Swiatgwiazd.pl
Magda Gessler

Fot. Piotr Molecki/East News

Ile zarabiają kucharze u Magdy Gessler?

17 Maja 2021

Autor tekstu:

Kamila Krótka

Udostępnij:

Magda Gessler, podobnie jak inni restauratorzy w Polsce, przez ostatni rok nie miała łatwo. Skutki pandemii odczuli tym samym pracownicy jej lokali. Jeden z nich postanowił podzielić się tym, ile zarabia się w restauracji prowadzącej “Kuchenne rewolucje".

Ile zarabia się w restauracjach Magdy Gessler? O tym poinformował Marcin Kowalski - kucharz, który miał okazję pracować dla gwiazdy TVN.

Ile zarabiają kucharze u Magdy Gessler?

Mimo że Magda Gessler od lat buduje swój wizerunek nie tylko w telewizji, ale i w sieci, wciąż spotyka się z krytyką. Wyrazista osobowość i szczerość to nie jedyne powody, przez które restauratorkę dotyka hejt.

Jakiś czas temu Marcin Kowalski - kucharz, który pracował w jednym z lokali Magdy Gessler, rozmawiał z niemieckim magazynem “Die Welt”. W wywiadzie ujawnił prawdę o warunkach pracy w warszawskiej restauracji AleGloria prowadzącej “Kuchenne rewolucje”:

- Po kilku miesiącach dostałem umowę na pół roku z pensją 11 zł za godzinę. Czas pracy nienormowany, ale do tego napiwki. Miesięcznie miałem zarabiać 2700 zł. Potem przyszły ciężkie czasy, szefowa obcięła pensje, a jak komuś to nie pasuje "rynek jest szeroki i głęboki" - powiedział.

Kucharz odszedł z restauracji Magdy Gessler. Po pewnym czasie otrzymał ponowne zaproszenie do współpracy jednak restauratorka przed końcem roku postanowiła, że nie przedłuży mu umowy. Ta sytuacja dotyczyła także wielu innych kucharzy.

Stawki w lokalach

W roku 2019 w sieci pojawiło się ogłoszenie o pracę w restauracji “U Fukiera”, której właścicielką jest również Magda Gessler. Oferta dotyczyła pracy na zmywaku - za to stanowisko restauratorka oferowała wynagrodzenie w wysokości 13 zł/h.

Sytuacja ta wydaje się dziwna szczególnie ze względu na to, że Magda Gessler nie raz pouczała innych w temacie godnego wynagradzania pracowników.

"Poszukiwana osoba na zmywak do restauracji 'U Fukiera', Rynek Starego Miasta 27. Praca w systemie 2/2, w godzinach 10-23. Stawka 13zł/h" - brzmiała treść ogłoszenia, które pojawiło się na grupie Gastronomia Warszawska na Facebooku.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Gwiazd:

źródło: teleshow.wp.pl / Facebook

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami na temat gwiazd i nowinek ze świata show-biznesu koniecznie napisz do nas na adres: redakcja@swiatgwiazd.pl

Podobne artykuły

Anna Mucha

Plotki

Anna Mucha umieściła w sieci zaskakujące wyznanie. "Czuję się oszukana"

Czytaj więcej >
TVP

Plotki

Tancerze protestują przeciwko "Dance Dance Dance". Petycję podpisało tysiące osób

Czytaj więcej >
Dorota Wellman

Plotki

Dorota Wellman szczerze o menopauzie. „To naturalny czas”

Czytaj więcej >
królowa elżbieta

Plotki

Królowa Elżbieta postanowiła pokroić tort mieczem. "To jest bardziej niezwykłe!"

Czytaj więcej >
Julia Wróblewska_uśmiechnięta_chora

Plotki

Julia Wróblewska trafiła do szpitala. Na szczęście dłuższa hospitalizacja nie była konieczna. "Jak się pogorszy, to będę musiała wrócić"

Czytaj więcej >
Monika_Richardson

Plotki

Związek Richardson i Wojterkowskiego kwitnie. Zakochani wybrali się w podróż

Czytaj więcej >