Swiatgwiazd.pl
Andrzej Duda skomentował śmierć Krzysztofa Krawczyka

Piotr Molecki/East News; PIOTR GRZYBOWSKI/East News

Andrzej Duda skomentował śmierć Krzysztofa Krawczyka: "młodzi może lekceważą taką muzykę"

6 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Karol Osiński

Udostępnij:

Informacja, która wczoraj obiegła cały kraj w dalszym ciągu jest ciężka do zaakceptowania. Krzysztof Krawczyk zdecydowaną większość swojego życia poświęcił muzyce, którą bardzo kochał. Od momentu tragicznej wiadomości podanej przez Andrzeja

  • Wczoraj po południu zmarł legendarny piosenkarz Krzysztof Krawczyk

  • Informację o jego śmierci podał menadżer artysty, Andrzej Kosmala, co potwierdziła żona zmarłego

  • Andrzej Duda wywołał oburzenie wśród młodzieży, twierdząc, że lekceważyli jego muzykę

Nic tak nie boli jak śmierć kogoś bliskiego, lub zasłużonego. Tym bardziej może boleć fakt, że po owym fakcie ktoś bezpodstawnie wygłasza publiczne stwierdzenie, iż młodzież może lekceważyć muzykę, a przy tym pracę zmarłej osoby. Tak właśnie stwierdził prezydent Rzeczypospolitej Polskiej, Andrzej Duda przy okazji śmierci prawdziwej legendy polskiej sceny muzycznej, Krzysztofa Krawczyka.

Andrzej Duda rozpętał burzę po śmierci Krzysztofa Krawczyka

Ponad 40 albumów, niezliczona ilość koncertów i zagraniczne wojaże - to tylko mały skrót kariery muzycznej Krzysztofa Krawczyka, który wczorajszego popołudnia zamknął swoje oczy na wieki. Jako pierwszy informację o jego śmierci podał menadżer piosenkarza, Andrzej Kosmala, co niedługo później potwierdziła małżonka zmarłego, Ewa Krawczyk.

Ta nieprawdopodobnie tragiczna informacja okazała się tym bardziej zaskakująca, gdyż dwa dni wcześniej artysta opuścił szpital, w którym znajdował się z powodu zakażenia COVID-19. Zapewniał, że czuje się dużo lepiej, co zakomunikował swojej małżonce, która wówczas znajdowała się w Poznaniu.

Jednak to nie koronawirus miał być bezpośrednią przyczyną śmierci Krawczyka, a choroby współistniejące, co podała m.in. TVP Info. Od wczoraj trwa wielka żałoba w polskim świecie artystycznym, co potwierdzają liczne wspomnienia zamieszczane przez reprezentantów wszystkich kultur i dziedzin zawodowych w Polsce. Nawet polityków.

Jednym z ostatnich wyżej przytoczonych był prezydent Andrzej Duda. Głowa państwa zamieścił na swoim Twitterze wpis, w którym pożegnał Krzysztofa Krawczyka, jednocześnie wywołując niecodzienną burzę. A stało się tak, ponieważ stwierdził, że "młodzi ludzie lekceważą taką muzykę albo nawet nie znają".

Na odwet nie trzeba było czekać długo. Młodzi ludzie licznie zamieszczali komentarze, w których jasno twierdzili, że czują się obrażeni przez prezydenta i jest im wstyd, że najwyżej postawiona politycznie osoba w państwie może w ogóle mówić takie rzeczy. Pojawiły się także odpowiedzi multimedialne, gdzie młodzież zamieszczała zdjęcia ze zmarłym artystą:

  • Młodzi nie znają? Chyba nie wie Pan, co pisze,

  • Młodzi nie lekceważą, proszę pana, młodzi płaczą,

  • Czuję się obrażony jako młody. Wielka strata - to tylko część komentarzy, które można przeczytać pod wpisem prezydenta.

Artyści żegnają Krzysztofa Krawczyka

Na szczęście w sieci można znaleźć także dużo więcej wpisów, w których zarówno młodzież, jak i starsze pokolenie mogli zjednoczyć się, by wspólnie uczcić pamięć zmarłego Krzysztofa Krawczyka. Na wszelkich frontach społecznościowych, tj. Instagram, Facebook, czy Twitter, co chwila pojawiają się wspomnienia dotyczące piosenkarza.

Wśród znanych osób polskiej sceny artystycznej Krzysztofa Krawczyka pożegnali m.in.: Barbara Kurdej-Szatan, Katarzyna Cichopek, Artur Rojek, Kasia Nova, raper Peja, a także wielu innych artystów, którzy wychowali się na takich hitach jak: "Mój przyjacielu", "Parostatek", "Ostatni raz zatańczysz ze mną", czy "Trudno tak". Rodzinie zmarłego artysty składamy najszczersze kondolencje i łączymy się w bólu.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Gwiazd:

  • TVP pilnie zmienia ramówkę. Wszystko przez śmierć Krzysztofa Krawczyka

  • Andrzej Duda żegna Krzysztofa Krawczyka. Poruszające słowa

  • Kim jest żona Krzysztofa Krawczyka? Dzień przed śmiercią muzyk rozpływał się nad ukochaną

Źródło: pudelek.pl

Podobne artykuły

DDTVN

Plotki

Barbara Pasek przerywa pracę w "Dzień dobry TVN". "Witajcie w moim nowym etapie"

Czytaj więcej >
Tomasz Stockinger

Plotki

Tomasz Stockinger ma nową partnerkę. Kim jest?

Czytaj więcej >

Plotki

W "M jak miłość" po wakacjach szykuje się wiele zmian. Marysia i Artur nie będą mieć wieść o jednej wyjątkowej osobie

Czytaj więcej >
Monika richardson i zbigniew zamachowski

Plotki

Monika Richardson opublikowała szczery wpis nt. małżeństwa ze Zbigniewem Zamachowskim

Czytaj więcej >
Filip_Chajzer

Plotki

Filip Chajzer opowiedział dokładnie o traumie po śmierci syna

Czytaj więcej >
Anna Mucha

Plotki

Anna Mucha umieściła w sieci zaskakujące wyznanie. "Czuję się oszukana"

Czytaj więcej >