Tomasz Sekielski Żródło: eastnews & TRICOLORS

Tomasz Sekielski wypowiedział się na temat TVP

10 Marzec 2021 Natalia NiewczasNatalia Niewczas

Tomasz Sekielski gościem w internetowym programie Agaty Młynarskiej “Agata się kręci”. Choć obecnie oboje stronią od podejmowania współpracy z telewizyjnymi stacjami, mają za sobą epizod zawodowy w Telewizji Polskiej. Nic dziwnego, że tematem rozmowy było ich dawne miejsce pracy, o którym nie mieli do powiedzenia nic szczególnie miłego. Tomasz Sekielski przewiduje, że kariera wielu gwiazd TVP zakończy się w mgnieniu oka, gdy zmienią się szyki polityczne w naszym kraju.

  • Tomasz Sekielski gościem internetowego programu Agaty Młynarskiej
  • Rozmowa dziennikarzy dotyczyła między innymi dzisiejszej kondycji TVP
  • Jak się okazuje, nie mają o swym byłym pracodawcy najlepszego zdania
  • Niedawno Agata Młynarska wspominała kulisy odejścia z Telewizji Polskiej

Polska usłyszała o Tomaszu Sekielskim gdy światło dzienne ujrzał wzbudzający skrajne emocje dokument “Tylko nie mów nikomu”. W obliczu tak potężnego medialnego “boomu” mało kto pamięta już, że dziennikarz pracował niegdyś w szeregach Telewizji Polskiej. Jego przygoda ze stacją zakończyła się w 2016 roku - w tym samym czasie Agata Młynarska przestała być prowadzącą programu “Świat się kręci” na TVP1. Naturalną koleją rzeczy zdalne spotkanie duetu musiało poskutkować zatem dyskusją na temat obecnej kondycji TVP.

Tomasz Sekielski o TVP. “Nie czuję żadnej emocjonalnej więzi z tym, co tam jest”

Rozmowa dotycząca TVP z Tomaszem Sekielskim zaczęła się od pytania dziennikarki, które wyraźnie wyjawiło jej osobisty stosunek do stacji. Agata Młynarska zapytała o to, czy Tomasz Sekielski spodziewał się powstania “gigantycznej machiny manipulacji”, jaką jej zdaniem jest Telewizja Polska.

- Nie czuję żadnej emocjonalnej więzi z tym, co tam jest, bo trudno czuć jakąkolwiek emocjonalną więź z tym, co się wyprawa na Woronicza i na placu Powstańców - odpowiedział wówczas.

Tomasz Sekielski wyjaśnił, że raczej stroni od nastawiania odbiornika na kanały TVP. Czasem zwycięża jednak ciekawość, przez co pozwala sobie zerknąć na emitowane przez Telewizję Polską treści. Dziennikarz poruszył również kwestię pracujących w stacji osób, o których najwyraźniej nie ma najlepszego zdania.

Monika Zamachowska dodała zdjęcie bez makijażuMonika Zamachowska dodała zdjęcie bez makijażuCzytaj dalej

- Polska jest pełna karierowiczów, którzy są w stanie sprzedać własną matkę - ocenił Tomasz Sekielski.

Zdaniem Tomasza Sekielskiego czas kariery gwiazd w TVP jest właściwie policzony. Dziennikarz przewiduje, że kiedyś, gdy dojdzie do zmiany władzy w Polsce, wielu sławnych pracowników stacji nie będzie mogło dłużej liczyć na ciepłą posadę w tym miejscu.

- Żadna władza nie utrzyma się wiecznie. Tego uczy historia. I ci, którzy dziś się sprzedają za pieniądze, dają twarz temu bagnu, propagandzie, prędzej czy później stracą swoje pensje, stanowiska, prestiż i odejdą w niesławie. Broń Boże, ja nikomu nie grożę, ale tak będzie - podzielił się Tomasz Sekielski.

Wspomnienia Agaty Młynarskiej ze współpracy z TVP

Słowa, jakie padły z ust Tomasza Sekielskiego podczas rozmowy z Agatą Młynarską same w sobie wyjaśniają, dlaczego postanowił zakończyć współpracę z TVP. Niedawno internauci mogli zapoznać się również z osobistymi doświadczeniami z Telewizją Polską Agaty Młynarskiej, czego katalizatorem było głośne odejście ze stacji Marzeny Rogalskiej.

Na swoim oficjalnym profilu na Instagramie Agata Młynarska postanowiła sięgnąć pamięcią do 2011 roku, gdy odbyło się wręczenie Róż Gali. Otrzymała wówczas nagrodę w kategorii “Debiut roku”.

- Odchodząc po raz pierwszy z TVP usłyszałam w wieku lat 40, że jestem już za stara. Ale to była tylko wymówka, rzecz dotyczyła poważniejszych zmian, które szykowano w TVP w 2006. Po odejściu zamilkł mój telefon. Z dnia na dzień znaleziono za mnie zastępstwo, także w "Pytaniu na śniadanie”, które tworzyłam i prowadziłam od pierwszego wydania. Koledzy zapomnieli o moim istnieniu. Na szczęście nie wszyscy (zachowano pisownie oryginalną - przypis red.) - czytamy na profilu dziennikarki.

Artykuły polecane przez redakcję ŚwiatGwiazd.pl:

Źródło: Plotek, Instagram, Plejada

Następny artykuł