przyłapali go ostatnio na niespodziewanym zakupie. Szybko okaz

  • Henryk Gołębiewski jest popularnym aktorem filmowym i telewizyjnym

  • Kultowy „Edi” stracił prawie wszystkich swoich najbliższych i popadł w podstępny nałóg

  • Po wygranej walce z uzależnieniem aktor zapewnił, że już nigdy nie sięgnie po alkohol

  • Podczas ostatnich zakupów udowodnił, że mocno trzyma się swojego postanowienia

Los nie oszczędzał Henryka Gołębiewskiego, który wskutek uzależnienia od alkoholu omal nie upadł na samo dno. Ponieważ gdzieś w głębi siebie znalazł ogromną siłę, dziś znów cieszy się życiem. Od dwóch lat nie zamoczył nawet ust w alkoholu.

Życiowy upadek Henryka Gołębiewskiego

Henryk Gołębiewski urodził się w rodzinie wielodzietnej, dlatego od zawsze był otoczony ludźmi. Niestety, aktor w krótkim czasie stracił prawie wszystkich swoich najbliższych – odeszli jego rodzice, a także dwoje braci i kobieta, z którą Gołębiewski przez 18 lat. Miała na imię Mira.

Choć śmierć najbliższych wymagała od aktora wiele siły, nie jest ona jego jedynym przykrym wspomnieniem. W jego głowie już na zawsze zostanie okres, w którym jego życiem rządził alkohol. W tym czasie kolorowa praca nie zostawiała na Henryku Gołębiewskim suchej nitki, a on sam stracił pracę.

Żeby rewelacji było mało, w pewnym momencie sieć obiegła fałszywa wiadomość o domniemanej śmierci Gołębiewskiego. Fake news szybko został zdementowany, a aktor znalazł w sobie siłę i motywację, by stawić czoła swojemu uzależnieniu. Kilka lat temu wyszedł na prostą.

Przyłapany na zakupach

Henryk Gołębiewski od lat zarzeka się, że alkohol zupełnie przestał go interesować. O trzymaniu się swoich postanowień mówił między innymi w rozmowie dla magazynu „Twoje Imperium”. Jak przyznał, wolność od nałogu dała mu drugie życie.

- Teraz już tak się nie stanie, bo nie piję od ponad dwóch lat. Muszę przyznać, że jestem bardzo szczęśliwy z tego powodu – mówił w wywiadzie.

Słowa Henryka Gołębiewskiego najwyraźniej nie zostały rzucone na wiatr. Podczas zakupów aktorowi przyjrzeli się bowiem dziennikarze Super Expressu. Jak możemy przeczytać w ich artykule, w pierwszej chwili byli zaskoczeni wyborem Gołębiewskiego, który sięgnął po ustawione na półce piwo. Szybko okazało się jednak, że jest ono bezalkoholowe.

Henryk Gołębiewski – kim jest?

Henryk Gołębiewski urodził się 15 czerwca 1956 roku w Warszawie. Dzieciństwo spędził na starym Mokotowie, gdzie wraz z kolegami spędzał całe dnia na zabawie. Gdy miał dwanaście lat, na podwórku dostrzegł go Janusz Nastfeter. Tak zaczęła się jego przygoda z filmem.

Choć Henryk Gołębiewski nie rozpoczął swojej kariery od razu, pracując między innymi w brygadach remontowo-budowlanych, szybko powrócił do aktorstwa. Za jedną z jego najznakomitszych ról uznaje się postać zbieracza złomu w filmie „Edi” Piotra Trzaskalskiego. Dziś Gołębiewski występuje w serialu „Lombard. Życie pod zastaw”.

Artykuły polecane przez redakcję ŚwiatGwiazd.pl:

  • Filip Chajzer żegna się z „Dzień Dobry TVN"? Poinformował, że rusza w rejs

  • Koniec ,,Ojca Mateusza''? Władze Sandomierza zdradziły nam całą prawdę

  • Dagmara Kaźmierska pochwaliła się niezwykłym osiągnięciem syna „Miałam nie mówić, ale musiałam"

Źródło: Super Express, Filmweb, WP Gwiazdy

Barbara Bujar

Redaktor serwisu swiatgwiazd.pl. Prywatnie wielbicielka górskich wędrówek, sportów zimowych i dobrej książki. Lubi podejmować się nowych wyzwań i ceni sobie możliwość rozwoju.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@swiatgwiazd.pl

Podobne artykuły

Iza Małysz

Życie gwiazd

Iza Małysz zdradziła sekret. Zdecydowała, że nie będzie nic ukrywać przed fanami

Czytaj więcej >
Marta Stelmaszczyk

Życie gwiazd

Nie żyje Marta Stelmaszczyk

Czytaj więcej >
Anna Dereszowska

Życie gwiazd

Anna Dereszowska dodała smutny wpis. Fani wspierają gwiazdę w komentarzach

Czytaj więcej >
Magda Gessler

Życie gwiazd

Magda Gessler opublikowała wpis. Internauci zareagowali na literówkę

Czytaj więcej >
Jane Powell

Życie gwiazd

Nie żyje królowa sceny, gwiazda Hollywood Jane Powell

Czytaj więcej >

Życie gwiazd

Maja Rutkowski w żałobie. Zmarł teść słynnego detektywa

Czytaj więcej >