Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Newsy > "Wywiozę tam Olę". Ewa Błaszczyk ujawniła, co chce zrobić z chorą córką. Pragnie tego dokonać, zanim sama odejdzie
Łukasz Ossowski
Łukasz Ossowski 03.11.2023 09:43

"Wywiozę tam Olę". Ewa Błaszczyk ujawniła, co chce zrobić z chorą córką. Pragnie tego dokonać, zanim sama odejdzie

Ewa Błaszczyk
Ewa Błaszczyk fot. KAPiF

Ewa Błaszczyk od ponad dwóch dekad walczy o zdrowie swojej córki. W najnowszym wywiadzie wyjawiła, co chciałaby dla niej zrobić. Plan chce wcielić w życie przed własnym odejściem. 

Ewa Błaszczyk: śmierć męża i śpiączka córki

Ewa Błaszczyk to aktorka, która w swoim życiu bardzo wiele przeszła. Jako młoda kobieta musiała zmierzyć się z dwiema wielkimi tragediami. W 2000 roku zmarł jej mąż po pęknięciu tętniaka aorty. 

Zaledwie pół roku po śmierci męża jej 6-letnia wówczas córka Ola zachłysnęła się wodą podczas popijania tabletki i zapadła w śpiączkę, w której jest do dzisiaj. Od tej pory gwiazda nieustannie walczy o jej komfort życia. Teraz opowiedziała o wielkim marzeniu związanym z Aleksandrą. 

Ewa Błaszczyk fot. KAPiF
Ewa Błaszczyk fot. KAPiF
TYLKO U NAS: Ewa Błaszczyk dostała propozycję nakręcenia filmu o córce. Postawiła jeden warunek Serce się kraje. Ewa Błaszczyk wyznała, jakie były ostatnie słowa córki przed zapadnięciem w śpiączkę

Ewa Błaszczyk o stanie zdrowia córki

Ewa Błaszczyk od ponad dwóch dekad łączy pracę, opiekę nad drugą córką, z walką o zdrowie i życie Oli, która nadal jest w śpiączce. Aktorka z myślą o swojej córce, a także innych dzieciach z chorobami neurologicznymi założyła fundację “A kogo?”. Otworzyła też klinikę pod nazwą “Budzik”, gdzie przebywają osoby w śpiączce. 

Chociaż stan 29-letniej od lat nie uległ zmianie, to jej mama nadal ma nadzieję na cud. Ostatnio opowiedziała o tym, w jakim stanie jest jej córka. Wiele już razy drżała o jej życie. 

Miała już trzy momenty krytyczne, kiedy była na krawędzi życia i śmierci, ale nie odeszła. Daje nam kolejną szansę. I nauczyła mnie też czekać - przekazała w rozmowie z Wysokimi Obcasami. 

Gwiazda ma teraz jedno nieśmiałe marzenie związane z córką. Chciałaby to zrobić przed swoją śmiercią. 

Ewa Błaszczyk fot. KAPiF
Ewa Błaszczyk fot. KAPiF

Ewa Błaszczyk o ostatnim marzeniu

Los bardzo okrutnie doświadczył Ewę Błaszczyk. Aktorka stracił już niemal wszystkich bliskich. Obok siebie ma jedynie córkę Mariannę i będącą w śpiączce Olę. Pozostali po kolei odchodzili. 

Straciłam już właściwie wszystkich: rodziców, brata, męża, siostrę męża, ich rodziców, także właściwie zostałam sama i wiem, jak cenna jest każda sekunda tutaj spędzona - mówiła w rozmowie z Wysokimi Obcasami.  

Przekazała również, że za spadek, który otrzymała po rodzicach, spełniła jedno ze swoich marzeń. Kupiła dom na Sycylii. 

Niejako w prezencie od rodziców dostałam taką możliwość, że mogłam sobie coś tam kupić właśnie nad ciepłym piaskiem i morzem, na Sycylii. To jest ten wentyl, który szykuję. Ten domek to taki prezent od nich, samej nigdy nie byłoby mnie na niego stać. To jest dla mnie bardzo ważne, że z nimi tam jestem, choć w inny sposób, i że to miejsce już zawsze będzie związane z tatą, mamą, naszym życiem i naszym domem.

Kolejnym wielkim marzeniem jest to, aby kiedyś mogła zabrać do Włoch również Olę. 

Jest coś takiego w głowie, że może zanim odejdę, zawiozę tam Olę. Ale to też jest trochę taka "zabawka". Nie przepadam za gotowaniem, ale architektura, ogród, dom... - lubię te rzeczy, daje mi to fikołka, bawię się tym - wyjawiła.

Trzymamy kciuki za to, aby razem udało im się odwiedzić dom na Sycylii. 

Ewa Błaszczyk fot. KAPiF
Ewa Błaszczyk fot. KAPiF
Ewa Błaszczyk fot. KAPiF
Ewa Błaszczyk fot. KAPiF
Ewa Błaszczyk fot. KAPiF
Ewa Błaszczyk fot. KAPiF