Swiatgwiazd.pl
Budka Suflera wraca na scenę

screen/youtobe.com/KręciołaTV

Budka Suflera wraca do koncertowania. Kto zastąpi Romualda Lipkę?

28 Maja 2021

Autor tekstu:

Barbara Bujar

Udostępnij:

„Jeszcze nie schodzimy ze sceny” – mówią członkowie Budki Suflera i zapowiadają wielki powrót do koncertowania. Niestety zabraknie wśród nich legendarnego Romualda Lipki, którego Polska pożegnała na początku 2020 roku. Zespół odda hołd muzykowi i zaprezentuje publiczności pozostawione przez niego kompozycje. Jego miejsce na scenie zajmie jednak ktoś inny.

  • Budka Suflera już niebawem ponownie pojawi się na scenie

  • Muzycy zagrają bez wieloletniego lidera, Romualda Lipki

  • Jego miejsce w zespole zajmie klawiszowiec, Piotr Sztajdel

Budka Suflera to dziś jeden z najpopularniejszych i najbardziej cenionych zespołów w polskiej popkulturze. Jak czytamy na oficjalnej stronie, grupa nieuchronnie dobiega do pięćdziesiątki, jednak nie zamierza żegnać się z publicznością. Właśnie ogłosiła swój wielki powrót do koncertowania.

Jeszcze nie schodzimy ze sceny, choć już raz chcieliśmy to zrobić – zapewnia gitarzysta Budki Suflera, Mieczysław Jurecki.

Budka Suflera bez Romualda Lipki

Na ten powrót z pewnością czekało wielu Polaków. Ku ich zadowoleniu już niebawem na scenie ponownie zabrzmią takie utwory jak „Jolka Jolka, pamiętasz?”, „Twoje radio” czy „Takie tango”. Trasa przede wszystkim zostanie poświęcona kompozycjom Romualda Lipki. Dedykacją dla muzyka będzie między innymi występ w Lublinie.

21 sierpnia odbędzie się piękny koncert w amfiteatrze lubelskim, któremu zostanie nadane imię Romualda Lipki – komentowali członkowie zespołu, Tomasz Zaliszewski i Mieczysław Jurecki.

Rafał Brzozowski dementuje plotki

Rafał Brzozowski dementuje plotki nt. "The Voice of Poland". Jednak nie zostanie trenerem

CZYTAJ DALEJ

Przypomnijmy, że Romuald Lipko był jednym z najwybitniejszych polskich kompozytorów. To właśnie on współtworzył Budkę Suflera, która dziś cieszy się opinią ikony rodzimej popkultury. Zespół zasłynął z utworów, które wyszły spod jego pióra. Muzyk odszedł 6 lutego 2020 roku.

Kto zastąpi Romualda Lipkę?

Wiadomość o śmierci Romualda Lipki wstrząsnęła całą Polską. Wieloletni lider i współtwórca Budki Suflera zmarł około północy po przegranej walce z nowotworem. Wcześniej dowiedział się, że nie kwalifikuje się do przeszczepu. Po ponad roku od tragicznego wydarzenia pamięć o artyście jest wciąż żywa.

Po śmierci Romualda Lipki zespół postanowił nagrać płytę o tytule „10 lat samotności”. Jak ustalił Super Express, w pracy nad krążkiem muzykom pomogli dwaj gitarzyści – Darek Bafeltowski i Piotrek Bogutyn. Na klawiszach zagrał natomiast Piotr Sztajdel i to właśnie on ma zastąpić w grupie Romualda Lipkę.

Kim jest Piotr Sztajdel? Według mediów muzyk ma już spore doświadczenie. Był członkiem takich zespołów jak Czarno-Czarni i Big-Cyc. Na swoim koncie ma także kilka tekstów piosenek, takich jak „Pierwszy wiersz”, „Las wokół nas” czy „Płonący melonik”.

Wraz z nowym członkiem zespołu Budka Suflera już niedługo zaprezentuje publiczności swoje największe przeboje. Fani po raz pierwszy będą mogli usłyszeć też piosenki z płyty „10 lat samotności”. Dla muzyków jest to bardzo ważny krążek – pierwszy nagrany bez Romualda Lipki.

Budka Suflera - ogłoszenie

Źródło: https://www.budkasuflera.pl/co-sie-dzieje/

Artykuły polecane przez redakcję Świat Gwiazd:

  • Joanna Koroniewska obchodzi 43. urodziny. Pokazała archiwalne zdjęcie

  • Znany dziennikarz odchodzi z TVP. Powodem dwa zdania wypowiedziane na wizji

  • Nagle pojawiła się informacja o spadku dla syna Krzysztofa Krawczyka

Źródło: Super Express, budkasuflera.pl


Jeżeli chcesz się podzielić informacjami na temat gwiazd i nowinek ze świata show-biznesu koniecznie napisz do nas na adres: redakcja@swiatgwiazd.pl.

Podobne artykuły

Tomasz Stockinger

Plotki

Tomasz Stockinger ma nową partnerkę. Kim jest?

Czytaj więcej >

Plotki

W "M jak miłość" po wakacjach szykuje się wiele zmian. Marysia i Artur nie będą mieć wieść o jednej wyjątkowej osobie

Czytaj więcej >
Monika richardson i zbigniew zamachowski

Plotki

Monika Richardson opublikowała szczery wpis nt. małżeństwa ze Zbigniewem Zamachowskim

Czytaj więcej >
Filip_Chajzer

Plotki

Filip Chajzer opowiedział dokładnie o traumie po śmierci syna

Czytaj więcej >
Anna Mucha

Plotki

Anna Mucha umieściła w sieci zaskakujące wyznanie. "Czuję się oszukana"

Czytaj więcej >
TVP

Plotki

Tancerze protestują przeciwko "Dance Dance Dance". Petycję podpisało tysiące osób

Czytaj więcej >