Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Newsy > Wreszcie ujawniono, kiedy zmarła Stanisława Ryster. Dlaczego tak długo ukrywano wiadomość o śmierci legendy?
Karolina Kurek
Karolina Kurek 10.04.2024 16:05

Wreszcie ujawniono, kiedy zmarła Stanisława Ryster. Dlaczego tak długo ukrywano wiadomość o śmierci legendy?

Stanisława Ryster
fot. KAPiF

W środę 10 kwietnia odbył się pogrzeb Stanisławy Ryster. O śmierci prezenterki poinformowano w zeszły czwartek, jednak do tej pory nie było wiadomo, kiedy dokładnie zmarła legenda telewizji. Teraz ujawniono tę datę. 

Stanisława Ryster nie żyje

Stanisława Ryster była jedną z największych gwiazd w szeregach Telewizji Polskiej. W latach 1975-2006 była gospodynią popularnego formatu stacji - “Wielka gra”. Z czasem zaprzestała występów przed kamerami, jednak zapadła telewidzom w pamięć, dzięki profesjonalizmowi i ogromnej klasie.

Informację o jej śmierci przekazał Michał Machnikowski w czwartek 4 kwietnia 2024 roku za pośrednictwem platformy X (dawniej Twitter) już po tym, jak Stanisława Ryster zmarła.

Zmarła Stanisława Ryster. Jeśli ktoś był legendą TVP, to Ona na pewno. Pochwalę się – w jednym z wywiadów powiedziała, że spotkała się niedawno z "jednym ze swoich ulubionych graczy". Potwierdziła mi potem, że to chodziło o mnie - tydzień wcześniej zaprosiłem Ją na kawę - przekazał.

Pogrzeb Stanisławy Ryster. Uczestnik "Wielkiej gry" wyrwał się z tłumu. To, co usłyszeli żałobnicy, wyciska łzy Przyjaciółka Stanisławy Ryster ujawniła treść ich ostatniej rozmowy. Legenda TVP dała jej zaskakującą radę

Przyjaciółka Ryster zareagowała na jej śmierć

Ryster współpracowała zawodowo z Zofią Czernicką. Panie zaprzyjaźniły się, a ich relacja trwała i po zakończeniu pracy w Telewizji Polskiej.  Druga z nich od jakiegoś czasu mieszkała w Monachium, jednak utrzymywały kontakt telefoniczny. Czernicka zdradziła, że ich ostatnia rozmowa dotyczyła zmian w mediach, których obecnie doświadczamy. Wyznała także, że Stanisława Ryster dała jej pewną radę:

Rozmawiałyśmy kilka miesięcy temu, zadzwoniła do mnie z pytaniem, czy jak przyjdzie nowe do telewizji, to zdecyduję się na powrót. Sugerowała, że powinnam to zrobić. Sama mówiła, że ona już nie chce, choć powiedziała to lekko wymijająco. Ale była w świetnej formie, nie pomyślałabym nawet, że tak szybko odejdzie na zawsze - ujawniła. 

Gwiazda Telewizji Polskiej została zapamiętana, jako legenda. Odeszła w wieku 81 lat. 

Wiadomo, kiedy zmarła Stanisława Ryster

Ostatnie pożegnanie prezenterki Stanisławy Ryster odbyło się w środę 10 kwietnia 2024 roku  o godzinie 13:30. Pogrzeb miał miejsce w Warszawie, a zmarła spoczęła na Starych Powązkach. W ceremonii wzięli udział rodzina i przyjaciele, a także wiele osób, które podziwiało i ceniło Ryster. Pojawili się również byli uczestnicy "Wielkiej gry", formatu, którego była prowadząca przez ponad 30 lat. 

Z tabliczki na grobie Stanisławy Ryster można przeczytać, że legenda telewizji zmarła w środę 27 marca. O jej śmierci poinformowano jednak ponad tydzień później, w czwartek 4 kwietnia. Przyczyny tej decyzji nie są znane.

akpa20240410_ryster_mp_9058.jpg
Pogrzeb Stanisławy Ryster, fot. AKPA
akpa20240410_ryster_mp_9244.jpg
Pogrzeb Stanisławy Ryster, fot. AKPA
akpa20240410_ryster_mp_9025.jpg
Pogrzeb Stanisławy Ryster, fot. AKPA
akpa20240410_ryster_mp_9038.jpg
Pogrzeb Stanisławy Ryster, fot. AKPA
Stanisława Ryster
Stanisława Ryster, fot. KAPiF