Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Newsy > "Efekt jojo panią dopadł". Karolina Szostak mierzy się z nieprzyjemnymi komentarzami. Fani stanęli w obronie
Katarzyna Derda
Katarzyna Derda 14.12.2023 17:55

"Efekt jojo panią dopadł". Karolina Szostak mierzy się z nieprzyjemnymi komentarzami. Fani stanęli w obronie

Karolina Szostak
Jak wygląda teraz Karolina Szostak?, fot. KAPiF

Karolina Szostak ledwie kilka lat temu schudła 30 kilogramów. Stosowała przy tym kontrowersyjne metody odchudzania, które miały ustrzec ją przed efektem jojo. Teraz mierzy się z krytycznymi komentarzami. Nowe zdjęcia wywołały falę reakcji. Jak wygląda dziennikarka?

Karolina Szostak schudła 30 kilogramów, jaką dietę stosowała?

Karolina Szostak w 2019 roku schudła aż 30 kilogramów. Stosowaną dietę i metody odchudzania opisała w książce „Moja spektakularna metamorfoza”. Później wydała kolejną, „Mój spektakularny detoks”, w której przekonywała, że regularne „oczyszczanie” organizmu ustrzeże ją przed efektem jojo.

To cudownie oczyszcza organizm ze wszystkich zanieczyszczeń. A we wrześniu robię dwa tygodnie tak zwanej przypominajki. […] Nie jem nabiału i pszenicy. Zwracam uwagę na to, by nie łączyć białkowych produktów z węglowodanami. Nie mówię już o przetworzonej żywności! – mówiła o swojej diecie Szostak.

W tym miejscu należy przypomnieć, że tzw. oczyszczanie organizmu związane jest ze szkodliwymi mitami. Jak przekonują badacze z Narodowego Centrum Edukacji Żywieniowej, brakuje potwierdzonych dowodów świadczących o skuteczności detoksu. Organizm pozbywa się tego, co uznaje za toksyczne, dzięki pracy wątroby i nerek. Sposób spalania tłuszczu i masy mięśniowej może przy tym prowadzić do efektu jojo.

Ze względu na eliminację wielu produktów spożywczych diety oczyszczające mogą przyczyniać się do powstania i rozwoju licznych komplikacji zdrowotnych. […] Do tej pory nie przeprowadzono badań naukowych, które wspierałyby tezę o skuteczności stosowania diet oczyszczających w kontekście redukcji masy ciała. Brakuje dowodów świadczących o bezpieczeństwie stosowania tego typu diet, natomiast lista potencjalnych zagrożeń jest długa. Nie są to również diety oficjalnie rekomendowane przez żadne uznane towarzystwa naukowe – czytamy na stronie Narodowego Centrum Edukacji Żywieniowej.

Na poniższym zdjęciu możecie zobaczyć, jak Szostak wyglądała w 2019 roku. Teraz bardzo się zmieniła, choć na jej Instagramie zdjęcia pokazują zupełnie inny wygląd. Wywołało to falę oburzenia. Poniżej wszystkie szczegóły i nowe zdjęcia dziennikarki.

Karolina Szostak
Karolina Szostak w 2019 roku, fot. KAPiF
Plejada gwiazd na koncercie Alicji Węgorzewskiej. Córka artystki w centrum uwagi. Wyrosła na piękną kobietę Ramówka Polsatu. Kreacje gwiazd robią wrażenie: Doda, Janachowska, Szostak, Romanowska, Gilon [DUŻO ZDJĘĆ]

Nowe zdjęcia Karoliny Szostak, jak wygląda teraz?

Szostak zamieściła ostatnio na Instagramie zdjęcie z mamą, wykonane na potrzeby sesji do magazynu „Viva”. Karolina pozuje tam z Marylą Szostak, a internauci szybko zauważyli, że jej sylwetka na fotografii wygląda rażąco inaczej, niż na zdjęciach wykonanych ostatnio przez fotoreporterów na wydarzeniach publicznych.

  • Photoshop aż oczy bolą. Na Pudelku pokazali, że znowu jest nadwaga. I po co tak udawać?
  • To już chyba nie chodzi nawet o dopie*dalanie, ale po co celebryci zakłamują rzeczywistość? Na Instagramie wszystko pięknie, ładnie a w lustrze inna gęba – komentują internauci.

Wiele osób wprost wytknęło Karolinie, że dopadł ją efekt jojo. Wtedy w jej obronie stanęli fani. Poniżej przeczytacie o burzliwej wymianie zdań, możecie też zobaczyć nowe zdjęcia Szostak. Jak bardzo zmieniła się jej sylwetka?

Karolina Szostak skrytykowana w sieci, fani stanęli w obronie

Internauci, widząc zdjęcie Karoliny i Maryli Szostak, postanowili niewybrednie skomentować wygląd dziennikarki.

  • Niestety, ale efekt jojo Panią dopadł. Wiem coś o tym, też przechodziłam taki okres w życiu.
  • Tak jakby połowę więcej jak tu na fotkach, sorrki, ale efekt jojo tak zwany.

Od razu pojawiły się komentarze fanów, którzy stanęli w obronie Szostak.

  • Karolina, jesteś piękna.
  • Każdy jest inny, nie każdy w rozmiarze XS, więc szanujmy siebie i swoich odbiorców.
  • Świetne zdjęcie. [...] Olać hejterów analizujących, co w naszym życiu się dzieje.
  • Ulżyło ci? Po co to piszesz? Jeśli dopadł, to pewnie sama zauważyła, bez publicznej uwagi. Jest piękna w każdym rozmiarze, a ty paskudnego charakteru nie zmienisz – czytamy słowa fanów.

Poniżej możecie zobaczyć wspomniane kontrowersyjne zdjęcie Szostak oraz fotografie dziennikarki, wykonane na jubileuszowym pokazie Macieja Zienia, w grudniu 2023.

Karolina Szostak
Karolina Szostak na pokazie Macieja Zienia, grudzień 2023, fot. KAPiF
KAPIF_1000pix_K1138771F.jpg
Karolina Szostak na pokazie Macieja Zienia, grudzień 2023, fot. KAPiF
Karolina Szostak
Karolina Szostak w 2022 roku, fot. KAPiF
Karolina Szostak
Karolina Szostak w 2019 roku, fot. KAPiF
Karolina Szostak po schudnięciu, fot. KAPIF
Karolina Szostak po schudnięciu, fot. KAPIF
Karolina Szostak po schudnięciu, fot. KAPIF
Karolina Szostak po schudnięciu, fot. KAPIF

Źródło: ncez.pzh.gov.pl