Swiatgwiazd.pl > Tylko u nas > Ekspert od mowy ciała ocenia zachowanie Harry'ego i Meghan w dokumencie Netflixa. "To popularny trick"
Magdalena Cichocka
Magdalena Cichocka 19.12.2022 09:33

Ekspert od mowy ciała ocenia zachowanie Harry'ego i Meghan w dokumencie Netflixa. "To popularny trick"

Harry i Meghan
fot. kadr z serialu "Harry i Meghan" / Netflix

Serial "Harry i Meghan", który pojawił się w minionych dniach na platformie Netflix, wzbudził ogromne emocje wśród widzów. Część z nich dopatruje się spisków i kłamstw, z kolei inni zdecydowali się stanąć po stronie głównych bohaterów. Postanowiliśmy skontaktować się z ekspertem od mowy ciała, który przeanalizował zachowanie Meghan i Harry'ego przed kamerami.

Produkcja skupiająca się na losach członków brytyjskiej rodziny królewskiej może poszczycić się rekordową oglądalnością. W dniu premiery oglądano go łącznie przez 8.1,55 mln godzin w przynajmniej 28 mln gospodarstw domowych. Warto więc pochylić się nad serialem i popatrzeć na niego nieco szerzej.

Ekspert od mowy ciała przeanalizował zachowanie Meghan Markle

Serial ukazany na platformie Netflix poruszył serca milionów widzów na całym świecie, co nie oznacza, że na temat produkcji nie brakuje krytycznych komentarzy. My postanowiliśmy skupić się jednak na czymś zupełnie innym, a mianowicie na prawdzie i emocjach. W związku z tym porozmawialiśmy z Maurycym Sewerynem, ekspertem od mowy ciała i wystąpień publicznych. Zwracając szczególną uwagę na wypowiedzi Meghan, da się zauważyć pewne gesty i zachowania, które regularnie się powtarzają. Mowa m.in. o uciekaniu wzrokiem w bok. Nasz rozmówca podkreślił, że Meghan Markle doskonale wie, że patrzenie wprost do kamery sprawia, że widzowie odbierają słowa najsilniej i odczytują je jako prawdę. Żona Harry'ego wykorzystuje to i w większości momentów patrzy dokładnie w obiektyw. To jednak nie jedyne, co udało nam się zaobserwować. Maurycy Seweryn w rozmowie ze "Światem Gwiazd" wyjaśnił, co oznaczają konkretne zachowania wzrokowe. — Meghan, kiedy musi odpowiadać na pytania, których wcześniej nie znała, albo nie do końca pamięta treść, którą sobie zaplanowała, zachowuje się jak zwykły człowiek. Wówczas pojawiają się standardowe zachowania wzrokowe. Polegają one na patrzeniu przez Meghan w konkretnych kierunkach, kiedy przypomina sobie coś lub kiedy konstruuje wypowiedź. Kiedy mówi o odczuciach cielesnych. patrzy w dół w prawo. Kiedy o odczuciach emocjonalnych w lewo w dół. Kiedy przypomina sobie obrazy, patrzy do góry w lewo. Kiedy nie pamięta i wymyśla pewne obrazy, sceny to patrzy w prawo do góry (z perspektywy patrzenia Meghan, widz widzi to na zasadzie lustra - odwrotnie). Z kolei zerkanie w dół ma inne znaczenie. Często jest to ucieczka od emocji, takich jak złość czy agresja. Może wyrażać speszenie, tremę, zawstydzenie, zakłopotanie lub niezgadzanie się z drugą osobą, z sytuacją czy wyglądem. Kiedy Meghan wypowiadała się o artykułach pojawiających się w prasie na jej temat, hamowała złość i niechęć do omawianej sytuacji. Meghan Markle zdarza się również kiwać głową podczas wypowiedzi. Kiedy przytakuje, potwierdza swoje słowa, ale może to stanowić również wybijanie rytmu, którego używa się zamiast gestykulacji. Kiwanie głową po bokach oznacza zaprzeczanie. — Jest to gest głową dopasowany do sposobu myślenia w danej chwili, kiedy chce podkreślić, że nie ma innej opcji, bezapelacyjnie tak jest — wyjaśnił nam ekspert.

Subtelne czułości i zerkanie na siebie wzajemnie

Oczom widzów zapewne nie umknęły momenty, w których Harry i Meghan zdobywali się na delikatne, czułe gesty. Siedząc obok siebie na kanapie, często zerkali na siebie wzajemnie, kiedy to drugie zabierało głos. Maurycy Seweryn wyjaśnił, jak możemy rozumieć to zachowanie. — Zerkanie na partnera w czasie udzielania wywiadów to popularny trick. Jest to najczęściej wyuczone zachowanie, którego celem jest skupienie całkowitej uwagi na osobie, która w danym momencie wypowiada słowa, udziela wywiadu. Podkreśla to wagę mówiącego, jego wiarygodność i szczerość. Często towarzyszy temu potakiwanie, reagowanie emocjonalne mimiką na wypowiadane słowa. To ostatnie, nawet jeżeli jest zaprzeczeniem słów męża, to oddaje jej ocenę, ale jeszcze bardziej podkreśla jego prawdomówność. Naszą uwagę przykuły również momenty, kiedy Meghan i Harry trzymali się za ręce. Markle często dodatkowo chwytała męża za ramię. Małżeństwo pozowało nawet w ten sposób do zdjęć. Jak udało nam się dowiedzieć: — Większość z nas takie obejmowanie postrzega jako wyraz czułości w połączeniu z pewną bezbronnością. W stereotypach mężczyzna jako silniejszy i większy osobnik ma stanowić oparcie dla kobiety. I to ułożenie mowy ciała ma taki wydźwięk. Łapiąc męża za ramię podczas wywiadu Meghan chce, żeby ludzie zobaczyli, że w tym właśnie momencie wypowiadane słowa, prezentowane treści budzą w niej silne emocje — wyjaśnił Maurycy Seweryn. Dodatkowo ekspert podkreślił, że takie zachowanie wiąże się z okazaniem nie tylko czułości, ale i wsparcia. Co ciekawe, trick ten podkreśla szczerość i prawdziwość emocjonalną nawet wtedy, gdy wypowiedzi są przekoloryzowane.

Zobacz zdjęcia:

Meghan i Harry
fot. kadr z serialu "Harry i Meghan"
Meghan Markle
Meghan Markle, fot. kadr z serialu "Harry i Meghan"
Książę Harry
Kadr z: "Harry i Meghan", Netflix (2022)
Meghan i Harry
fot. kadr z serialu "Harry i Meghan"

Artykuły polecane przez redakcję Świata Gwiazd:

  1. Odetchnij w końcu pełną piersią. Znamy sprawdzone sposoby

  2. Uporczywy problem zniknie. Wystarczy zrobić jedną rzecz

  3. Piotr Woźniak-Starak był synem jednego z najbogatszych Polaków. Czym zajmuje się teść Agnieszki Woźniak-Starak?

Zapraszamy na naszego Instagrama

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami na temat gwiazd i nowinek ze świata show-biznesu koniecznie napisz do nas na adres: [email protected].