Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Newsy > TYLKO U NAS: Te słowa Edwarda Miszczaka o Szymonie Hołowni to jak kij w mrowisko! Były szef marszałka nie gryzł się w język
Katarzyna Derda
Katarzyna Derda 02.02.2024 21:03

TYLKO U NAS: Te słowa Edwarda Miszczaka o Szymonie Hołowni to jak kij w mrowisko! Były szef marszałka nie gryzł się w język

Edward Miszczak / Szymon Hołownia
Co Edward Miszczak myśli o Szymonie Hołowni?, fot. Świat Gwiazd Exclusive; KAPiF

Szymon Hołownia stał się znany na długo przed karierą polityczną. Sławę wyrobił sobie w TVN, kiedy stacją rządził Edward Miszczak. Co obecny szef Polsatu myśli o swoim byłym pracowniku? Te słowa narobią sporo zamieszania…

Kariera Szymona Hołowni w TVN Edwarda Miszczaka

Szymon Hołownia początkowo dał się poznać jako publicysta i dziennikarz chrześcijański. Z czasem rozpoczął współpracę ze stacją TVN, początkowo jako reporter w „Dzień dobry TVN”, później prowadzący show „Mamy cię!” i „Mam talent!”. Ten ostatni program współprowadził z Marcinem Prokopem przez aż 11 lat, od 2008 do 2019 roku. Na końcu tego tekstu znajdziecie najzabawniejsze zdjęcia z tego okresu z obecnym marszałkiem Sejmu.

Choć Hołownia świetnie sobie radził w TVN, za czasów rządów Edwarda Miszczaka, a ich wspólne zdjęcia ukazują pozytywne relacje, Szymon w 2019 porzucił show-biznes na rzecz polityki. Najpierw ogłosił swój start w wyborach prezydenckich w 2020. Później powołał własną partię Polska 2050. Wreszcie został posłem na Sejm X kadencji i marszałkiem.

Obecna kariera polityczna Hołowni ma w sobie dużo ze spektaklu, jaki znamy z programów TVN. Co myśli o tym wszystkim jego dawny pracodawca? Tak mocnych słów z ust Edwarda Miszczaka się nie spodziewaliśmy, szczegóły poniżej.

Marszałek ciętej riposty? Jak Szymon Hołownia Sejm w ryzach utrzymał Hołownia dopiero co został marszałkiem, a Prokop już go odważnie podsumował. „Polityka zepsuje każdego”

Szymon Hołownia robi furor w Sejmie

Hołownia przez najbliższe dwa lata będzie w Sejmie X kadencji pełnił funkcję marszałka. Na samym początku wiele osób (na czele z politykami PiS) wątpiło, czy były prowadzący „Mam talent!” podoła tej funkcji. Okazało się jednak, że radzi sobie więcej niż świetnie. Nowy marszałek ma fanów, a oficjalny kanał Sejmu w serwisach streamingowych ma więcej widzów niż kiedykolwiek.

Wypowiedzi, riposty i subtelne żarty Hołowni, jakie rzuca on z fotela sejmowego, stały się już kultowe. Wyborcy doceniają jego opanowanie nawet w obliczu karczemnych awantur, które często wybuchają podczas obrad. Czy tego samego zdania jest Miszczak, który przez kilkanaście lat odpowiadał za karierę Szymona w swojej byłej stacji? Jego słowa cytujemy poniżej, to prawdziwy kij w mrowisko.

Co Edward Miszczak myśli o Szymonie Hołowni?

Szymon Hołownia w show-biznesie zaistniał dzięki „Mam talent!”. Zapytaliśmy Edwarda Miszczaka, jakie myśli mu towarzyszą, kiedy obserwuje go w roli marszałka Sejmu. Nie spodziewaliśmy się tak brawurowej odpowiedzi!

„Mam Talent” był jego przystankiem w drodze – myślę, że nieostatecznej jeszcze – którą zajmie Szymon Hołownia. To jest jeden z gigantycznych talentów. Myślę, że on bardzo fajnie wykorzystał telewizję, bo telewizja może tego nauczyć. Jak się poruszać w świecie publicznym, jak rozmawiać, żeby się ładnie pokazać merytorycznie w kamerze. On był w bardzo trudnych sytuacjach, prowadził programy na żywo, odbijał piłeczki, które dzisiaj robi po prostu zawodowo – podkreślił Miszczak w rozmowie ze Światem Gwiazd.

Szef Polsatu dodał, że czas jego zauroczenia Hołownią już nieco minął. Ale…

Takiego duetu nie było na rynku, jak Szymon Hołownia i Marcin Prokop. I oni rzeczywiście byli, jak to mówi Szymon, obaj z innych parafii, ale byli fantastyczni w sporze. Ten program na pewno warsztatowo dużo Szymonowi dał, ale to jest autentyczny, genialny, samorodny talent. On jest dopiero w pierwszym obozie Everestu – zapewnił Miszczak z błyskiem w oku.

Kiedy zapytaliśmy naszego rozmówcę, czy sądzi, że droga Hołowni zakończy prezydenturą, usłyszeliśmy:

Nie wiem czym, ale na pewno nie sejmem – odparł ogromną pewnością dawny szef Szymona.

A jeżeli jesteście ciekawi, co obecny szef Polsatu myśli o swojej dawnej stacji, zajrzyjcie TUTAJ. Możecie przeczytać też, co wyznał nam na temat dawnego konfliktu z Dodą.

Cały wywiad z Edwardem Miszczakiem obejrzycie tutaj:

Edward Miszczak, Szymon Hołownia, Mam talent, wywiad
Edward Miszczak, Szymon Hołownia i Marcin Prokop w 2011, fot. KAPiF
Edward Miszczak, Szymon Hołownia, Mam talent, wywiad
Marcin Prokop i Szymon Hołownia w “Mam talent!”, fot. KAPiF
Edward Miszczak, Szymon Hołownia, Mam talent, wywiad
Marcin Prokop i Szymon Hołownia w “Mam talent!” w 2008, fot. KAPiF
Edward Miszczak, Szymon Hołownia, Mam talent, wywiad
Marcin Prokop i Szymon Hołownia w “Mam talent!”, fot. KAPiF
Edward Miszczak, Szymon Hołownia, Mam talent, wywiad
Edward Miszczak, Szymon Hołownia i Marcin Prokop w 2011, fot. KAPiF
Edward Miszczak, Szymon Hołownia, Mam talent, wywiad
Szymon Hołownia w Sejmie w 2024 roku, fot. KAPiF