Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Newsy > Syn najbogatszego Polaka przejął imperium. Tobias Solorz za grube miliony obalił "królową Zakopanego"
Katarzyna Derda
Katarzyna Derda 15.04.2024 19:46

Syn najbogatszego Polaka przejął imperium. Tobias Solorz za grube miliony obalił "królową Zakopanego"

Tobias Solorz
fot. KAPiF

Lista najbogatszych Polaków nie zmienia się tak dynamicznie, jak w USA. Pewne nazwiska są na niej od lat. Równie prężnie radzą sobie dzieci polskich miliarderów. Syn jednego z nich właśnie przejmuje najważniejsze ośrodki w jednym z miast, zostanie obwołany nowym, lokalnym „królem”?

Polscy miliarderzy i ich dzieci: Zygmunt Solorz-Żak i Tobias Solorz

Listę najbogatszych Polaków od lat prowadzi magazyn „Wprost”. W ostatnich latach pojawiło się na niej wiele intrygujących nazwisk, jednak wiele z nich znajduje się na niej od lat. Zygmunt Solorz-Żak trafił na nią w 1992 roku na 30. miejsce, ale już siedem lat później zajmował… trzecie. Ostatnio regularnie plasował się w pierwszej piątce. To nazwisko zna każdy, kto śledzi media w Polsce. 

Miliarder jest założycielem Grupy Polsat Plus, a także bezpośrednim lub pośrednim właścicielem takich podmiotów, jak Netia, Telewizja Polsat, Plus Bank czy Premium Mobile. To także on jest twórcą Fundacji Polsat. Prywatnie to ojciec trójki dzieci. Najstarszy syn Tobias jest owocem małżeństwa z pierwszą żoną Iloną, a Piotr i Aleksandra to dzieci Małgorzaty Żak (z którą Zygmunt rozwiódł się w 2014).

To właśnie najstarsza pociecha właściciela Polsatu właśnie zaczęła podbijać całkiem nowy rynek. Do tej pory Tobias Solorz zajmował się branżą, w której tak prężnie działa jego ojciec. Zyskał jednak wpływy w jednym z Polskich miast, w którym niedawno doszło do kompromitacji i upadku niesławnej polskiej biznesmenki. O wszystkich szczegółach przeczytacie poniżej.

Przed jego imperium drżą największe zagraniczne sieci. Kim jest właściciel "Dino"? O tym polskim miliarderze krążą legendy Toaleta Versace, klamki z klejnotami... W takim przepychu mieszka Dagmara! Złoto aż kapie

Kim jest i co robi Tobias Solorz, syn Zygmunta Solorza?

Tobias Solorz, syn Zygmunta Solorza-Żaka, w minionej dekadzie wykorzystywał koneksje ojca i pełnił różne funkcje w Cyfrowym Polsacie. Później zasiadał w zarządzie spółki Polkomtel, operatora sieci Plus. Do 2019 roku był prezesem Cyfrowego Polsatu.

Ostatnio wraz z młodszym, przyrodnim bratem Piotrem Żakiem pełnił funkcje w radzie nadzorczej Cyfrowego Polsatu. Zasiadał też na podobnych stanowiskach w Polkomtelu, Grupie Interia i Netii. Głośno stało się o nim w 2016 roku, kiedy poślubił Monikę Suchocką, młodszą od niego o 13 lat byłą uczestniczkę konkursów Miss Polski Nastolatek.

Teraz znowu może być o nim głośno. Wszystko przez to, co dzieje się w Zakopanem. Czy po obaleniu „królowej Zakopanego” przyszła pora na króla?

Tobias Solorz: kim jest syn właściciela Polsatu Zygmunta Solorza, nowy biznes w Zakopanem
Zygmunt Solorz-Żak i Jan Kulczyk, fot. KAPiF

Nowy biznes Tobiasa Solorza w Zakopanem, w tle afera sądowa

W Zakopanem od lat trwał konflikt między Solorzem a niejaką Małgorzatą Ch., właścicielką Grupy Trip. Kobieta w przeszłości również trafiała na listy najbogatszych w Polsce. Była też nazywana „królową Zakopanego”, ze względu na zdominowanie tamtejszej branży hotelarskiej. To do niej należał hotel Czarny Potok, a także czterogwiazdkowy hotel Belvedere u wylotu Doliny Białego i pięciogwiazdkowy Litwor przy samych Krupówkach.

Teraz jednak Tobias Solorz przejął wspomniany hotel Belvedere. Jakiś czas temu jego spółka nabyła, sprzedany na licytacji komorniczej, pensjonat Czarny Potok, o który od kilku lat toczyła się sprawa sądowa między Solorzem a Małgorzatą Ch. Teraz była bizneswoman jest skompromitowana, a w sądzie walczy z przeróżnymi zarzutami. Tron w Zakopanem jest więc wolny – czas pokaże, czy przejmie go właśnie syn Zygmunta Solorza.

Tobias Solorz: kim jest syn właściciela Polsatu Zygmunta Solorza, nowy biznes w Zakopanem
Tobias Solorz z żoną, fot. KAPiF
Tobias Solorz: kim jest syn właściciela Polsatu Zygmunta Solorza, nowy biznes w Zakopanem
Tobias Solorz z żoną, fot. KAPiF
Tobias Solorz: kim jest syn właściciela Polsatu Zygmunta Solorza, nowy biznes w Zakopanem
Zygmunt Solorz-Żak, fot. KAPiF