Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Newsy > Dorota Wellman martwi się o syna. "Nie mogę przez to spać spokojnie"
Weronika Chmielewska
Weronika Chmielewska 24.02.2023 08:13

Dorota Wellman martwi się o syna. "Nie mogę przez to spać spokojnie"

Dorota Wellman
fot. KAPiF

Dorota Wellman postanowiła otworzyć się na temat prywatności syna. Obserwując dorosłego mężczyznę i obecną sytuację w kraju, z coraz to większym przerażeniem myśli o jego przyszłości.

Gwiazda TVN długo czekała na nadejście dziecka. Gdy to się udało, była najszczęśliwsza na świecie. Teraz jednak obawia się, że jej syn nie będzie mógł poznać radości rodzicielstwa.

Dorota Wellman obawia się o przyszłość syna

Wraz z mężem, Krzysztofem Wellmanem, spędza w małżeństwie już ponad trzy dekady. Po wielu staraniach para doczekała się syna, Jakuba, który szybko stał się oczkiem w głowie matki.

Choć Dorota Wellman nie otwiera się na tematy rodzinne, obawa o przyszłość syna sprawiła, że postanowiła o niej opowiedzieć. Głównym źródłem dławiącego strachu, jest myśl o niezałożeniu rodziny przez mężczyznę.

Cały czas myślę o tym, co zastaną moje wnuki, jak będzie funkcjonował mój syn, w kraju, w którym politycy robią, co chcą i stają się bezkarni — przyznała w rozmowie z "Faktem".

Jacek Murański przemówił pierwszy raz po śmierci syna. Wspomniał o przyczynie śmierci, ślubie i planowanym dziecku

Dorota Wellman uderza w obecny rząd

Argumentując swoje obawy, na pierwszy plan prezenterka podkreśla obecną sytuację kobiet, które po prostu nie chcą zakładać rodzic. Takie decyzje jej nie szokują, jednak bardzo niepokoją w stosunku do przyszłości jej dziecka.

Ależ oczywiście, nie mogę przez to spać spokojnie. Przerażające jest to, że w moim rodzinnym kraju kobiety boją się rodzić dzieci, kraj jest opresyjny wobec kobiet. Przerażające jest to, że coraz więcej kobiet mówi, że boi się mieć dziecko. Mówi się o dzietności, odmawiając ludziom finansowania procedury in vitro, na którą nie stać wiele rodzin — wyznała.

Dorota Wellman zdradziła, że jej syn rozważał nawet przeprowadzkę za granicę, jednak obecnie nie chce zostawiać bliskich. Jego matka również ma nadzieję, że uda mu się znaleźć stabilizację w kraju, choć nie jest to prosto.

Dorota Wellman o wzlotach i upadkach małżeństwa

Początkowo jej relacja z Krzysztofem Wellmanem była bardziej związkiem dwóch przyjaciół niż możliwością na małżeństwo. Wspólne rozmowy przybliżyły jednak do siebie duet, który po czasie poczuł głębsze uczucie. 

Poznali się w latach 80. na planie filmowym, gdzie on pracował jako fotograf, a ona jako asystentka reżysera. Obecnie są małżeństwem z ponad 30-letnim stażem i rodzicami dorosłego już Jakuba. Dziennikarka przyznaje, że nie zawsze ich relacja przypomina sielankę, ale to właśnie gorsze dni upewniają ich o swoim dopasowaniu.

Nie ma w nas nienawiści. Jeśli się kłócimy, to tylko o rzeczy ważne. Człowiek sprawdza się w życiu podczas gorszych dni, kryzysów — wyznała w jednej z rozmów.

Zobacz zdjęcia:

Dorota Wellman.jpg
fot. KAPiF

Zapraszamy na naszego Instagrama

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami na temat gwiazd i nowinek ze świata show-biznesu koniecznie napisz do nas na adres: redakcja@swiatgwiazd.

Źródło: Fakt, Viva!