Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Newsy > Barbara Kurdej-Szatan usłyszała ostateczne postanowienie sądu. Chodzi o Straż Graniczną
Katarzyna Derda
Katarzyna Derda 13.02.2023 17:03

Barbara Kurdej-Szatan usłyszała ostateczne postanowienie sądu. Chodzi o Straż Graniczną

Barbara Kurdej-Szatan
KAPiF

Barbara Kurdej-Szatan otrzymała już ostateczną decyzję sądu w sprawie o znieważenie funkcjonariuszy Straży Granicznej. Wyrok jest prawomocny. Polska Agencja Prasowa dowiedziała się, że Sąd Okręgowy w Warszawie utrzymał w mocy zaskarżone orzeczenie Sądu Rejonowego w Pruszkowie.

Sąd pierwszej instancji zdecydował się umorzyć postępowanie przeciwko Kurdej-Szatan, oskarżonej przez prokuraturę o zniesławienie Straży Granicznej oraz jej funkcjonariuszy. Sąd Okręgowy w Warszawie utrzymał to postanowienie w mocy.

Postępowanie wobec Barbary Kurdej-Szatan umorzone

Decyzja Sądu Rejonowego w Pruszkowie zapadła na początku grudnia. Umorzenie uzasadniono tym, że "zarzucany jej czyn nie zawiera znamion czynu zabronionego". Postanowienie to było jednak nieprawomocne. Strony miały prawo odwołać się od decyzji, co uczyniła Prokuratura Okręgowa w Warszawie.

W ocenie oskarżyciela publicznego publikacja wpisu, w którym oskarżona posługuje się określeniami "maszyny bez mózgu i serca" oraz "mordercy" w stosunku do Straży Granicznej oraz jej funkcjonariuszy wykonujących obowiązki ustawowe w zakresie ochrony granicy RP na odcinku polsko-białoruskim, zniesławiła podmiot zobowiązany do ochrony granic państwa, jak również jej funkcjonariuszy – przekazała PAP słowa prokuratury.

Teraz jednak aktorka może być już spokojna. Polska Agencja Prasowa przekazała, że Sąd Okręgowy w Warszawie utrzymał w mocy decyzję Sądu Rejonowego w Pruszkowie. Wyrok jest więc prawomocny.

Barbara Kurdej-Szatan otrzymała prawomocny wyrok sądu

Aktorka nie skomentowała jeszcze, korzystnej dla niej, decyzji Sądu Okręgowego. Poprzednio jej prawnik ogłosił radosne wieści w mediach społecznościowych: "Dziś piękny poranek z mec. Zosią Gajewską w sądzie w Pruszkowie. Sąd umorzył sprawę Barbary Kurdej-Szatan, w której prokuratura zarzucała jej, że znieważyła Straż Graniczną. Sąd uznał, że nikogo nie znieważyła. Miłego dnia".

Sama Kurdej-Szatan wielokrotnie przepraszała za swój wpis, który został dawno skasowany. Wyjaśniała też, w jakich okolicznościach użyła pełnych gniewu słów. "Złożyłam szczegółowe wyjaśnienia, wskazując na kontekst mojego wpisu na Instagramie z 4 listopada 2021 roku, który był naturalną reakcją na tragedię uchodźców na granicy – kobiet i dzieci" mówiła.

Sprawa, jaka się przeciwko niej toczyła, trwała już bardzo długo. Być może wyrok sądu ostatecznie zażegna kryzys wizerunkowy, z jakim musiała mierzyć się do tej pory.

Zobacz zdjęcie:

Artykuły polecane przez redakcję Świata Gwiazd:

  1. Paulina Krupińska oceniła prawdę Małgorzaty Rozenek w "DDTVN". Zauważa jeden błąd

  2. Remigiusz Mróz i Joanna Opozda mają się ku sobie? Pisarz wymownie zareagował na plotki

  3. Ania Lewandowska szczerze o swoim małżeństwie. "To jest tak duża presja"

Zapraszamy na naszego Instagrama

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami na temat gwiazd i nowinek ze świata show-biznesu koniecznie napisz do nas na adres: [email protected].

Źródło: Polska Agencja Prasowa