Marian Lichtman ostrzega Ewę Krawczyk Żródło: youtube.com/Świat Gwiazd

Tylko u nas: Marian Lichtman szczerze o konflikcie z Andrzejem Kosmalą. Ostrzegł Ewę Krawczyk

29 Kwiecień 2021 Weronika WasiakWeronika Wasiak

Marian Lichtman udzielił ostatnio wywiadu naszej dziennikarce, Dominice Komarnickiej, poruszając m.in. kwestię głośnego w ostatnim czasie sporu z Andrzejem Kosmalą. Artysta w zaskakujących i dość mocnych słowach nawiązał do Ewy Krawczyk, ostrzegając ją oraz Kosmalę przed "przekroczeniem czerwonej linii". Jak podkreślił, zna całą prawdę.

  • Marian Lichtman w wywiadzie dla Świata Gwiazd
  • Artysta szczerze o konflikcie z Andrzejem Kosmalą
  • Lichtman ostrzega Ewę Krawczyk

Nie cichną dyskusje od śmierci Krzysztofa Krawczyka, chociaż lada moment minie dokładnie miesiąc, jak Polska straciła prawdziwą legendę rodzimej sceny. W ostatnim czasie to jednak nie wspomnienia muzyka budzą największe poruszenie a niespodziewany konflikt, jaki pojawił się między jego wieloletnim menadżerem, Andrzejem Kosmalą, a przyjacielem, Marianem Lichtmanem.

Marian Lichtman otwiera się na temat konfliktu z Ewą Krawczyk i Kosmalą

Ceniony kompozytor, perkusista i wokalista, a przede wszystkim, współtwórca grupy muzycznej Trubadurzy, w którym przez lata występował z Krzysztofem Krawczykiem. Mężczyźni utrzymywali świetny kontakt nawet wtedy, gdy Krawczyk zadecydował o rozpoczęciu solowej kariery.

Nikogo nie zdziwił więc fakt, że Lichtman pojawił się na pogrzebie gwiazdora. Nikt jednak nie przewidział, że dojdzie tam do takich zdarzeń - Ewa Kasprzyk wyprosiła go z kościoła. Nie minęło wiele czasu, a incydent skomentował na swoim Facebooku menadżer Krawczyka.

Wdowa po Krzysztofie Kowalewskim wraca do życia zawodowego. Otrzymała propozycję gry w serialuWdowa po Krzysztofie Kowalewskim wraca do życia zawodowego. Otrzymała propozycję gry w serialuCzytaj dalej

Nie chcę zakłócać ciszy pogrzebowej, ale Marian Lichtman dobrze wie, dlaczego żona na pogrzebie mu powiedziała: Zjeżdżaj, robisz wszystko, by zarobić na śmierci mego męża - napisał, zarzucając w dalszej części Lichtmanowi, że ten próbuje wybić się na śmierci muzyka.

Z każdym dniem medialny szum i konflikt na linii Marian Lichtman a Ewa Krawczyk i Andrzej Kosmala przybierały na sile. W związku z ogromnym poruszeniem opinii publicznej postanowiliśmy przeprowadzić wywiad ze współtwórcą zespołu Trubadurzy, by poznać kulisy niespodziewanego sporu.

W rozmowie z naszą dziennikarką, Dominiką Komarnicką, Lichtman otworzył się na temat konfliktu, przyznając, że ostre komentarze pod jego adresem nie są rzadkością.

Ja jestem napastliwie trollowany przez Ewę i ludzi z tego środowiska, dlatego, że ja jestem niepokorny. Ja wszystko wiem, mówię prawdę. Nie będę mówił tego, co oni chcą, bo to jest niemożliwe - zaczął.

Lichtman ostrzega Ewę Krawczyk i Kosmalę

W rozmowie z naszą reporterką Lichtman wyraźnie podkreślił, że nie przejmuje się tym, co jest mu zarzucane, bo "ma własne problemy". Jednocześnie nie przebierał w słowach, prosząc Ewę Krawczyk i Andrzeja Kosmalę, by "nie przekroczyli czerwonej linii".

Z wypowiedzi artysty wynika, że zna wiele faktów, które mogłyby namieszać w opinii publicznej i, być może, zaszkodzić wdowie oraz wieloletniemu menadżerowi Krawczyka, dlatego, co zaznaczył, nie chce wyjawiać prawdy.

Niech oni sobie żyją. Tylko błagam, Ewa i panie Kosmala, nie przekroczcie czerwonej linii, bo jak ja otworze buzię, jak ja powiem prawdę... Po co to? To Krzysztof tylko płacze w górze. Jak ja takie rzeczy bym zrobił, to miałbym wyrzuty sumienia - apelował.

Lichtman podkreślił także, że nie jest niczemu winien, a tzw. trolli, którzy atakują go w sieci, określił "zorganizowaną bandą przestępczą".

Ja nikomu krzywdy nie zrobiłem. [...] Oni robią to tak niesympatycznie przez tych trolli. To jest zorganizowana banda przestępcza trolli, która pisze na mnie - dodał.

Odniósł się również do zarzutów, jakoby miał być zazdrosny o zawodowe powodzenie Krzysztofa Krawczyka.

Ja mu kibicowałem, przyjaźniliśmy się do końca. To jest pomówienie. On [ Andrzej Kosmala - przyp. red.] nienawidził zespołu Trubadurzy, śmiał się - zaznaczył w rozmowie z nami.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Gwiazd:

Następny artykuł