Swiatgwiazd.pl > Newsy > Justyna Sieńczyłło przerwała milczenie pół roku po śmierci męża. Wyjawiła, jak wyglądały ostatnie chwilę Emiliana
Katarzyna Derda
Katarzyna Derda 31.05.2023 16:17

Justyna Sieńczyłło przerwała milczenie pół roku po śmierci męża. Wyjawiła, jak wyglądały ostatnie chwilę Emiliana

Justyna Sieńczyłło
Fot. KAPiF

Żona Emiliana Kamińskiego udzieliła pierwszego, niezwykle bolesnego wywiadu po śmierci ukochanego. Wraz z synem opowiedziała, jak radzą sobie po jego odejściu i jak wyglądały ostatnie chwile artysty. Słowa Justyny Sieńczyłło poruszają do głębi.

Emilian Kamiński zmarł 26 grudnia 2022 roku. Okazuje się, że z tą datą wiąże się niezwykła obietnica, jaką przed śmiercią złożył żonie. „Wyobrażam sobie, jakby wyjechał na tournée ze swoimi spektaklami” mówi teraz kobieta w „Dzień dobry TVN”.

Justyna Sieńczyłło w pierwszym wywiadzie po śmierci Emiliana Kamińskiego

Sieńczyłło opowiedziała o ostatnich chwilach Emiliana w rozmowie z Dorotą Wellmann w „DDTVN”. Kamiński usłyszał diagnozę raka płuc w okolicach 10-lecia jego Teatru Kamienica, w 2019 roku

Okazało się, że jest bardzo groźnie. Nie będąc palaczem, miał raka płuc. Powiedział jedno: »Nie chcę, żeby ktokolwiek się martwił. Nie chcę, żeby ktokolwiek się nade mną litował. Nikt nie może wiedzieć« wspominała Justyna.

Po śmierci ukochanego męża Justyna Kowalczyk podjęła decyzję. Smutne, ale zrozumiałe konsekwencje

Syn Emiliana Kamińskiego o ojcu: „On żył za pięciu”

Nie było jednego spektaklu, żeby nie siedział w garderobie i żeby nie powtarzał całej roli i nie przygotowywał sobie oddechu [...] On żył za pięciu. Uważał, że dożyje setki. […] Poświęcił temu miejscu 20 lat swojego życia i całe swoje zdrowie – opowiadał ze wzruszeniem Kajetan, syn reżysera.

Teatr Kamienica Kamiński pozostawił synowi. Oczywiście najpierw spytał go, czy to właśnie młody mężczyzna chce robić. Poprosił go o dokonanie wyboru. „Mogłem zostawić to wszystko, robić swoje. Wybrałem teatr. Chodzi też o tę grupę ludzi, która tu pracuje” tłumaczył Kajetan.

Justyna Sieńczyłło o ostatniej obietnicy Emiliana Kamińskiego

Sieńczyłło opowiedziała o ostatnich tygodniach życia swojego męża. Jej słowa i opowieść o obietnicy, jaką jej złożył, poruszają do głębi. „On nie umierał, on walczył do ostatniej chwili. Nie mógł uwierzyć, że jego życie się kończy. Niektórzy lekarze dawali mu trzy miesiące, on przeżył pięć lat. Odchodził na swoich warunkach” wyznała.

Moja prośba była taka, żeby dotrwał wigilii. Jego życie było wyreżyserowane do ostatnich minut. Tydzień przed śmiercią spytał: „Justyna, mogę już?” – wspominała Justyna.

Zobacz zdjęcia:

Justyna Sieńczyłło
Justyna Sieńczyłło i Emilian Kamiński, fot. KAPiF
Justyna Sieńczyłło
Justyna Sieńczyłło i Kajetan Kamiński, fot. KAPiF
Justyna Sieńczyłło
Justyna Sieńczyłło i Emilian Kamiński, fot. KAPiF
Justyna Sieńczyłło
Justyna Sieńczyłło i Kajetan Kamiński, fot. KAPiF
Justyna Sieńczyłło
Justyna Sieńczyłło, fot. KAPiF

Źródło: Dzień dobry TVN