Meryl Streep zafascynowana polską aktorką Żródło: Tom Nicholson/REX/Shutterstock/EAST NEWS

Meryl Streep zafascynowana grą polskiej aktorki. Według niej powinna dostać Oscara

16 Luty 2021 Barbara BujarBarbara Bujar

Do Grażyny Barszczewskiej dotarła wypowiedź, której w jednym z wywiadów udzieliła Meryl Streep. Amerykańska gwiazda wspomniała o polskiej aktorce, która ujęła ją w filmie Roberta Glińskiego „Wszystko, co najważniejsze”. Według trzykrotnej zdobywczyni Oscara prestiżowa statuetka powinna trafić także w ręce Grażyny Barszczewskiej.

  • Meryl Streep jest trzykrotną zdobywczynią Oscara
  • Niedawno uznała, że nagrodę powinna otrzymać także Grażyna Barszczewska
  • Polska aktorka ujęła ją rolą w filmie Roberta Glińskiego
  • Ekranizacja „Wszystko, co najpiękniejsze” trafiła do kin w 1993 roku

Grażyna Barszczewska, którą polscy widzowie znają między innymi z serialu „Londyńczycy”, głęboko zapadła w pamięć Meryl Streep. W jednym z wywiadów amerykańska aktorka wspomniała bowiem o Barbarze Zielińskiej – postaci z filmu „Wszystko, co najpiękniejsze”.

Grażyna Barszczewska w filmie z 1992 roku

„Wszystko, co najpiękniejsze” to polski film fabularny z 1992 roku. Jego oficjalna premiera odbyła się 21 kwietnia 1993 roku. Film jest ekranizacją autobiograficznej opowieści Oli Watowej, a jego obsadę zasilają największe gwiazdy polskiego kina.

W filmie Roberta Glińskiego widzowie mogą zobaczyć między innymi: Ewę Skibińską, Krzysztofa Globisza, Bogusława Lindę oraz Karola Strasburgera. W jedną z głównych postaci wciela się także Grażyna Barszczewska. To właśnie ona – rolą Barbara Zielińskiej – skradła serce żywej legendzie amerykańskiego kina, Meryl Streep.

Meryl Streep zachwycona grą Grażyny Barszczewskiej

Gdy do kin wchodził film z udziałem Grażyny Barszczewskiej, Meryl Streep odbierała kolejną nominację do Oscara. Aktorka ma ich na swoim koncie już kilkanaście. Trzy razy została natomiast laureatką tej prestiżowej nagrody.

Paulina Młynarska skrytykowała Małgorzatę Rozenek. „Grasz na siebie, a nie na rzecz innych kobiet”Paulina Młynarska skrytykowała Małgorzatę Rozenek. „Grasz na siebie, a nie na rzecz innych kobiet”Czytaj dalej

W przeciwieństwie do amerykańskiej gwiazdy Grażyna Barszczewska nie zrobiła międzynarodowej kariery i dała się poznać jedynie polskiej publiczności. To nie stanęło jednak na przeszkodzie, by o jej wspaniałej grze aktorskiej dowiedziała się sama Meryl Streep. Aktorka, gdy po raz pierwszy zobaczyła „Wszystko, co najpiękniejsze”, zachwyciła się filmową Barbarą Zielińską.

Fascynacja polską aktorką towarzyszy Meryl Streep od wielu lat. Gwiazda opowiedziała o tym przy okazji jednego z wywiadów. Jak stwierdziła, za rolę w filmie Roberta Glińskiego Grażyna Barszczewska powinna otrzymać Oscara. Słowa te dotarły do samej zainteresowanej.

O wypowiedzi Meryl Streep polskiej aktorce miał opowiedzieć kolega mieszkający wówczas w Los Angeles – aktor Roman Marzec. Grażyna Barszczewska postanowiła odnieść się do tego, co usłyszała.

- Następnego dnia z biura attaché kultury ambasady amerykańskiej dotarła ta informacja do mojej dyrekcji Teatru Polskiego. To było dla mnie mega wyróżnienie – mówiła w jednym z wywiadów.

Kariera Grażyny Barszczewskiej

Grażyna Barszczewska urodziła się 1 maja 1947 roku w Warszawie. W 1970 roku ukończyła studia na PWST w Krakowie. Pierwszy raz na ekranie pojawiła się w filmie „Trzecia część nocy”.

Dziś publiczność zna Grażynę Barszczewską z kilkudziesięciu filmów i seriali. Do najpopularniejszych produkcji z jej udziałem zalicza się między innymi „Łabędzi śpiew” czy „Karierę Nikodema Dyzmy”. W 2011 roku Grażyna Barszczewska została nominowana do Złotej Kaczki za rolę w filmie „Wygrany”.

Grażyna BarszczewskaGrażyna Barszczewska (Źródło: East News)

Artykuły polecane przez redakcję ŚwiatGwiazd.pl:

Źródło: WP Kobieta, Wikipedia

Następny artykuł