Media bez wyboru Żródło: Media bez wyboru

Agata Duda w ogniu krytyki. Internauci zarzucają jej bierność, padły mocne słowa

8 Luty 2021 Weronika WasiakWeronika Wasiak

Po raz kolejny Agata Duda została zasypana nieprzychylnymi komentarzami. Pod zdjęciem, na którym uwieczniono jej spotkanie z minister rodziny i polityki społecznej internauci skierowali wiele ostrych słów pod adresem pierwszej damy, zarzucając jej bierność. Ich zdaniem, Agata Duda, jako żona prezydenta, robi niewiele.

  • Agata Duda o swoim milczeniu
  • Jolanta Kwaśniewska o pierwszej damie
  • Żona prezydenta Dudy w ogniu krytyki

Zdaje się, że opinię publiczną nie przestaje dziwić, że Agata Duda rzadko kiedy zabiera głos na forum publicznym i sporadycznie zdarza jej się działać charytatywnie przed kamerami. Chociaż o większości swoich przedsięwzięć raczej nie mówi, pierwsza dama kilkukrotnie już podkreślała, że nie jest to jednoznaczne z tym, że pozostaje obojętna na problemy Polaków. W trakcie wyborów prezydenckich powiedziała w tej sprawie nieco więcej.

Agata Duda staje we własnej obronie

Nie da się ukryć, że opinia publiczna dość regularnie zarzuca pierwszej damie obojętność, twierdząc, że ta nie angażuje się w życie Polaków. Agata Duda nie ma bowiem w zwyczaju udzielać wywiadów i działać w blasku fleszy. Najwyraźniej zmęczona licznymi oskarżeniami w trakcie finału wyborów prezydenckich 2020, gdy po raz drugi zwyciężył jej mąż, postanowiła odnieść się do wielu nieprzychylnych słów kierowanych pod jej adresem.

Myślę, że to jest ten moment, kiedy należy powiedzieć, dlaczego tak jak państwo twierdzili, przez pięć lat się nie wypowiadałam. Otóż uchylę rąbka tajemnicy. Drogie media, drodzy dziennikarze, mówiliście i pisaliście, że nie wypowiadam się. Zapominaliście tylko dodać, że nie wypowiadam się do mediów. Ja przez pięć lat rozmawiałam z Polakami, z naszymi rodakami na każdym ze spotkań - mówiła Agata Duda. - Drodzy dziennikarze, muszę wam powiedzieć jedno: chciałabym, żebyście szanowali Polaków i polityków. Chciałabym, żebyście szanowali mój wybór, ponieważ dużo mówicie o tolerancji i pozbawiacie mnie mojego własnego wyboru. Jeżeli nie chciałam udzielać wywiadów, to był to mój własny wybór - dodała.

To zdaje się jednak nie przekonało sporej grupy Polaków, jak i byłej pierwszej damy, Jolanty Kwaśniewskiej, która w rozmowie z Wirtualną Polską odniosła się do "cichych działań" Agaty Dudy.

Każdy ma swoją wizję pierwszej damy. Oczywiście, że ją obserwuję, jej nieliczne wypowiedzi. To jest milcząca pierwsza dama. A milczenie jest podobno złotem. [...] Zadziwiające jest, że nasza pierwsza dama przyjęła pozę niewypowiadania się na żaden temat - mówiła Jolanta Kwaśniewska.

Agata Duda w ogniu krytyki

Działania Agaty Dudy co i rusz wzbudzają spore poruszenie w opinii publicznej i nie inaczej było i tym razem. Jak przytacza Super Express, na Facebooku pojawiło się zdjęcie pierwszej damy ze spotkania z minister rodziny i polityki społecznej, Marleną Maląg.

Internauci nie specjalnie jednak skupili się na powodach spotkania obu pań. W mgnieniu oka posypały się negatywne komentarze, w głównej mierze kierowane pod adresem Agaty Dudy. Użytkownicy po raz kolejny skrytykowali ją za brak publicznych wypowiedzi.

Jaka dama.… kobieta jak każda inna - twierdzi jedna z internautek.

Pogadają sobie i na tym się skończy. Jak ze wszystkim - dodaje kolejna.

Przecież jakoś musi sobie urozmaicić życie w Pałacu paniusia - czytamy.

Ale ona ciężko pracuje. Dwa zdjęcia, komentarz i spocona dniem pracy - brzmi kolejny komentarz.

Artykuły polecane przez redakcję ŚwiatGwiazd.pl:

Źródło: Super Express, Facebook, YouTube, Wirtualna Polska

Następny artykuł