Swiatgwiazd.pl
Jerzy Połomski

Fot. TRICOLORS/East News

Jaką emeryturę pobiera Jerzy Połomski?

10 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Katarzyna Augustyniak

Udostępnij:

Jerzy Połomski, nietuzinkowy artysta estradowy. Gwiazdor lat 60. i 70. "Bo z dziewczynami", "Cała sala śpiewa z nami" - to tylko kilka z wylansowanych przez niego przebojów. Wydawać by się mogło, że muzyk dzisiaj wciąż zbiera kr

Jerzy Połomski znany jest przede wszystkim z utworów takich jak: Bo z dziewczynami, Cała sala śpiewa z nami, Co mówi wiatr, Moja miła, moja cicha, Nie zapomnisz nigdy, Woziwoda. Jego największa popularność przypadała na lata 60. i 70. Muzyk wcielał się także w rolę aktora. Jak podaje Super Express, artysta kilka lat temu zdradził, ile wynosi jego emerytura. To, co powiedział, zszokowało wielu. A jak jego sytuacja wygląda po latach? 

Jerzy Połomski - zaskakująca emerytura 

Niestety, choć wiele osób nie zdaje sobie z tego sprawy, emerytura artystów wcale nie jest wysoka. Bardzo często ludzie sławni jawią się w wyobraźni ludzi jako szczęściarze, którzy na stare lata mogą pozwolić sobie na życie w luksusie. Jak się okazuje, to bardzo mylne wyobrażenie. Przykładem może być Jerzy Połomski.

Jak donosi Super Express, gwiazdor polskiej sceny estradowej kilka lat temu wyznał, ile wynosi jego emerytura. Wówczas było to 1,5 tys. złotych. Wiadomość ta zszokowała wielu ludzi i już na zawsze odmieniła ich wyobrażenie o losie artysty. Ile wynosi jego emerytura dziś? 

Biorąc pod uwagę waloryzację rent i emerytur, teraz emerytura Połomskiego może wahać się w granicach 2 tys. złotych. Trzeba przyznać, że nadal kwota ta z pewnością nie należy do wygórowanych. Nie ulega wątpliwości, że za taką sumę pieniędzy bardzo ciężko jest w dzisiejszych czasach choćby przeżyć. 

Czy Wy również jesteście zdziwieni realiami życia emerytowanych gwiazd estrady? Zastanawialiście się może kiedyś, dlaczego ich zarobki na starość są aż tak niskie? 

Emerytura artystów 

Z problemem niskiej emerytury boryka się wielu polskich artystów. Jak podaje Super Express, emerytura Alicji Majewskiej to nieco ponad 1 tys. zł, a Maryli Rodowicz, królowej polskiej sceny, około 1,6 tys. złotych.

Powodem tak niskiej emerytury są umowy o prawa autorskie i umowy o dzieło, na których opiera się większość współprac, jakich podejmują się artyści w ciągu swojej kariery. Od takich umów odprowadzane składki są bardzo niskie lub nie są odprowadzane wcale.

Wygląda na to, że życie gwiazd show-biznesu wcale nie jest usłane różami. Perspektywa niskich dochodów na emeryturze zobowiązuje celebrytów do wczesnego oszczędzania i odkładania pieniędzy na starość. No. bo jak inaczej poradzić sobie w takiej sytuacji? 

Wizja życia na emeryturze nie wydaje się optymistyczna dla wielu grup zawodowych. Co sądzicie o emeryturach artystów? Czy Waszym zdaniem powinna być wyższa? 

Artykuły polecane przez redakcję Świat Gwiazd:

  • Druzgocące, jak Norbi wyglądał na pogrzebie Krzysztofa Krawczyka

  • Nie żyje aktor znany z "M jak miłość". Miał zaledwie 38 lat

  • Pamiętacie Zosię z "Rodzinki.pl"? Dziś jest już prawie dorosła

Źródło: Se.pl, Wikipedia 

undefinedundefinedundefinedundefinedundefined

Podobne artykuły

DDTVN

Plotki

Barbara Pasek przerywa pracę w "Dzień dobry TVN". "Witajcie w moim nowym etapie"

Czytaj więcej >
Tomasz Stockinger

Plotki

Tomasz Stockinger ma nową partnerkę. Kim jest?

Czytaj więcej >

Plotki

W "M jak miłość" po wakacjach szykuje się wiele zmian. Marysia i Artur nie będą mieć wieść o jednej wyjątkowej osobie

Czytaj więcej >
Monika richardson i zbigniew zamachowski

Plotki

Monika Richardson opublikowała szczery wpis nt. małżeństwa ze Zbigniewem Zamachowskim

Czytaj więcej >
Filip_Chajzer

Plotki

Filip Chajzer opowiedział dokładnie o traumie po śmierci syna

Czytaj więcej >
Anna Mucha

Plotki

Anna Mucha umieściła w sieci zaskakujące wyznanie. "Czuję się oszukana"

Czytaj więcej >