Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Newsy > Dawid Podsiadło o trudnej relacji z ojcem. Dopiero teraz odważył się na te słowa
Katarzyna Derda
Katarzyna Derda 09.07.2024 21:28

Dawid Podsiadło o trudnej relacji z ojcem. Dopiero teraz odważył się na te słowa

Dawid Podsiadło
fot. KAPiF

Dawid Podsiadło niemal nie mówi o życiu prywatnym. Kultowy artysta postanowił za to o nim zaśpiewać. W której piosence ujawnia ponurą tajemnicę, związaną z jego ojcem?

Dawid Podsiadło: kariera, płyty

Dawid Podsiadło, choć teraz mało osób już o tym pamięta, zaczynał karierę w programie “X Factor”. W 2012 roku zwyciężył w 2. sezonie. Już rok później wydał swój debiutancki album “Comfort and Happiness”. Krążek okazał się hitem: był najlepiej sprzedającą się płytą tamtego roku w Polsce. Jego kolejne płyty pokrywały się diamentem, a ostatnia “Lata dwudzieste” z 2022 zdobyła status poczwórnej platyny.

Podsiadło był aż 18 razy nominowany do prestiżowej nagrody Fryderyki, z czego 12-krotnie wygrywał. Jest uznawany za jeden z głosów pokolenia i jednego z najważniejszych artystów ostatniej dekady. Mimo tak wielkiej popularności wciąż niewiele wiemy o jego życiu prywatnym. Dopiero niedawno na jaw wyszła smutna tajemnica jego ojca. Wokalista zdradził ją w jednej z piosenek.

Niebywała scena na koncercie Dawida Podsiadło. Tak potraktował fankę Kim jest żona Jerzego Stuhra? Żyła w jego cieniu, wykonując oklaskiwany zawód

Dawid Podsiadło: życie prywatne

W mediach nie brakowało doniesień o związku Dawida z Marysią Dębską. Dużo trudniej znaleźć informacje o jego dzieciństwie i rodzicach. Wiadomo, że Podsiadło urodził się i wychował w Dąbrowie Górniczej. Tam chodził do liceum oraz uczył w szkole muzycznej. Jakie relacje miał z rodzicami? Odpowiedź na to pytanie jest skomplikowana.

Jego młode lata związane są z bardzo smutnymi wspomnieniami, dotyczącymi ojca. Podsiadło dopiero teraz ujawnił w wywiadzie, o czym naprawdę jest piosenka “Eight” z jego drugiej płyty. O czym opowiada ten utwór? Wszystkie przykre szczegóły poniżej.

Dawid Podsiadło śpiewa o swoim ojcu

Piosenka “Eight” znalazła się na drugiej płycie Podsiadły, czyli albumie “Annoyance and Disappointment” z 2015 roku. Krążek, który szybko zyskał status diamentowego, skrywa smutną tajemnicę: opowieść o problemach alkoholowych, na jakie mógł cierpieć ojciec muzyka. Dawid śpiewa w utworze, co mężczyzna zafundował bliskim:

Jeśli kochasz jej uśmiech, gdy jesteś trzeźwy, nie sięgnąłbyś więcej po kieliszek. Jeśli myślisz, że zapomnę o tym, co się stało, wznieś kieliszek i znów się napij. […] Minęły lata – ty dzwonisz. Pękam ze śmiechu w chwili, gdy rozdzierasz mnie na kawałki – brzmi tekst po angielsku.

W rozmowie z “Tygodnik” TVP Podsiadło wyjaśnił, że śpiewanie po angielsku daje mu siłę na opowiedzenie o tych sprawach, o których nie dałby rady wypowiedzieć się w ojczystym języku.

Nie byłbym na siłach, aby powiedzieć o niektórych sprawach po polsku. W utworze zahaczam o moją trudną relację z ojcem. Angielski daje mi bezpieczną strefę – przyznał Dawid.

W tej samej rozmowie dodał, że w rzeczywistości wychowała go mama oraz starszy brat.

Chciałem być taki jak on, zawsze. Wychowywali mnie tylko mama i brat. I przez tę różnicę wieku między mną a nim, przez jego rolę w domu, był dla mnie wielkim autorytetem, wzorem. Do dziś jest jedyną osobą, której nie potrafię otwarcie się sprzeciwić – ujawnił muzyk.

Poniżej znajdziecie klip do piosenki “Eight”.

Dawid Podsiadło, piosenka o ojcu, ujawnił problem alkoholizmu ojca w piosence
Dawid Podsiadło na koncercie, fot. KAPiF
Dawid Podsiadło, piosenka o ojcu, ujawnił problem alkoholizmu ojca w piosence
Dawid Podsiadło, Bestsellery Empiku 2018, fot. KAPiF

Źródło: tygodnik.tvp.pl