Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Newsy > 72-letnia Krystyna Pawłowicz ma niezłe dochody. Pensja, emerytura...
Anna Lipska
Anna Lipska 14.06.2024 06:54

72-letnia Krystyna Pawłowicz ma niezłe dochody. Pensja, emerytura...

Krystyna Pawłowicz emerytura
Krystyna Pawłowicz, fot. East News

Krystyna Pawłowicz w kwietniu tego roku skończyła 72 lata. Mimo to wciąż pracuje. Jej wypłata jest dodatkiem do niezłej emerytury. Ile wynosi świadczenie? To kwota, która może zwalić z nóg. 

Krystyna Pawłowicz: kariera polityczna

Krystyna Pawłowicz to prawniczka, która zajmuje się przede wszystkim prawem gospodarczym. W latach 2007-2011 była członkiem Trybunału Stanu, a w latach 2011 - 2019 była posłanką Sejmu RP, od 2019 roku jest sędzią Trybunału Konstytucyjnego. 

Pawłowicz jest znana z wielu kontrowersyjnych wypowiedzi oraz wpisów na Twitterze. Nie założyła rodziny. 

Krystyna Pawłowicz, fot. East News
Krystyna Pawłowicz, fot. East News
Nieoczekiwana publikacja "Dzień Dobry TVN" ws. Wellman i Prokopa. Po tylu latach...

Krystyna Pawłowicz odeszła z polityki

Rezygnacja Krystyny Pawłowicz z sejmowej kariery była bardzo szeroko komentowana przez polskie media. Nie da się bowiem ukryć, że pani profesor dała się zapamiętać, jako dosyć niepokorna działaczka PiS i nawet prezes nie był w stanie jej okiełznać. Zawsze mówiła to, co myśli i wielokrotnie dostawała upomnienia od Komisji Etyki Poselskiej, która prosiła ją między innymi o kontrolowanie języka.

Była posłanka nie jest już jedną z kluczowych osób w polityce, to nadal wzbudza zainteresowanie społeczeństwa, w końcu została Sędzią Trybunału Konstytucyjnego.

Krystyna Pawłowicz, fot. East News
Krystyna Pawłowicz, fot. East News

Ile wynosi emerytura Krystyny Pawłowicz?

Krystyna Pawłowicz nie może narzekać na wysokość emerytury. Na jakie świadczenie z ZUS może liczyć sędzia Trybunału Konstytucyjnego i wieloletnia poseł Prawa i Sprawiedliwości? 

Była posłanka pobiera świadczenie od 2012 roku, a dzięki temu, że wciąż pracuje, jego wysokość, po ponownym przeliczeniu, mogłaby jeszcze wzrosnąć. Ile miesięcznie dostaje z ZUS wyliczył "Super Express".

Tabloid informuje, że obecna pensja, jaką otrzymuje Krystyna Pawłowicz, to około 23 tys. złotych miesięcznie. Do tego niemała emerytura, która po rewaloryzacji w 2021 roku, może być w wysokości nawet 5 tysięcy złotych. 

Na takie pieniądze mało który senior w naszym kraju może liczyć. Gdy w 2016 roku jedna z internautek żaliła się na to, ile dostaje z ZUS i wytknęła byłej posłance wysokość jej emerytury, ta jak zwykle nie zawahała się odpisać:

“Pani Zosiu, nie zaimponuje mi pani, ja pracuję już 40 lat i jeszcze - jak Bóg da - długie lata pracy przede mną. Długimi okresami pracowałam na dwóch i trzech etatach. […] Zazdrości mi pani? Ciężkiej pracy całe życie? Wyczerpującej pracy poselskiej? Z zazdrości chce pani, bym była biedna, chora i zdana na dobroć i łaskawość innych? - pomstowała i dodała na koniec: Jest pani zwykłą zazdrośnicą. Leniwą? Proszę wziąć się też jeszcze za jakieś zajęcie, to i zazdrość pani minie” - napisała.

I co wy na to?

Krystyna Pawłowicz, fot. East News
Krystyna Pawłowicz, fot. East News