Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Newsy > Co Elon Musk robi w Polsce? Paparazzi robią mu zdjęcia co chwila. Najnowsze przywołują smutne skojarzenia
Katarzyna Derda
Katarzyna Derda 22.01.2024 16:56

Co Elon Musk robi w Polsce? Paparazzi robią mu zdjęcia co chwila. Najnowsze przywołują smutne skojarzenia

Elon Musk
Elon Musk w Polsce, fot. East News

Elon Musk w Polsce to wielkie wydarzenie. Jeszcze głośniej jest o jego wizycie w miejscu, którego historia jest najbardziej ponura ze wszystkich możliwych, dotyczących naszego kraju. Mamy zdjęcia.

Co Elon Musk robi w Polsce?

Elon Musk, miliarder i właściciel platformy X (dawny Twitter) przebywa w Polsce. Do naszego kraju dotarł już w niedzielę wieczorem, jednak to na dziś i jutro zaplanowane są najważniejsze wydarzenia z jego udziałem. Wizytę biznesmena chcieli już wykorzystać nawet lokalni politycy, jak Przemysław Czarnek, jednak plan wizyty Muska jest już ściśle ustalony.

Czarnek miał nadzieję, że uda mu się zainteresować światowej sławy miliardera aferą z aresztowaniem skazanych Macieja Wąsika i Mariusza Kamińskiego. Nic jednak nie wskazuje na to, by mu się udało. W poniedziałek Elon udał się bowiem do Krakowa, gdzie wziął udział w niezwykle głośnym sympozjum. Gdzie pojechał później? To dopiero zrobiło wielkie wrażenie!

Najbogatszy człowiek na świecie przyleciał do Polski. Tak wygląda jego odrzutowiec za 70 milionów dolarów Elon Musk pierwszy raz od dawna pokazał 2-letniego syna. Jak dziś wygląda X AE A-XII?

Elon Musk przyleciał do Polski

Elon Musk przybył do Polski w sposób, który można nazwać luksusowym, choć nawet to nie będzie wystarczające. Biznesmen przyleciał do naszego kraju odrzutowcem Gulfstream G650ER, którego koszt wynosi 70 milionów dolarów, czyli około 280 milionów złotych. To ulubiony sposób poruszania się miliardera. W zeszłym roku tą maszyną podróżował ponad 160 razy.

Godzina lotu takim odrzutowcem kosztuje około 14 tysięcy złotych. Nie wspominając nawet o śladzie węglowym, jaki generuje. Dziś jednak miliarder miał okazję do lekcji pokory. Udał się bowiem do miejsca z najsmutniejszą, gorzką historią. A wszystko zaczęło się już jakiś czas temu, od koszmarnej wypowiedzi Elona. Szczegóły i zdjęcia poniżej.

Gdzie znajduje się Elon Musk?

Jesienią 2023 roku Elon nie popisał się elokwencją. Na swojej platformie X (Twitter) opublikował koszmarny, kontrowersyjny wpis. Musk ogłosił w nim, że „żydowskie społeczności promują nienawiść przeciwko białym” oraz wspomagają sprowadzanie „hord mniejszości, które zalewają kraj”. Oczywisty antysemicki i rasistowski wydźwięk wypowiedzi spotkał się z gwałtowną reakcją.

Wpis Muska potępił Biały Dom, a potem szereg prestiżowych reklamodawców, w tym firma Disney. Miliarder szybko wycofał się z tej wypowiedzi i przeprosił za nią. Przyznał, że jego wypowiedź była „jedną z najgłupszych rzeczy”, jaką zrobił. To właśnie w związku z tymi słowami zgodził się wziąć udział w obchodach Międzynarodowego Dnia Pamięci o Holokauście.

21 stycznia Musk pojechał do muzeum Auschwitz-Birkenau, na teren dawnego obozu koncentracyjnego. Chciał w ten sposób oddać hołd ofiarom Holokaustu. Elon będzie też gościem podczas ceremonii organizowanej na terenie Auschwitz przez Europejskie Stowarzyszenie Żydowskie. Późnym wieczorem w Krakowie ma on też wziąć udział w dyskusji z Benem Shapiro na temat antysemityzmu w internecie.

Elon Musk w Polsce, wizyta w muzeum Auschwitz-Birkenau
Elon Musk w Polsce w muzeum Auschwitz-Birkenau, fot. Andrzej Rudiak/East News
Elon Musk w Polsce, wizyta w muzeum Auschwitz-Birkenau
Elon Musk w Polsce w muzeum Auschwitz-Birkenau, fot. Andrzej Rudiak/East News
Elon Musk w Polsce, wizyta w muzeum Auschwitz-Birkenau
Elon Musk w Polsce w muzeum Auschwitz-Birkenau, fot. AKPA
Tagi: Elon Musk