Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Newsy > Iga Świątek w końcu przeczytała komentarze o sobie, musiała zabrać głos. "Ludzie tak mnie oceniają"
Katarzyna Derda
Katarzyna Derda 31.05.2023 17:38

Iga Świątek w końcu przeczytała komentarze o sobie, musiała zabrać głos. "Ludzie tak mnie oceniają"

Iga Świątek
Fot. ANNE-CHRISTINE POUJOULAT/AFP/East News

Najpopularniejsza polska tenisistka obchodzi dziś 22. urodziny. Iga Świątek rzadko opowiada w wywiadach o swoim życiu prywatnym i trudnych emocjach, teraz jednak zrobiła wyjątek. Opowiedziała, co poczuła, kiedy przeczytała komentarze na swój temat.

Iga jest zwyciężczynią trzynastu turniejów WTA w grze pojedynczej, w tym trzech turniejów wielkoszlemowych. Od zeszłego roku jest liderka rankingu singlowego WTA. Odkąd w 2016 roku przeszła na zawodowstwo, jest prawdziwą dumą Polski. A jednak i ona musi mierzyć się z hejtem.

Iga Świątek: odpowiedzialne życie pełne wyrzeczeń

Tenisistka, mimo młodego wieku, prowadzi zupełnie inny tryb życia niż jej rówieśniczki. Sukcesy, jakie odnosi na korcie, okupione są brakiem czasu na tak zwane życie prywatne. Jej skupienie na pasji sprawia, że jest rozsądna także w kwestii innych spraw, jak finanse.

Jej ojciec Tomasz Świątek w wywiadzie dla portalu sport.tvp.pl wyznał, że odpowiedzialny sposób gospodarowania zarobkami wyniosła z domu. „Jeszcze dwa lata temu zastanawiała się przed każdym zakupem. [...] Dziś z pewnością ma większy komfort finansowy, ale nie ma takich pomysłów, żeby kupować na przykład jakieś drogie rzeczy bez celu” zaznaczył.

Po śmierci ukochanego męża Justyna Kowalczyk podjęła decyzję. Smutne, ale zrozumiałe konsekwencje

Iga Świątek szczerze o życiu prywanym

Świątek nie mówi zbyt często o swoim życiu prywatnym i uczuciach. Ostatnio udzieliła jednak wywiadu magazynowi „Twój Styl”, w którym opowiedziała, jak spędza czas, kiedy nie trenuje lub nie wygrywa zawodów. Okazuje się, że nie szuka miłości. Co zatem wypełnia jej codzienność?

Lubię powtarzać, że jeśli nie mam czasu na czytanie książek, to znaczy, że nie mam równowagi w pracy i w życiu i muszę coś zmienić. Chyba nigdy nie zrezygnuję z czytania, uwielbiam to. Nie rezygnuję też z czasu z bliskimi i przyjaciółmi, ale mam go, niestety, mało. I to jest właśnie jedno z wyrzeczeń. O! Nie zrezygnowałam też z jedzenia – wyznała.

Iga Świątek o hejcie w sieci

Iga zazwyczaj nie czyta komentarzy na swój temat, kiedy jednak zrobiła wyjątek, była przerażona. „Jestem tylko człowiekiem i tylko czasami inni o tym zapominają. Ostatnio zrobiłam wyjątek i przeczytałam wiele komentarzy po mojej przegranej z Barborą Krejcikovą w finale turnieju w Dubaju. Było mi przykro, że ludzie tak mnie oceniają” ogłosiła.

Jedni uważają, że skoro byłam przeziębiona, nie powinnam była grać. Drudzy – że mogłabym grać lepiej. A ja przecież wyszłam na mecz z zatkanym nosem i bolącym gardłem. Mimo to dałam z siebie wszystko, co mogłam w tamtej chwili. […] Ale czy fakt, że zdarzają mi się kryzysy, to moja słabość? Nie sądzę – zaznaczyła Iga. 

Zobacz zdjęcia:

Iga Świątek
Iga Świątek, fot. KAPiF
Iga Świątek
Iga Świątek, fot. ANNE-CHRISTINE POUJOULAT/AFP/East News
Iga Świątek
Iga Świątek, fot. KAPiF

Źródło: Twój Styl, sport.tvp.pl