Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Newsy > Zrobiono to dopiero po śmierci "najstarszej matki". Teraz już nikt nie ma wątpliwości kim była
Kamila  Szamik
Kamila Szamik 16.06.2024 11:41

Zrobiono to dopiero po śmierci "najstarszej matki". Teraz już nikt nie ma wątpliwości kim była

Barbara Sienkiewicz
fot. EastNews

Barbara Sienkiewicz niedawno zmarła, osierocając dwójkę dzieci. Teraz wyjawiono, kim naprawdę była “najstarsza matka w Polsce”. Zrobiono to dopiero po jej śmierci. 

Barbara Sienkiewicz nie żyje

Barbara Sienkiewicz, znana z ról w popularnych serialach Telewizji Polskiej takich jak "Na dobre i na złe" oraz "M jak miłość", zawsze marzyła o byciu matką. Jej marzenie spełniło się dopiero w późnym wieku – gdy miała 60 lat, powitała na świecie dwójkę dzieci. 

Informacja o śmierci aktorki została podana przez media. Barbara Sienkiewicz została znaleziona martwa w swoim mieszkaniu, gdzie przebywał jej znajomy oraz dzieci.

Chwilę przed godziną 3:00 w nocy policjanci otrzymali zgłoszenie dotyczące podejrzenia zgonu kobiety. Zastali na miejscu ratowników, oni potwierdzili zgon 69-letniej kobiety. Na miejscu w mieszkaniu obecny był znajomy tej pani. Zgon nie ma charakteru kryminalnego - powiedziała podkomisarz Ewa Kołdys, oficer prasowa Komendanta Rejonowego Policji Warszawa II w rozmowie z "SuperExpressem".

Prawie 10 lat temu została okrzyknięta “najstarszą matką w Polsce”.

Wspierał Barbarę Sienkiewicz po narodzinach dzieci. Teraz padło smutne wyznanie Przełomowy wywiad Barbary Sienkiewicz

Barbara Sienkiewicz osierociła bliźnięta

Po narodzinach bliźniąt, Barbara Sienkiewicz szybko stała się obiektem zainteresowania jako "najstarsza matka w Polsce". Aktorka nie ujawniała publicznie szczegółów dotyczących zajścia w ciążę ani nie komentowała kwestii związanych z zapłodnieniem in vitro.

Jestem mamą, wychowuję zdrowe dzieci więc dlaczego ludzie mnie oceniają? Może za 100 albo 200 lat mamy w późniejszym wieku będą rodziły dzieci? Skąd takie prawo? Dlaczego aż do tego stopnia? […] Zdrowe dzieci chowające się zdrowo. Skąd tyle nienawiści, sensacji? - podkreślała w rozmowie z “Super Expressem”.

Barbara Sienkiewicz była świadoma możliwości odejścia od dzieci przed ich pełnoletniością. Osobiście sporządziła testament oraz dokonała wyboru opiekunów dla Ani i Piotra.

Teraz w sieci opisano, kim naprawdę była.

Barbara Sienkiewicz w Wikipedii

Chociaż Barbara Sienkiewicz cieszyła się dużą popularnością, jej biogram na Wikipedii został dodany dopiero po jej śmierci. Wielu ludzi dowiedziało się o nieznanych wcześniej faktach dopiero wtedy. Jakie informacje możemy znaleźć na temat Barbary Sienkiewicz na Wikipedii?

 Była aktorką warszawskiego Teatru Lalka (1978), prowadziła również objazdowy teatr lalek "Gong". W latach 2005-2022 występowała w epizodycznych rolach w serialach telewizyjnych. Barbara Sienkiewicz uzyskała medialny rozgłos w 2015 roku, kiedy to w wieku 60 urodziła bliźnięta; okrzyknięto ją wówczas "najstarszą matką w Polsce". Do chwili śmierci nie wyjawiła tożsamości ojca dzieci. Jako ich opiekuna prawnego wskazała w testamencie Wandę Nowicką - polityczkę i działaczkę społeczną - czytamy w serwisie. 

Zdziwieni?

Barbara Sienkiewicz, Wanda Nowicka, fot. East News
Barbara Sienkiewicz, Wanda Nowicka, fot. East News
Barbara Sienkiewicz, fot. East News
Barbara Sienkiewicz, fot. East News