Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Newsy > Jolanta Kwaśniewska nie pracuje w wyuczonym zawodzie. Jej wykształcenie zaskakuje
Kamil Kozłowski
Kamil Kozłowski 13.10.2023 12:41

Jolanta Kwaśniewska nie pracuje w wyuczonym zawodzie. Jej wykształcenie zaskakuje

Wykształcenie Jolanty Kwaśniewskiej, fot. KAPIF
Wykształcenie Jolanty Kwaśniewskiej, fot. KAPIF

Jakie studia skończyła Jolanta Kwaśniewska? Wykształcenie byłej Pierwszej Damy robi wrażenie. Swojej kariery nie związała jednak z wyuczonym zawodem.

Kto dbał o wizerunek Jolanty Kwaśniewskiej, gdy była Pierwszą Damą?

Jolanta Kwaśniewska był Pierwszą Damą w latach 1995-2005. Przez dwie kadencje Aleksandra Kwaśniewskiego błyszczała u jego boku, zachwycając stylem i klasą zagraniczne media. Przez Amerykanów została okrzyknięta “Hillary Clinton Wschodu”.

Po latach Kwaśniewska wyznała, że nad jej wizerunkiem nie czuwał sztab stylistów, wizażystów i projektantów. Wszystkie kreacje kupowała za własne pieniądze, a fryzury i makijaże wykonywała samodzielnie. To spore zaskoczenie, patrząc na to, jak wiele osób u swojego boku ma Agata Duda.

Wszyscy oczekują, że Pierwsza Dama będzie godnie reprezentowała kraj, prasa ocenia jej ubiór, fryzurę. Ta presja nie jest łatwa. Pewnie nie uwierzycie, ale będąc małżonką prezydenta, sama płaciłam za wszystkie ubrania, sama się czesałam i robiłam makijaż – mówiła Kwaśniewska w rozmowie z Magdą Mołek.

Miała przy sobie "fałszywki"! Kwaśniewska publicznie tłumaczy to, co próbowano ukrywać latami Kuba Badach doprowadził Jolantę Kwaśniewską do łez. Wszystko przez to, co zrobił w jej urodziny

Jolanta Kwaśniewska wystartuje w wyborach prezydenckich?

Kwaśniewska od lat uważana jest za jednego z najlepszych kandydatów na prezydenta Polski. W sondażu “Super Expressu” została wskazana, jako ta, która powinna zostać głową państwa. Jolanta nie jest jednak zainteresowana startem w wyborach:

Muszę z przykrością powiedzieć nie. Z przykrością chciałam oświadczyć, że nie zamierzam w sposób aktywny funkcjonować w polityce, dziękując za honor umieszczenia mnie w kolejnych wyborach jako kandydata lewicy na urząd prezydenta Rzeczpospolitej – mówiła w 2010 roku.

Obecnie żona Aleksandra Kwaśniewska skupia się na prowadzeniu własnej firmy i fundacji “Porozumienie bez barier”. W przeszłości była gwiazdą TVN Style, gdzie prowadziła programy “Lekcja stylu” i “Matka i córka, czyli rodzinny galimatias”. Ma na swoim koncie także posadę członkini Rady Honorowej International Centre for Missing and Exploited Children czy Rady Suzanne Mubarak Women’s International Peace Movement.

Jolanta Kwaśniewska, fot. KAPIF
Jolanta Kwaśniewska, fot. KAPIF

Jolanta Kwaśniewska: wykształcenie. Jakie studia skończyła?

Co ciekawe ikona stylu nie związała swojej przyszłości z wyuczonym zawodem. Serwis zlotascena.pl przypomina, jakie wykształcenie ma Jolanta Kwaśniewska. Okazuje się, że ukończyła IX LO w Gdańsku i jest absolwentką Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego. 

Kwaśniewska po ukończeniu studiów w 1979 roku planowała rozwijać się naukowo i zdać egzamin na aplikację sędziowską. Ostatecznie skupiła się na pracy w firmie, w której zasiadała na wysokim stanowisku.

Swoją pierwszą pracę podjęłam trzy lata po urodzeniu córki. Była to firma produkująca sztuczną biżuterię. Dotarłam do stanowiska dyrektora ds. handlowych. Z czasem jednak miałam poczucie, że czegoś mi w życiu brakuje, przyszło po prostu wypalenie. Odeszłam z firmy i założyłam agencję nieruchomości Royal Wilanów. To był rok 1991, firma się rozwijała, aż nagle w 1995 roku wszystko “popsuł” mój mąż, wygrywając nieoczekiwanie wybory prezydencie – czytamy na łamach prestiztrojmiasto.pl.

Kto wie, jak dzisiaj potoczyłaby się kariera Jolanty Kwaśniewskiej, gdyby związała swoje życie z wyuczonym zawodem…

Jolanta Kwaśniewska, fot. KAPIF
Jolanta Kwaśniewska, fot. KAPIF
Jolanta Kwaśniewska, fot. KAPIF
Jolanta Kwaśniewska, fot. KAPIF
Jolanta Kwaśniewska, fot. KAPIF
Jolanta Kwaśniewska, fot. KAPIF
Aleksandra Kwaśniewska opowiedziała o kryzysie. Chciała zrezygnować z pracy
Aleksandra Kwaśniewska EA
fot.TRICOLORS/East News
Aleksandra Kwaśniewska otworzyła się na temat kryzysu, który przeżywała podczas współpracy z mężem. Dziennikarka postawiła wszystko na jedną kartę i mało brakowało, by się poddała. Okazuje się, że pisanie tekstów utworów często bywało sporym wyzwaniem.Córka byłego prezydenta Polski na stałe zadomowiła się w mediach za sprawą programu "Miasto Kobiet". Podczas rozmów z gwiazdami takimi jak m.in.: Marcin Hakiel, potrafi stworzyć atmosferę pełną zrozumienia oraz zaufania. Aleksandra Kwaśniewska ma również talent pisarki, który ujawniła podczas współpracy z mężem. Okazuje się, że nie obyło się bez kryzysów w jej twórczości.
Czytaj dalej
Jolanta Kwaśniewska wróci do pracy w telewizji? Postawiła sprawę jasno: "Fantastyczny okres w moim życiu"
Jolanta Kwaśniewska
Jolanta Kwaśniewska
Jolanta Kwaśniewska niedawno zachwyciła podczas gali Woman Power, jak zawsze perfekcyjnie dobierając swoją stylizację. Teraz była pierwsza dama zabrała głos w sprawie programu córki, a także własnego powrotu do telewizji. Jej odpowiedź nie pozostawia złudzeń. Przez 10 lat kadencji męża na stanowisku prezydenckim, Jolanta Kwaśniewska wiernie trwała u jego boku, a gdy ten czas dobiegł końca... została uwielbianą gwiazdą telewizji. Wiosną 2006 roku stała się ekspertką w programie "Lekcja stylu" na TVN Style, a po kilku miesiącach – prowadzącą. Czy zamierza jeszcze wrócić do telewizji?
Czytaj dalej