Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto telewizja kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Newsy > Jakie wykształcenie ma Krzysztof Rutkowski? Właśnie przekazał, że zaczął nowe studia
Kamila  Szamik
Kamila Szamik 08.01.2024 11:40

Jakie wykształcenie ma Krzysztof Rutkowski? Właśnie przekazał, że zaczął nowe studia

Krzysztof Rutkowski
Krzysztof Rutkowski, fot. Instagram

Krzysztof Rutkowski to bardzo popularna osobowość w mediach. Zawsze pojawia się przy najgłośniejszych sprawach kryminalnych w kraju. Detektyw wyznał, jakie ma wykształcenie oraz opowiedział o szczegółach związanych ze swoimi nowymi studiami.

Z czego zasłynął Krzysztof Rutkowski?

Krzysztof Rutkowski jest najpopularniejszym detektywem w Polsce. Ma on swoją własną agencję detektywistyczną, którą założył już przed 2000 rokiem. Sprawy Krzysztofa Rutkowskiego kończyły się zawsze bardzo dużym rozgłosem. 

Rutkowski i podlegający mu detektywi często dokonywali zatrzymań, które potem policja uznawała za bezprawne. Zabrano mu nawet licencję detektywistyczną. Mimo tego przy najgłośniejszych sprawach w kraju zawsze pojawia się jego nazwisko. Angażował się w sprawy m.in. Iwony Wieczorek czy Ewy Tylman. Został on również kilkakrotnie zatrzymany przez służby. Zarzutami było pranie brudnych pieniędzy i zatrzymania niezgodne z prawem polskim. 

Syn Rutkowskiego dostał pod choinkę żywy "prezent". Zapakowali go w folię. Takiej afery w sieci dawno nie było Krzysztof Rutkowski zaskoczył fanów. Po tym co zdradził, wszyscy włączą telewizory. Tego jeszcze nie było

Krzysztof Rutkowski został studentem?

Krzysztof Rutkowski jakiś czas temu pochwalił się, że studiuje bezpieczeństwo narodowe na Wyższej Szkole Gospodarki Krajowej w Kutnie. 

Niektórzy myśleli, że ja tam wykładam, a nie jestem studentem. Wszystko dlatego, że jestem bardzo częstym gościem na uczelniach, w których przedstawia się różnego rodzaju sytuacje dotyczące bezpieczeństwa wewnętrznego naszego kraju oraz przestępczości zorganizowanej i tej pospolitej. Zdarza się, że jestem tzw. wykładowcą gościnnym. Faktem jest jednak, że w tej chwili studiuję – wyznał portalowi “ShowNews”.

Wyznał również, że miał inne propozycje kierunków do studiowania.

Dostałem też propozycję z Akademii Humanistycznej w Łodzi, żebym studiował dietetykę. Zobaczymy, czy pociągnę te dwa kierunki, ponieważ średnio jest z czasem. Tak że jest to prawda. W tym momencie jestem już na studiach trzeci miesiąc, bo już od października jestem na uczelni – dodał.

Krzysztof Rutkowski twierdzi również, że jego obecność wpłynie na dobre innym studentom i otworzy przed nimi możliwości.

Moimi pomysłami, które można wdrażać, mogę się podzielić z tymi, którzy studiują bezpieczeństwo narodowe. Są to osoby, które tę wiedzę będą wykorzystywać w praktyce - funkcjonariusze Straży Granicznej, policji i różnych instytucji państwowych, które zajmują się bezpieczeństwem narodowym. Sądzę, że uczelnia i studenci będą zadowoleni z tego, że będę mógł się podzielić praktycznymi informacjami na ten temat – stwierdził.

Dlaczego Rutkowski rzucił studia?

Portal “ShowNews” zapytał również Rutkowskiego, dlaczego nie zdecydował się na ten krok wcześniej. Przy okazji najsłynniejszy detektyw w Polsce opowiedział o tym, jakie ma wykształcenie.

Studiowałem prawo w Wiedniu. Ze względu na brak czasu i liczne akcje, które wtedy były prowadzone przeze mnie, nie dobiłem do brzegu. Studiowałem też w Wyższej Szkole Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi. Tych także nie skończyłem ze względu na obowiązki poselskie w tamtym czasie. Pomyślałem jednak, że tę sprawę trzeba dopiąć i zdobyć dyplom z tych kierunków, które są bliskie mojemu sercu – powiedział Rutkowski.

Krzysztof Rutkowski stwierdził też, że bardzo prawdopodobne jest, że praktyki studenckie spędzi w swoim biurze detektywistycznym.

W naszym biurze są praktykanci, którzy są z tej uczelni. Nawet padło pytanie o to, czy studenci będą mogli u nas robić praktyki. Odpowiedziałem, że jak najbardziej tak. To będzie również dość bezprecedensowe, jeśli okaże się, że Krzysztof Rutkowski będzie na praktykach we własnym biurze.

Wspomniał też o tym, że nie wyklucza opcji, że jego “koledzy ze studiów”, będą mogli po ich skończeniu, znaleźć zatrudnienie w jego firmie.

Krzysztof Rutkowski, fot. KAPiF
Krzysztof Rutkowski, fot. KAPiF
Krzysztof Rutkowski, fot. KAPiF
Krzysztof Rutkowski, fot. KAPiF
Krzysztof Rutkowski, fot. KAPiF
Krzysztof Rutkowski, fot. KAPiF