Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Newsy > "George pod specjalną opieką". Niepokojące wieści nt. syna chorej na raka Kate. Musiał wkroczyć William
Paweł Sekmistrz
Paweł Sekmistrz 11.04.2024 17:48

"George pod specjalną opieką". Niepokojące wieści nt. syna chorej na raka Kate. Musiał wkroczyć William

East News
East News

Dzieci księcia Williama i księżnej Kate muszą mierzyć się w ostatnim czasie z wieloma trudnymi kwestiami, z chorobą matki na czele. Następca tronu, książę George ma być “całkowicie zagubiony”. Jak jego rodzice próbują temu zaradzić?

Księżna Kate walczy z rakiem

Informacja o chorobie księżnej Kate wstrząsnęła wielbicielami brytyjskiej rodziny królewskiej na całym świecie. Po kilkutygodniowej absencji w przestrzeni publicznej, monarchini opublikowała w sieci poruszające wideo.

Wyznała na nim, że po swojej styczniowej operacji jamy brzusznej, lekarze wykryli u niej nowotwór. Żona księcia Williama podjęła decyzję o poddaniu się prewencyjnej chemioterapii.

To wyjątkowo trudny czas dla brytyjskiej korony, ale jeszcze trudniejszy dla najbliższych Kate Middleton. Szczególną trudność przyniosło przede wszystkim wytłumaczenie zaistniałej sytuacji dzieciom księżnej.

Takiego rozłamu w rodzinie królewskiej nikt się nie spodziewał. Nie z tej strony. Wszystko w cieniu walczących z rakiem Kate i Karola Magia sztucznej inteligencji na wyciągnięcie ręki. Samsung rozszerza dostępność przełomowych funkcji Galaxy AI

Dzieci księżnej Kate dowiedziały się o chorobie matki

Książę William i księżna Kate doczekali się trójki dzieci: George'a, Charlotte i Louisa. Ostatnie trzy lata w ich życiu były okresem wielu dramatów. Najpierw śmierć pradziadka Filipa, wkrótce później prababci Elżbiety.

Najtrudniejszy wydaje się jednak rok bieżący, w którym kolejno dowiedzieli się o chorobie dziadka a wkrótce później również mamy. Źródło z kręgu rodziny królewskiej przekazało w rozmowie z “New Idea”, że najstarsza z pociech Kate i Williama, książę George, dowiedział się o całej sytuacji wcześniej od swojego rodzeństwa.

Dzieci zostały poinformowane osobno, aby George mógł wesprzeć Charlotte i Louisa. Był całkowicie zagubiony, zanim mama i tata usiedli obok niego i powiedzieli mu prawdę - informuje magazyn.

Jak książę George radzi sobie z chorobą matki?

Jak informuje “New Idea”, książę George jest “pod specjalną opieką”. Szczególną uwagę poświęca mu ojciec, który był tylko pięć lat starszy, gdy przeżywał osobistą tragedię związaną ze śmiercią swojej matki, księżnej Diany.

George przeszedł przez ostatnie kilka tygodni długą drogę, będąc na tyle dojrzałym, by zdawać sobie sprawę z tego, co się dzieje. Wiele przeszedł, a teraz trzyma się blisko swojego taty - przekazał informator “New Idea”.

Księżna Kate patrzy podobno w przyszłość z optymizmem, który dodaje otuchy jej najbliższym. Na wysokości zadania stanął również książę William, który pomaga swoim dzieciom z radzeniem sobie z tą trudną sytuacją.

książę William i księżna Kate
Księżniczka Charlotte, książę George, księżna Kate i książę William, fot. Rex Features/East News
książę George
Książę George, fot. Rex Features/East News
książę William i księżna Kate
Księżna Kate i książę William, fot. Zak Hussein / SplashNews.com/East News

Źródło: “New Idea”