Swiatgwiazd.pl
MAria Pakulnis

Jan BIELECKI/East News

Burzliwa historia związku Marii Pakulnis i Krzysztofa Zaleskiego

3 Lipca 2021

Autor tekstu:

Alicja Czepli

Udostępnij:

Maria Pakulnis jest jedną z najbardziej charakterystycznych polskich aktorek. Dziś w szczerym wywiadzie wspomina ukochanego męża, z którym spędziła 27 lat życia. Ponad dekadę temu musiała go pożegnać - znany reżyser zmarł na raka mózgu.

  • Maria Pakulnis i Krzysztof Zaleski poznali się dzięki działalności w tej samej branży

  • Ich małżeństwo było obfite w afery i skandale, jednak przeżyli wspólnie prawie trzydzieści lat

  • Dziś aktorka wspomina ukochanego, który zmarł na straszną chorobę

Maria Pakulnis i Krzysztof Zaleski tworzyli jedną z typowych par w świecie artystycznym - aktorka i reżyser. Mimo twardych charakterów, niełatwego do pogodzenia grafiku i skandali z udziałem męża, spędzili razem dużo czasu, aż do tragicznej śmierci reżysera. Dziś Pakulnis wspomina męża.

Jak wyglądało małżeństwo Marii Pakulnis?

Aktorka przyznaje, że nie ma za sobą długiej historii romansów i związków. Zanim poznała uznanego reżysera, była zaledwie dwa razy zakochana, jednak wcześniejsze relacje zawsze się przedwcześnie kończyły. Przyszłego męża poznała w warszawskim teatrze Ateneum, w którym wspólnie pracowali. Dziś wspomina, że od razu między nimi zaiskrzyło, mimo że Zaleski był wówczas jeszcze w poprzednim małżeństwie. Jednak już rok później odszedł od żony i zamieszkał z Marią Pakulnis.

Po 3 latach od wspólnego zamieszkania, zdecydowali się sformalizować swój związek. Wzięli ślub podczas którego aktorka miała zraniony palec - dzień wcześniej przytrzasnęła go sobie drzwiami do samochodu. Do tego miała na sobie przyciasne buty, na zamówienie zakupiła bardzo wymyślny model, który okazał się bardzo niewygodny.

Jak się okazuje - interesująca uroczystość była początkiem interesującego małżeństwa. Ich związek był co najmniej nietypowy - codzienne współżycie dwóch artystów, angażujących się stale w różnego rodzaju angażujące projekty nie mogło być łatwe. W pewnym momencie aktorka musiała się zmierzyć z poważnym kryzysem - mąż dopuścił się romansu z inną aktorką. Wspólnie jednak udało im się zażegnać kryzys.

Anita Szydłowska

Anita ze „Ślubu od pierwszego wejrzenia” wyznała prawdę na temat swojego wyglądu

CZYTAJ DALEJ

Maria Pakulnis w żałobie po ukochanym mężu

Choć udało im się pokonać zewnętrzne problemy w ich związku, na Krzysztofa Zaleskiego już czaiła się niebezpieczna choroba. W 2006 usłyszał straszną diagnozę - rak mózgu. Żona cały czas wspierała męża, kosztem zawodowych wyrzeczeń, wspólnie starali się z całych sił wygrać z nowotworem.

Mimo wsparcia i walki z chorobą niestety nie udało się jej pokonać - w 2008 Krzysztof Zaleski zmarł. Maria Pakulnis przyznaje, że po tak wielkim ciosie trudno było jej się podnieść. Po spędzeniu prawie 30 lat u boku ukochanego nie była w stanie odnaleźć się w świecie bez niego. Na długo usunęła się w cień z błysku fleszy i świata show-biznesu.

Aktorka wyznaje, że odejście męża było też ogromnym ciosem dla ich syna. Jan był zaledwie nastolatkiem gdy obserwował umierającego ojca, a ze śmiercią rodzica musiał się zmagać niemalże w tym samym czasie co z maturami. Przyznaje jednak, że dziecko było dla niej nieocenionym wsparciem podczas wspólnego przeżywania choroby.

Teraz Maria Pakulnis stara się odzyskiwać radość z życia, choć nie było to łatwe. Opowiada, że pomagają jej w tym małe radości takie jak opieka nad ogródkiem, czy gotowanie, któremu poświęciła całą książkę. Zapewnia także, że cały czas może liczyć na wsparcie bliskich i ukochanego syna, dzięki czemu jest jej coraz łatwiej.Artykuły polecane przez redakcję Świat Gwiazd:
  • Karol Strasburger obchodzi dzisiaj urodziny. Jak wspomina dzieciństwo?

  • Internautka skrytykowała Marcelinę Ziętek. Dziewczyna Żyły odpowiedziała

  • Kasia Cichopek wystąpiła w spocie TVP Kobieta. Fani pytają o jej stopy

źródło: Plejada

Alicja CzepliAutor

Jestem młodą, ambitną osobą. Moje największe zainteresowania to kino, literatura i polityka. Bardzo sobie cenię nowe wyzwania i pozyskiwanie ciekawych doświadczeń.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@swiatgwiazd.pl

Podobne artykuły

Antek Królikowski

Życie Gwiazd

Antek Królikowski wspomina zmarłego ojca. Pokazał poruszające nagranie

Czytaj więcej >
fot.instagram.com/elaromanowska/

Życie Gwiazd

Elżbieta Romanowska zmaga się z poważną chorobą. "Trzeba się wszystkiego nauczyć"

Czytaj więcej >
Kadr z programu Taniec z gwiazdami, prod. Polsat

Życie Gwiazd

"Taniec z gwiazdami". Jacek Jelonek wygra 13. edycję programu? Widzowie nie mają wątpliwości

Czytaj więcej >
Kadr z serialu Kryminalni, prod. TVN

Życie Gwiazd

Partnerka Marka Włodarczyka odebrała sobie życie w Boże Narodzenie. "Nie miała już nadziei"

Czytaj więcej >
fot. TRICOLORS/ East News

Życie Gwiazd

Małgorzata Kożuchowska ma szukać nowej pracy. Wróci do telewizji?

Czytaj więcej >
fot. KPRM - Narodowe Święto Niepodległości, cropped, PDM-owner, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=64051077

Życie Gwiazd

Franciszek Pieczka był legendą polskiego kina, co z jego majątkiem? "Nie dorobił się"

Czytaj więcej >